Penktadienis, 28 kovo, 2025
Straipsniai

JAV rinkos griūva, o Europa laikosi: kas vyksta su jūsų investicijomis? 9 Savaitės Apžvalga

Ar tarptautinė įtampa gali sukrėsti finansų pasaulį? JAV akcijų rinkos savaitę baigė raudonojoje zonoje, o Europos rinkos stebina savo atsparumu. Tuo tarpu Donaldo Trumpo prekybos karai ir grasinimai naujais tarifais kelia bangas – nuo Kinijos iki Ukrainos taikos derybų. Kas vyksta kapitalo rinkose ir ko tikėtis artimiausiu metu? Šioje savaitinėje apžvalgoje atskleidžiame svarbiausius posūkius ir prognozes, kurios gali nulemti jūsų investicijų ateitį.

Keista, bet tarptautinė įtemta aplinka labiausiai nugriovė JAV akcijų rinkas. Europos akcijos ir toliau demonstruoja išskirtinį atsparumą. Jos traukėsi tik nežymiai, Londonas per savaitę netgi pakilo. Tuo tarpu Donald Trump ir toliau svyruoja tarp griežtesnių ir švelnesnių pareiškimų dėl importo tarifų, didindamas sumaištį ir rinkų nepastovumą.

Iš pradžių buvo signalizuojama, kad tarifų Kanados ir Meksikos importui įvedimas bus atidėtas iki balandžio pradžios, tačiau dabar JAV prezidentas patvirtino, kad jie įsigalios kovo 4 d., tuo pačiu dar 10% padidindamas tarifus Kinijos importui. Jie jau buvo padidinti 10% praėjusį mėnesį. Ši naujausia priemonė žymi rimtą prekybos karo tarp Vašingtono ir Pekino eskalaciją. Iki šiol Kinijos akcijų rinkos laikėsi stabiliai, tačiau šis naujas smūgis galiausiai sukėlė investuotojų nerimą ir savaitės pabaigoje lėmė vietinių indeksų kritimą.

Europos akcijų rinkos beveik nereagavo į Donald Trump grasinimus 25% padidinti tarifus Europos importui, ypač automobiliams. Panašu, kad investuotojai šios grėsmės nevertina rimtai. JAV prezidentas garsėja savo staigiais nuomonių pakeitimais, todėl rinkos, tikėtina, lažinasi dėl kompromiso galimybės.

***

Tuo tarpu investuotojai perka geras naujienas iš „senosios Europos“, ypač ekonominių duomenų pagerėjimą. Vokietijos mažmeninės prekybos rodikliai buvo gerokai geresni nei tikėtasi, o infliacijos duomenys ypač džiuginantys – Prancūzijoje metinis infliacijos rodiklis pasiekė 4 metų žemumas – vos 0.9%. Nėra abejonės, kad ECB kitą ketvirtadienį sumažins palūkanų normas, tačiau šios tendencijos stiprina viltis dėl tolesnio skatinimo ir likusią 2025 m. dalį. Rinkos dabar prognozuoja, kad iki gruodžio bazinės palūkanų normos bus sumažintos 87 baziniais punktais, o vyriausybių obligacijų pajamingumas jau smarkiai krito.

Kitas optimizmo šaltinis euro zonoje – galimybė pasiekti taikos susitarimą Ukrainoje. Volodymyras Zelenskis galiausiai sutiko su Donaldo Trumpo planu dėl Ukrainos mineralų išteklių, todėl atveriamas kelias deryboms su Maskva dėl karo užbaigimo. Bet kuriuo atveju Europos šalys turės didinti gynybos išlaidas, o tai gali reikšti fiskalinių apribojimų švelninimą Europoje.

JAV Respublikonų partijos siūlymas pratęsti pirmosios Donaldo Trumpo kadencijos metu įvestas mokesčių lengvatas buvo priimtas Atstovų Rūmuose, tačiau tai buvo sudėtingas procesas dėl kritikos, jog 4.5 trilijono dolerių vertės paketas nėra padengtas biudžeto išlaidų mažinimu. Vis dėlto šis planas nesuteikia papildomos paramos JAV įmonėms, todėl neturėtų reikšmingai paveikti ekonomikos augimo tempo. Tačiau kitos Trumpo administracijos įvestos priemonės turėtų sulėtinti augimą.

Rinkos JAV prezidento muitų karus reaguoja pesimistiškai. Obligacijų pajamingumų kreivė pasuko reverso link:

JAV Obligacijų pajamingumų kreivė
JAV Obligacijų pajamingumų kreivė

JAV akcijų rinka.

S&P 500 indeksas per savaitę krito -0.97% iki 5 954.51 punkto. Nasdaq per šį laikotarpį krito -3.47%, DJIA kilo 0.95%; The Magnificent 7 akcijų kapitalizacija rinkoje krito iki 16.610 trln. USD. Neblogėjant kompanijų veiklos rezultatams, kapitalizaciją mažina investuotojų baimės:

The Magnificent 7 kapitalizacija
The Magnificent 7 kapitalizacija

Kaip matome, „Didysis septynetas“ 2025-uosius pradėjo ne itin sėkmingai. Apple paskelbė, kad per ateinančius ketverius metus investuos 500 mlrd. JAV dolerių į dirbtinį intelektą, puslaidininkių pramonę ir mokslinių tyrimų bei plėtros personalą. Tesla per šį laikotarpį smuko 14.7% dėl staigaus pardavimų sulėtėjimo Europoje. Kinijos bendrovės iš to pasipelnė, ypač SAIC, kurios pardavimai išaugo 30%. Be to, lustų gigantė Nvidia paskelbė geresnius nei tikėtasi rezultatus, tačiau investuotojai aiškiai laukė dar daugiau.

Programinės įrangos sektoriuje Salesforce ketvirtąjį ketvirtį fiksavo pajamų augimą, tačiau paskelbė nuviliančias 2025 m. prognozes. eBay ketvirtasis ketvirtis buvo nuosaikus, o ateities gairės – neįkvepiančios, atspindinčios neapibrėžtumą dėl JAV ekonomikos perspektyvų.

Gynybos sektoriuje aviacijos ir elektronikos bendrovė Heico paskelbė gerus rezultatus dėl stiprios civilinės ir karinės atsarginių dalių rinkos. Kitas laimėtojas – Kratos Defens, gaminantis palydovus ir dronus.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, S&P 500 gali koreguotis iki 5 912.23 artimiausiu metu, o per metus gali nukristi dar iki 5 787.18 punkto. Prognozė per savaitę pagerėjo. Indekso ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.

Korekcija nenumaldomai artėja:

S&P 500 indeksas. 1W
S&P 500 indeksas. 1W
S&P 500 indeksas. 1W
S&P 500 indeksas. 1W

JAV akcijų rinkos Baimės indeksas. Praeitą savaitę buvo 35.

Baimės indeksas. Šaltinis: Cnn.com
Baimės indeksas. Šaltinis: Cnn.com

Kratos Defens akcijų kaina kilo 4.25% iki $26.39. Bet vis tiek rinka perėjo į meškų rinką ir kilimo sunku tikėtis artimiausiu metu.

KTOS kaina. 1W
KTOS kaina. 1W

***

Heico akcijų kaina kilo 17.31% iki $264.68. Per mėnesį HEI kaina kilo 13.04%. Per pastaruosius 12 mėnesių kaina pakilo 36.86%. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, HEI gali svyruoti ties $262.80 artimiausiu metu. Per metus gali koreguotis iki $257.24.

HEI kaina. 1W
HEI kaina. 1W

***

Unity Software Inc. akcijų kaina krito -9.53% iki $25.64. Per mėnesį U kaina kilo 10.60%. Per pastaruosius 12 mėnesių kaina krito -12.82%. Patogus metas longinti šią spekuliacinę akciją, nes kaina atsispyrė nuo palaikymo ir šturmuoja pasipriešinimo lygius.

U kaina. 1W
U kaina. 1W

***

FED FOMC tikimybė. Iki FOMC susirinkimo liko 17 dienų.

Palūkanų normaTikimybė, %
475-500 0.00
450-475 0.00
425-450 (dabartinė)92.00
400 -4258.00
Statistinė palūkanų prognozė 2025 m.~4.00-4.50
Effective Federal Funds Rate4.33
Šaltinis: Cmegroup.com

JAV USD apyvartos greitis

JAV P2 pinigų apyvartos greitis yra 1.39.

JAV M2 pinigų apyvartos greitis.
JAV M2 pinigų apyvartos greitis.

*Pinigų apyvartos greitis (arba pinigų apyvartumas) parodo, kaip dažnai pinigai keičia savininką per tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, per metus. Jis apskaičiuojamas dalijant visų per tą laikotarpį įvykdytų mokėjimų bendrąją vertę iš apyvartoje esančio pinigų kiekio. Šis rodiklis yra svarbus, nes jis atspindi ekonomikos aktyvumą. Kuo didesnis pinigų apyvartos greitis, tuo intensyviau pinigai juda ekonomikoje, o tai gali reikšti didesnį verslo aktyvumą ir ekonomikos augimą.

CBOE PUT/CALL Ratio

Per pastarąją savaitę CBOE PUT/CALL santykis pakilo iki 0.92. Rinkoje stiprėja pesimistinės nuotaikos.

CBOE PUT/CALL Ratio
CBOE PUT/CALL Ratio

*Tipinės Put/Call santykio reikšmės gali skirtis priklausomai nuo rinkos sąlygų ir laikotarpio, tačiau yra keletas bendrų gairių:

  1. Neutralus lygis: Put/Call santykis apie 0,7–1,0 dažnai laikomas neutraliu. Tai reiškia, kad rinkoje yra maždaug vienodas pardavimo ir pirkimo opcionų skaičius.
  2. Aukštas santykis: Kai Put/Call santykis viršija 1,0, tai gali rodyti, kad investuotojai yra pesimistiški ir tikisi rinkos kritimo. Labai aukštas santykis (pvz., virš 1,5) gali rodyti per didelį pesimizmą, kuris kartais gali būti laikomas kontrarianų pirkimo signalu.
  3. Žemas santykis: Kai Put/Call santykis yra žemiau 0,7, tai gali rodyti optimizmą rinkoje. Labai žemas santykis (pvz., žemiau 0,5) gali rodyti per didelį optimizmą, kuris kartais gali būti laikomas pardavimo signalu.

The Buffett Indicator: Market Cap to GDP

W. Buffett’o indeksas nusileido iki 200.29%. Šis rodiklis rodo, kad investuotojai yra pasirengę rizikuoti didesnėmis sumomis rinkoje. Tačiau pats Warren Buffett yra įspėjęs, kad santykis virš 200% yra „žaidimas su ugnimi“, nes tokios aukštos vertės gali būti ilgainiui nepalaikomos. Investuotojai turėtų būti atsargūs, nes per didelis optimizmas gali sukelti nenuspėjamų rinkos svyravimų ir galimų nuostolių.

The Buffett Indicator
The Buffett Indicator
*Anot W.Buffett logikos, šalies BVP pagrinde kuria verslas. Tai logiškai mąstant, pajamos turi būti artimos BVP reikšmei. Pajamų augimas tolygu EPS augimui, EPS augimas tolygu kapitalizacijos augimui. Iš kitos pusės, kompanijų pajamų augimas tolygu BVP augimui. Ir santykio dinamika, iš idėjos, turi būti tolygi ir nedidelė. 

Credit Default Swap

Stebim, kaip rinkos vertina šalies kreditingumą (kiek pasitikima šalies ekonomika). Labai greitas požiūris į situaciją pasaulinėje ekonomikoje. Paimkime kelis atvejus. Kol kas pasaulio ekonomikoms niekas negresia, tačiau reikia būti pasirengusiam kurti strategijas, kurios padėtų išvengti galimų ekonominių krizės pasekmių.

Matome, kad per praėjusią savaitę investuotojų nuotaikos Europos ekonomikų atžvilgiu pagerėjo, tačiau JAV perspektyvas investuotojai vertina labai neigiamai.

Šalis (vieta reitinge, poslinkis per savaitę)5Y CDS prieš savaitę5Y CDS dabar
Šveicarija (1, 0)6.016.01
Vokietija (6, 0)12.7411.73
Jungtinė Karalystė (11, 0)20.2319.15
JAV (17, -2)30.5834.18
Worldgovernmentbonds.com

Žaliavos

Naftos kainos pokyčiai

Crude oil naftos ateities sandorių kaina per savaitę krito -0.91% iki 69.76 USD/b. – pirmas mėnesinis kritimas nuo lapkričio dėl geopolitinės įtampos ir ekonominio neapibrėžtumo. Kritimas įvyko po aštraus ginčo tarp JAV prezidento Donald Trump ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, kuris padidino susirūpinimą dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto.

Investuotojus taip pat neramino Trump paskelbti nauji tarifai Meksikos, Kanados ir Kinijos prekėms, sukėlę baimę dėl silpnesnės pasaulinės paklausos. Neapibrėžtumas augo investuotojams bandant įvertinti JAV administracijos energetikos politikos poveikį. Tuo pačiu metu Irakas planavo atnaujinti naftos eksportą iš Kurdistano, tačiau tarptautinės įmonės dvejojo dėl neišspręstų mokėjimų susitarimų.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, Crude Oil kaina gali išsilaikyti ties 70.28 USD/BBL artimiausiu metu, o per metus pakilti dar iki 71.87 USD/BBL. Prognozės per savaitę pablogėjo. Crude Oil ateities sandorių Foward Curve yra neigiama.

Crude Oil kaina. 1W
Crude Oil kaina. 1W

***

Aukso ateities sandorių kaina per savaitę krito net -3.55% iki 2 848.5USD/ Tr.oz. Bet per savaitę pasiekė naujas istorines aukštumas su 2 974 USD/ Tr.oz. kaina. Kainai įtakos turėjo stiprėjantis doleris, o rinkos toliau įskaičiuoja tik du FED palūkanų normų mažinimus šiais metais, nes infliacija išlieka virš 2% tikslo.

Naujausi duomenys parodė, kad PCE kainos sausį pakilo 0.3% per mėnesį, atitinkant lūkesčius, o metinis rodiklis sumažėjo iki 2.5% nuo 2.6% gruodį. Ataskaita taip pat atskleidė netikėtą 0,2% vartotojų išlaidų sumažėjimą – pirmąjį beveik per dvejus metus, tuo tarpu pajamos išaugo 0.9%, tai didžiausias padidėjimas per metus.

Dabar rinkų dėmesys krypsta į JAV prekybos politiką. Prezidentas Donald Trump patvirtino, kad 25% tarifai Meksikos ir Kanados prekėms įsigalios kovo 4 d., kartu su papildomu 10% muitu Kinijos importui. Jis taip pat pagrasino įvesti 25% muitus ES prekėms.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, aukso kaina svyruos apie 28 93.48 USD /Tr. oz. artimiausiu metu. O per metus dar gali pakilti iki 3 006.04 USD/Tr. oz. Per savaitę prognozė pagerėjo. Aukso ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.

Nors prognozės kalba apie galimą kilimą, techniškai korekcija dar turėtų vykti:

Aukso kaina. 1W
Aukso kaina. 1W

***

Vario ateities sandorių kaina per savaitę krito -0.26% iki 4.55 USD už svarą. Investuotojai svarstė tikimybę, kad prezidentas Donald Trump įgyvendins savo grasinimus dėl muitų šiam metalui. Antradienį Trump nurodė vyriausybei išnagrinėti galimus muitus vario importui, siekiant paskatinti JAV gamybą. Šis žingsnis laikomas jo platesnės strategijos dalimi, siekiant atsverti Kinijos pastangas dominuoti pasaulinėje vario rinkoje. Vario paklausa yra itin svarbi elektrinių transporto priemonių, karinės įrangos ir įvairių vartojimo prekių gamyboje.

Tuo tarpu ketvirtadienį Trumpas patvirtino, kad jo siūlomi 25% muitai Meksikai ir Kanadai įsigalios kovo 4 d., kartu su papildomu 10% muito tarifu Kinijos importui. Šie veiksmai didina pasaulinio prekybos karo riziką, o tai gali sumažinti bendrą vario paklausą, ypač Kinijoje, didžiausioje pasaulio vario vartotojoje.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, sidabro kaina artimiausiu metu svyruos apie 4.62 USD už svarą. O per metus dar gali nepasikeisti, likti apie 4.88 USD už svarą. Prognozė per savaitę pagerėjo. Vario ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.

Vario kaina. 1W
Vario kaina. 1W

Valiutų kotiruočių prognozės

EURUSD per savaitę krito -0.79% iki 1.0374. Investuotojai vertino ekonominius duomenis prieš šią savaitę vyksiantį Europos Centrinio Banko politikos posėdį ir reaguojant į JAV prezidento Donald Trump pranešimą, kad antradienį įsigalios 25% tarifas Meksikos ir Kanados prekėms, kartu su papildomu 10% muito tarifu Kinijos importui. Trumpas taip pat planuoja įvesti 25% tarifą ES importui, įskaitant automobilius ir kitas prekes.

Ekonomikos srityje Vokietijos infliacijos lygis vasarį išliko nepakitęs – 2.3%, tačiau pagrindinis rodiklis sumažėjo iki daugiau nei trejų metų žemumos – 2.6%. Tuo tarpu Prancūzijos infliacijos lygis smuko labiau nei tikėtasi ir pasiekė ketverių metų žemumą – 0.8%. Tuo pat metu infliacija Italijoje ir Ispanijoje paspartėjo atitinkamai iki 1.7% ir 3%, kaip ir buvo prognozuota.

Tikimasi, kad ECB ketvirtadienį penktą kartą iš eilės sumažins palūkanų normas ir signalizuos apie tolesnius mažinimus dėl lėtėjančios infliacijos ir silpno ekonomikos augimo.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, euras dar gali svyruoti apie 1.03 artimiausiu metu. O per metus gali nukristi visai iki 1.02. Prognozė per savaitę pagerėjo.

EURUSD, 1W. JAV rinkos
EURUSD, 1W

GBPUSD per savaitę krito -0.44% iki 1.2576. Investuotojai vertino būsimus JAV tarifus ir Anglijos banko politikos signalus. Prezidentas Trump patvirtino, kad šią savaitę įsigalios 25% muitai importui iš Meksikos ir Kanados bei 10% muito tarifas Kinijos prekėms. Tačiau jis užsiminė apie galimą prekybos susitarimą be muitų su JK ir naujus tarifus ES.

Svaras išlieka palaikomas lūkesčių, kad Anglijos bankas mažins palūkanų normas ne taip agresyviai kaip kiti centriniai bankai. Rinkos prognozuoja, kad 2025 m. BoE sumažins palūkanų normas 59 baziniais punktais. Anglijos banko pavaduotojas Dave’as Ramsdenas, kalbėdamas Pietų Afrikoje, pabrėžė neapibrėžtumą, susijusį su JK darbo rinka ir pasaulinėmis rizikomis. Nors jis išlieka atsargus dėl spartaus politikos švelninimo, jis pripažino lankstumo poreikį ir pažymėjo, kad palūkanų mažinimo tempas gali „pagreitėti“, jei sąlygos to pareikalautų.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, svaras svyruos ties 1.25 artimiausiu metu. O per metus jis gali nukristi iki 1.24. Prognozės per savaitę pagerėjo.

GBPUSD, 1W. JAV rinkos
GBPUSD, 1W

***

USDJPY per savaitę kilo 0.93% iki 150.61. Japonijos jena sustiprėjo remiama stiprių lūkesčių, kad Japonijos bankas šiais metais toliau didins palūkanų normas. Nepaisant mišrių naujausių ekonominių ataskaitų rezultatų, Japonijos ekonomika bei infliacijos ir darbo užmokesčio tendencijos ir toliau palaikė centrinio banko pastangas normalizuoti pinigų politiką.

Penktadienį paskelbti duomenys parodė, kad Tokijo pagrindinė infliacija, kuri yra svarbus šalies kainų tendencijų rodiklis, vasarį sulėtėjo iki 2.2% nuo 2.5% sausį. Tačiau ji ketvirtą mėnesį iš eilės išliko aukščiau Japonijos banko nustatyto 2% tikslo. Tuo tarpu JAV prezidento Trump didinami tarifai gali kelti riziką Japonijos ekonomikos perspektyvai, todėl didėja atsargumas dėl tolesnio palūkanų normų kėlimo. Ketvirtadienį Trumpas patvirtino, kad jo siūlomi 25% tarifai Meksikai ir Kanadai įsigalios kovo 4 d., kartu su papildomu 10% muito tarifu Kinijos importui.

Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, doleris jenos atžvilgiu dar gali kilti iki 151.64 artimiausiu metu. O per metus pakilti iki 154.10. Per savaitę prognozė pagerėjo.

USDJPY. 1W. JAV rinkos
USDJPY. 1W

***

EURNOK per savaitę kilo 0.22% iki 11.63. Per mėnesį euras krito -0.70%. Per pastaruosius 12 mėnesių jo kaina pakilo 1.89%. Pasak pasaulinių makroekonominių modelių ir analitikų prognozes, euras gali kilti iki 11.71 artimiausiu metu. Per metus euras gali pasiekti 11.80. Prognozės per savaitę pablogėjo.

EURNOK. 1W. JAV rinkos
EURNOK. 1W

Bitcoin rinkos tendencijos

Bitcoin per savaitę krito -2.42% iki $94 171 (rašymo metu). Bitcoin dominavimas kriptorinkoje praėjusią savaitę sumažėjo iki 60.60%, kapitalizacija sumažėjo iki 1.87 trilijono USD.

Sekmadienį bitcoin kaina per dieną pakilo apie 10%, kai D.Trump paskelbė apie Kriptovaliutų strateginio rezervo steigimą.

Techniniai indikatoriai

MACD 1D time frame vis dar rodo galimą trendo laužimą; 1W time frame vis dar rodo meškų rinką.

Santykinis Stiprumo Indeksas (RSI): 1D TF – Stiprus pirkimo signalas, 1W TF rodo dar meškų rinką.

AO osciliatorius 1D TF pakeitė spalvą ir tai gali rodyti dugno susiformavimą. 1W TF – dar meškų rinka.

Palaikymo ir pasipriešinimo lygiai 1D TF:

Palaikymo lygiai Pasipriešinimo lygiai
I lygis78.61797 143
II lygis66 880106 520

Makroekonominiai modeliai ir analitikai prognozuoja, kad BTCUSD gali kainuoti $83 392 artimiausiu metu, o per metus gali nukristi dar iki $77 724. Prognozė per savaitę pablogėjo. Bitcoin Ateities sandorių Foward Curve yra teigiama.

BTCUSD. 1W. JAV rinkos
BTCUSD. 1W

Bitcoin-Gold Ratio dabar rodo bitcoin stiprėjimą:

Bitcoin-Gold Ratio. JAV rinkos
Bitcoin-Gold Ratio

Kavos puodelis iš jūsų už šią apžvalgą.

arba

One-Time
Monthly
Yearly

Palaikyk apžvalgas.

Make a monthly donation

Make a yearly donation

Choose an amount

€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00
€5,00
€15,00
€100,00

Or enter a custom amount


Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

Your contribution is appreciated.

DonateDonate monthlyDonate yearly

Išvados

Savaitė kapitalo rinkose atspindi augančią geopolitinę įtampą ir ekonominį neapibrėžtumą. JAV rinkos kenčia nuo prekybos karų ir pesimistinių investuotojų nuotaikų, o Europos akcijos demonstruoja stebėtiną stabilumą, remiamos gerėjančių ekonominių duomenų ir galimų taikos perspektyvų Ukrainoje.

Kinijos rinkos pajuto naujausią tarifų smūgį, tačiau išlieka santykinai atsparios. Tuo tarpu žaliavų kainos svyruoja, o FED bei ECB sprendimai dėl palūkanų normų artimiausiu metu gali tapti lemiamu veiksniu. Investuotojams tai – metas išlikti budriems: korekcija JAV rinkoje artėja, o Europa gali pasiūlyti netikėtų galimybių.

Šaltiniai: Tradingview.com, Nasdaq.com, Tradingeconomics.com

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com