Įsteigtas INVL Special Opportunities Fund

Special Opportunities Fund

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ įsteigė naują informuotiesiems investuotojams skirtą rizikos kapitalo subfondą „INVL Special Opportunities Fund“, kuris netiesiogiai investuos į didžiausio Moldovos banko „Moldova-Agroindbank“ (MAIB) akcijas.

Subfondas veiklą pradėjo šių metų liepos 24 dieną, Lietuvos bankui patvirtinus jo steigimo dokumentus.

Planuojamas informuotiesiems investuotojams skirto fondo dydis – 4,5 mln. eurų. Minimali investicijos į fondą suma sieks 200 tūkst. eurų, o maksimali – 500 tūkst. eurų.

„INVL Special Opportunities Fund“ planuoja įsigyti iki 50 proc. MAIB įsigijimui įsteigtos Lietuvos bendrovės „MD Partners“ akcijų, o „MD Partners“ kontrolę išlaikys „Invalda INVL“.

Įsteigtas INVL Special Opportunities Fund
Šaltinis: Internetas

Kaip skelbta anksčiau, birželio 22 dieną tarptautinis konsorciumas, kurį sudaro Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), viena pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ bei Ukrainos privataus kapitalo valdytojas „Horizon Capital“, pasirašė išankstinį susitarimą su Moldovos Valstybės turto agentūra dėl konsorciumo dalyvavimo MAIB 41,09 proc. akcijų paketo įsigijimo aukcione.

Tarptautinis konsorciumas, veikiantis per Jungtinėje Karalystėje įsteigtą bendrovę „HEIM Partners“, įsipareigojo pateikti pasiūlymą įsigyti MAIB akcijas. „Invaldos INVL“ kontroliuojama bendrovė „MD Partners“ valdo 37,5 proc. „HEIM Partners“ akcijų.

Minimali 41,09 proc. MAIB akcijų paketo kaina viršija 450 mln. Moldovos lėjų (23 mln. eurų).

„Moldova-Agroindbank“ yra didžiausias Moldovos komercinis bankas, kurio turtas 2017 m. pabaigoje sudarė 1,078 mlrd. eurų, o nuosavas kapitalas – 180 mln. eurų.

„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonėms daugiau kaip 190 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 600 mln. eurų vertės turto.ERPB yra daugiašalis bankas, prisidedantis prie privataus sektoriaus ir verslumo plėtros 38 valstybėse, trijuose žemynuose. Jo akcininkai yra 66 valstybės, Europos Sąjunga ir Europos investicijų bankas. ERPB yra didžiausias institucinis investuotojas Moldovoje, šalyje iš viso investavęs virš 1,2 mlrd. eurų į 120 projektų.

„Horizon Capital“ yra privataus kapitalo bendrovė, valdanti į Moldovos ir Ukrainos ekonomikas investuojančius fondus. ERPB yra vienas iš investuotojų į „Horizon Capital“ fondus.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: