Antradienis, 23 balandžio, 2024
Investuotojų galerija

John Davison Rockefeller Sr

Apie John Davison Rockefeller Sr

Investuotojas ir verslininkas John Davison Rockefeller Sr, būdamas naftos magnatu, susikrovė $340 mlrd. ekvivalento turtus. O pirmąsias pamokas apie investavimą išmoko dar būdamas 14 metų amžiaus. J.D.Rockefeller gimė 1839 m. liepos 8 d. Ričforde, Niujorkas.

16-os metų pradeda dirbti nedidelė firmoje Hewitt & Tuttle buhalterio padėjėju. Jau tada jis pradėjo svajoti, kad sukaups $100 000 kapitalą ir gyvens 100 metų.

Rockefeller Sr

1859 m. su partneriu Maurice B. Clark ir $4 000 kapitalu pradeda nuosavą verslą. 1863 m. jie įsteigia naftos perdirbimo kompaniją Klivlendo industrijos zonoje The Flats.

1864 m. vedė Laura Celestia „Cettie” Spelman. Drauge susilaukė keturių dukrų ir sūnaus. 1865 m. už $72 500 iš partnerių perperka verslą ir įsteigia kompaniją Rockefeller & Andrews.

1867 m. prisijungia partneris  Henry M. Flagler. Kompanija pasivadina Rockefeller, Andrews & Flagler. 1870 m. įsteigiama kompanija Standard Oil of Ohio. Ji greitai pasidarė pelnngiausia valstijos naftos perdirbimo kompanija.

Mirė 1937 m. gegužės 23 d. The Casements, Ormond Beach, Floridoje. Palaidotas Klivlende, Lake View Cemetery kapinėse.

John Davison Rockefeller Sr verslas… 

„Verslauti” pradėjo 7-ių metų kaip mamos pagalbininkas. Jam davė auginti kelis kalakutus. Užauginęs juos pelningai pardavė. Jau tada jis skaičiavo visas susijusias išlaidas ir žinojo, kokias turi gauti pajamas, kad pasidengtų kaštai ir dar būtų pelnas. Kruopščiai viską susirašydavo į knygą.

Sulaukęs 14 metų iš prekybos kalakutais jau turėjo susitaupęs $50. Motinos patartas, tuos pinigus paskolino vietos fermeriui metams su 7% palūknomis. Po metų atgavo $50 ir dar $3.50 palūkanomis.

Rockefeller Sr

Maždaug tuo pat metu jis kaimynams tris dienas padėjo sodinti bulves. Už darbą gavo $1.12 mokestį. Darydamas įrašus savo knygoje, jis atkreipė dėmesį, kad už šį sunkų darbą jis gavo daug mažiau negu už gautas palūkanas, paskolinus $50.

Tada jis nusprendė uždirbti kiek galima daugiau pinigų, kad jie pradėtų dirbti jam.   Vidurinėje mokykloje John Davison gerai mokėsi matematikos. O apskaitos ir bankininkystė 10 savaičių mokinosi komerciniame koledže.

Po dviejų metų darbo kompanijoje Hewitt & Tuttle ją palieka, nusprendęs, kad jam už darbą moka nepakankamai. Ir dar būdamas 19 metų su partneriu pradeda nuosavą verslą. Jau pirmus metus kompanijos pajamos siekia $450 000, tačiau pelnas dar nedidelis – tik $4 400.

…ir investavimas

John Davison Rockefeller Sr pradeda dairytis naujų galimybių. Ir nafta tampa viena šių galimybių. Su tuo pačiu partneriu įsteigia perdirbimo gamyklą. Verslas nėra sėkmingas ir patnerystė suyra. Tačiau būsimas magnatas nusiperka gamyklą. Pagrinde skolintais pinigais.

Po kelių metų ir kelių įsigijimų ir susijungimų susiformuoja pasaulinio dydžio kompanija Standard Oil. John Davison Rockefeller Sr visada siekė didelio veiklos efektyvumo ir kuo mažiau atliekų. Jis pasiekė, kad kiekviena naftos rafivavimo frakcija būtų kur nors panaudojama, t.y. parduodama. Taip pat siekė masto ekonomikos.

Tam jis supirkinėjo konkurentus ir ilgainiui Standard Oil tapo monopoliu. Bet valdžia pasistengė panaikinti monopolį ir kompaniją buvo išskaidyta į mažesnes bendroves. Tarp jų yra ir gerai žinomos Chevron ir Exxon Mobil. Šiandien Standard Oil yra BP kompanijos dalis.

Didysis skolininkas

Nors Rockefeller kompanijos uždirbdavo daug pelno, plėtrai jis naudodavo dar ir skolintus pinigus. Jis buvo „didysis skolininkas”. Pasakojama, kad kartą iš vieno banko pasiskolino beveik visus jame buvusius pinigus – bankai labai juo pasitikėjo.

John Davison Rockefeller Sr gyvenimas yra akivaizdus taisyklės, kad jei nori būti labi turtingas,  turi pradėti nuosavą verslą, įrodymas. O kai jo verslavimo metodus betkuris invetuotojas gali panaudoti ir sau. Be abejo, Rockefeller įmones pirko ne tam, kad greitai jas parduotų. O tam, kad jos pastoviai generuotų pinigų srautus.

Tai “BUY&HOLD” strategija. Sukurta Standard Oil kompanija, reikia pripažinti, buvo rinkos lyderis. Ir dabar tiek individualūs investuotojai, tiek fondų valytojai mielai investuoja į rinkos lyderius, dar vadinamus Blue Chips. Rinkos dalis yra bene didžiausias kompanijos „nematerialus turtas”.

Rockefeller Sr

Pelnas visada reinvestuojamas – geležinė John Davison Rockefeller Sr kapitalo valdymo taisyklė. Jos laikosi ir kitas milijardierius Warren Buffett. Jos turime laikytis ir mes. Reinvestuotas pelnas padidina gaunamą grąžą. Aišku, reikia būti tikram, kad reinvestuoto pelno pajamingumas yra pakankamai aukštas.

Nes rinkoje yra alternatyvų didesniam pajamingumui arba tokiam pačiam, bet su mažesne rizika.


John Davison Rockefeller parašė autobiografinę knygą Random Reminiscences of Men and Events: Autobiography.

Posakiai:

  1. Jei norite pasiekti sėkmę, turi praskinti naujus kelius, o ne keliauti pramintais sėkmės keliais.
  2. Geras lyderiavimas – tai menas parodyti vidutinybėms, kaip reikia dirbti geriausiai.
  3. Nekaltink pardavimų departamento. Doleriai nustoja plaukti būtent nuo vykdančiojo direktoriaus.
  4. Jei jūsų vienintelis tikslas yra tapti turtingu, jūs niekada netapsite turtingu.
  5. Geriausias būdas užsidirbti pinigus yra pirkti tada, kai gatvėmis teka kraujas.
  6. Su turtu susijęs tik vienas klausimas: ką jūs su juo darysite?
  7. Dievas man davė mano pinigus.

Daugiau.


John Davison Rockefeller Sr

Šaltiniai:

https://en.wikipedia.org/wiki/John_D._Rockefeller

Knygos:

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.