John Paulson

John Paulson – aukso milijardierius

Džonas Polsonas (John Paulson) yra milijardierius kompanijos “Paulson&Co” prezidentas, neseniai buvo turtingiausių Žemės gyventojų sąrašo pirmose vietose. 2011 m. jo valdomoms investicijoms buvo pražūtingi. Investicijos neteko apie 53% vertės

Džonas Polsonas gimė 1955 m. Niujorke. Baigė Niujorko universitetą ir pradėjo dirbti Wall Streete. Ji dirbo tokiose kompanijos kaip “Boston Consulting Group”, “Odyssey Partners”, “Bear Stearns”.

1994 m. įsteigia nuosavą kompaniją “Paulson&Co”. Ši kompanija steigia ir valdo alternatyvaus investavimo fondus (hedge funds):

– Paulson Advantage Fund

– Paulson Advantage Plus Fund

– Paulson Gold Fund

– Paulson Partners Fund

– Paulson Enhanced fund

– Paulson Recovery Fund

– Paulson Real Estate Recovery Fund

– Paulson Credit Opportunities Fund

Fondai dirba labai sėkmingai ir Dž.Polsonas greitai tampa milijardieriumi.

Pradžia

Džonas Polsonas labiausiai išgarsėjo 2007 m., kai pradėjo pardavinėti (short selling) hipotekos kreditus (subprime morgages).

Priminsime, kad tai buvo obligacijos, kurios buvo paremtos naujais būsto kreditais. Būtent šitos rinkos burbulo sprogimas sukėlė pasaulinę finansų krizę.

Tada dar nedaugelis kalbėjo apie šių obligacijų keliamą grėsmę. Dž.Polsonas uždirbo milijardus, o fondų augimas siekė šimtus procentų.

Auksas

Džonas Polsonas turi ir savo “arkliuką”. Tai auksas. Vieno jo fondo vertė per pastaruosius 10 metų padidėjo kelis kartus dėl stiprios Bulių rinkos žaliavose.

2009 m. pabaigoje fondai valdė ateities kontraktus, kurių vertė buvo lygi 5 mlrd. dolerių. Jei 2009 m. vidutinė aukso kaina buvo 1 050 dol./Tr.u. tai kontraktai “laikė” apie 121 toną aukso. Tai beveik visos Lenkijos aukso atsargos. Vis daugiau aukso perkas Dž.Polsonas ir asmeninėms investicijoms.

Tačiau kaip dažnai būna finansų rinkose, net ir patys geriausi pranašai ima ir suklysta. Nuo 2010 m. Džonui Polsonui prasideda “juodasis periodas”. 2011 m. pradžioje Polsono fondai prisipirko Bank of America ir Citigroup akcijų.

John Paulson
Su Alan. Greenspan – kitu aukso apologetu.

Kai akcijos pradėjo kristi liepos-rugpjūčio mėn., Polsono investicijų  vertė sumažėjo apie 50%. Kita investuotojo klaida buvo investavimas į didelę Kinijos kompaniją Sino-Forset, kurios veikla buvo miškų priežiūra ir kirtimas.

Po kelių finansinių skandalų išaiškėjo, kad kompanija yra bevertė. Polsono fondai prarado 740 mln. dolerių.

Dar 2011 m. gegužę investuotojas kiek ekspresyviai kalbėjo apie tai, kad aukso kaina viršys 4 000 dolerių. Bet tais pačiais metais auksas nepasiekė ir 2 000 dolerių (1916 dol./Tr.u.) ir pradėjo pigti.

Pinga lig dabar. Aukso vertė nukrito 36%. Bet juk Dž.Polsonas auksą pradėjo pirkti dar jam nė 1 000 dol./Tr.u. nekainuojant. Ilgalaikiu požiūriu, toks aukso kainos svyravimas yra neesminis.

Džono Polsono verslo karjera parodo, kad investavimas į alternatyvaus investavimo fondus susijęs su labai didele rizika.

Didžiuliai finansiniai svertai padidina pelnus keleriopai esant sėkmingai investicijai ir tuo pačiu, nesėkmės atveju, investicijas sumažina iki nulio.

Šiuo metu Džonas Polsonas, įsikūręs Niujorke, rašo laiškus jo fondų dalyviams, kuriuose aiškina nesėkmių priežastis. Ar jam pavyks dar atsitiesti ir vėl didinti pelnus sau ir fondų investuotojams, parodys tik laikas.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: