Jorge Paulo Lemann

Jorge Paulo Lemann biografija

Gimė 1939 m. rugpjūčio 26 d. Rio De Žaneire šveicarų emigrantų šeimoje. Motina buvo šveicarų kilmės brazilė. Lankė amerikiečių mokyklą. Tėvas buvo įsteigęs kompaniją Leco.

1961 m. baigė Harvardo universitetą su bakalauro laipsniu ekonomikoje.

Kurį laiką dirbo verslo apžvalgininku laikraštyje Jornal do Brasil. Vėliau pradėjo dirbti finansų maklerio įmonėje.

Vedęs, 6 vaikai.

Jorge Lemann buvęs teniso profesionalus žaidėjas. Penkis kartus laimėjo Brazilijos nacionaliniame čempionate.

1962 m. Davis taurėje atstovauja Šveicariją.

1973 m. Davis taurėje atstovauja Braziliją.

1971 m. nusiperka finansų maklerio įmonę Garantia. Kuri vėliau jo paties aktyvios veiklos ir Goldman Sachs finansinio sverto pagalba tapo geriausiu investiciniu banku Brazilijoje.

Su partneriais Carlos Alberto Sicupira ir Marcel Herrmann Telles. 1982 m. trise įvykdė vieną iš stambesnių savo sandorių – nusipirko dabar jau didžiausią Brazilijoje mažmeninės prekybos tinklą Lojas Americanas SA.

1989 m. įžengia į alaus rinką ir nusiperka kompaniją Cervejaria Brahma.            

1993 m. įsteigiama bendrovė GP Investimentos.

1998 m., dėl vyriausybės skolos restruktūrizavimo, į nuostolius įpuolusė FMĮ Garantia parduoda Credit Suisse. Ir trys draugai koncentruojasi į įsigijimus. Taip po Brahma prekės ženklu prijungiamos kitos Lotynų Amerikos alaus daryklos. 1999 m. jos tampa kompanija AmBev.

2004 m. bendrovė GP Investimentos parduodama. Ir už $11 mlrd. inicijuojamas AmBev susijungimas su Belgijos kompanija Interbrew.

2004 m. Niujorke įkurima kompanija 3G Capital. Ji 2007 m. perka JAV geležinkelio kompaniją CSX. Kovoja dėl kontrolės Direktorių taryboje ir 2010 m. parduoda kompaniją su pelnu.

2008 m. už $52 mlrd. prijungiama bendrovė Anheuser-Busch. Ir kompanija  Anheuser-Busch InBev tampa didžiausia pasaulyje alaus darytoja.

2010 m. už $4 mlrd. perka Burger King.

2013 m. nuskamba 3G Capital ir Berkshire Hathaway sandoris už $23 mlrd. perkant bendrovę Heinz.

Bloomberg Billionaire Index 2015 yra 29-tas. Gyvena Šveicarijoje nuo 1999 m.

Warren Buffett labai vertina Jorge Paulo Lemann -“I’ve always liked him, and the more we do together, the more I like him”. Pirmą kartą jie susitiko Gillette valdyboje.

Jorge Paulo Lemann investavimo strategija

Anheuser-Busch InBev sukūrimas yra investuotojo vizitinė kortelė ir strategijos kertinis akmuo. It toks investavimo stilius buvo inovatyvus Brazilijoje. Tai padarė įtaką ir šalies verslo kultūroje.

Būdamas beveik nežinomas pasaulinio finansų elito rate, Jorge Paulo Lemann sugebėjo tapti sėkmingu investuotoju ir aukštai vertinamu milijardieriu.

Jo sėkmės raktas – gera komanda. GP Investimentos dirbo su puikiais partneriais Carlos Alberto Sicupira ir Marcel Herrmann Telles. 3G Capital kompanijoje buvo naudojami turtingų investuotojų pinigų svertas ir partnerystė.

Žinomas investuotojas William Ackman taip pat dalyvauja 3G Capital veikloje.

Ir čia investavimo strategija labai panaši į W.Buffett strategiją. 3G Capital kompanijų akcijas perka ir laiko (Buy and Hold). Bet skirtingai nei W.Buffett, J.Lemann kišaisi į turimų kompanijų valdymą.

Burger King valdymas buvo perdarytas vos ne iš esmės. Naujas kompanijos direktorius Bernando Hees vidinę kompaniją apvertė aukštyn kojom, atleidi šimtus darbuotojų, tarp jų ir aukščiausios grandies. Nauja vidinė komunikacija leido žymiai sumažinti kaštus.


Jorge Paulo Lemann posakiai

  • In day-to-day life, you have stimulus to behave unethically, but in the long term, it always pays off to be ethical.
  • The three short years I spent at Harvard, where I lived with excellent people, taught me not only that I must know how to choose my partners but also that choosing excellent partners is a skill you can learn. Obviously, when you spend time with the best, you learn how to choose among them.
  • It takes the same effort to think small than to think big. But to think big frees you from the insignificant details.
  • I always say, ‘To have a big dream requires the same effort as having a small dream. Dream big!’
  • Maybe I was accepted to Harvard only because of my tennis skills, since I definitively had no great academic achievements. I was 17 and only thought about surfing and playing tennis. I had almost never left Rio de Janeiro and had never been to the United States.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: