Trečiadienis, 24 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

JPM Coin – nekaltas giganto žaisliukas. Nekaltas?

Jei Ripple buvo pavadintas svetimas tarp savų ir savas tarp svetimų, nes tai kriptožetonas kriptorinkoje skirtas aptarnauti komercinius bankus, tai investicinio banko kriptožetonas JPM Coin atrodo kaip koks ateivis arba bent jau diversantas.

Ir nenuostabu, kad taip pavadinom, nes banko valdytojas Jamie Dimon yra vienas aršiausių bitcoin kritikų. Bet blockchain technologija, panašu, jam labai prie širdies.

Nors jau dabar JPM Coin niekas nevadina kriptovaliuta. Tai banko kripto, skirta jo klientams. Paprasčiausiai, bankas su $5 trilijonais kasdieninių mokėjimų žengia į hightech finansų sritį, kas šiandien ir yra blockchain technologija

Kaip ji veikia?

Iš principo, tai stablecoin, pririštas prie JAV dolerio. Tikimasi, kad bankas išleis ir kitus stablecoinus, pririštus prie kitų fiat valiutų. Šis ar šie centralizuoti kripto leis bankui atlikti operacijas valiutomis daug greičiau, nei dabar bankas atlieka tradiciniais būdais.

Taip pat skaitykite:

Su JPM Coin klientai operacijas galės atlikti akimirksniu ir, kas svarbiausia, 24 val per parą, 7 dienas per savaitę. Tai gana nemažas proveržis bankinių atsiskaitymų sistemoje.

Taip banko klientai, pagrinde tarptautinės korporacijos ir investiciniai bankai, galės apeiti SWIFT sistemą ir ignoruoti Ripple paslaugas. JPM coin leis atlikti operacijas ir su vertybiniais popieriais.

Tačiau reikia pripažinti, ir tai, kad JPM Coin veikia tik uždarame tinkle (Quorum – ethereum technologija) ir tik autorizuotiems vartotojams. Tai greičiausiai, įtakos XRP ir BTC vertei nesudarys jokios.

JPM Coin - nekaltas giganto žaisliukas. Nekaltas?
Šaltinis: Jpmorgan.com

Realiai tai kriptožetonas, veikiantis uždarame paskirstytajam registre ir investuoti į jį negalima. O ir nėra prasmės, nes tai tik pagalbinis įrankis valiutiniuose atsiskaitymuose. Tai technologija, tai ne valiuta.

JPM Coin Prototipas

JPM Coin kol kas yra išbadytas prototipas. Jį bando tik juridiniai asmenys. Todėl apie reguliavimą dar nieko negalime kalbėti. Oficialiai jis bus, greičiausiai, paleistas tik tada, kai bus ir priežiūros institucijų leidimai.

Pradžiai jis skirtas bus tik stambiausiems klientams. Ir jei tai pasiteisins, žetonu galės naudotis visi banko klientai.

Reikia manyti, kad kiti komerciniai bankai arba naudos XRP paslaugas arba stebės JPM eksperimentą, o jam pasiteisinus, įdiegs ir savo žetonus. Nes šiais laikais konkurencijos be žetonų gali ir neatlaikyti.