Antradienis, 21 gegužės, 2024
FOREX

Juodoji Covid-19 gulbė išperėjo kiaušinius

Šita juodoji covid-19 gulbė perėjo ne viena. Visi mes sėdėjome ir kiaušus šildėme. Štai ir turime. Tiesa, kol kas matome tik Kinijos, JAV, Pietų Korėjos ir Singapūro. Japonijos jau 2019 m. IVQ BVP pokytis buvo neigiamas. Čia G20 šalys. Akivaizdu, kad išperėti gulbiukai pasklis po visą pasaulį ir gąsdins mus recesijomis.

Niekas kitaip ir nesitikėjo, FED FOMC kitaip ir nepasielgė: paliko nepakeistas bazines palūkanas 0–0.25% intervale. Taip pat pranešime priminama, kad Rezervų sistema yra pasiryžusi naudoti visas priemones, skirtas paremti koronaviruso krizės paveiktą ekonomiką.

Panašios kalbos buvo ir 2008-2009 metais, kai politikos formuotojai teigė, kad vykstanti likvidumo krizė smarkiai paveiks ekonominę veiklą, užimtumą, infliaciją ir kelia didelę riziką vidutinės trukmės ekonomikos perspektyvai.

Tik šiandien „likvidumas” pakeistas žodžių junginiu „visuomenės sveikatos krizė”. Žodžiu, trūkt už vadžių, vėl iš pradžių. OK, mes sėdim ir stebim užsipirkę popcorno.


source: tradingeconomics.com

Iš principo, FED komunikacija nepasikeitusi. „Mes naudosime visą savo įrankių arsenalą, remdami JAV ekonomika, mažinsime nedarbą ir sieksime stabilių kainų”. Nieko naujo…

Naujoje komunikacijoje atsirado tik naujas žodžių junginys „coronavirus protrūkis”. Šiaip, ir be FED mums aišku, kad ekonomika stoja, o QE nesukels jokios infliacijos dėl itin mažo vartojimo ir kritusių naftos kainų.

Tiesą pasakius, tokiomis tamsiomis spalvomis perspektyvą paskutinį kartą piešė buvęs FED vadovas Ben Bernanke. Jam teko sunkesni laikai, kai reikėjo pasirinkti, kurį banką gelbėti, kurį palikti. J.Powell šiandien padeda ir D.Trump kabinetas.

Ką Powell spaudos konferencijoje ir pasakė. Kad jų skirti pinigai yra tik kreditavo palengvinimas, o ne „sraigtasparnio pinigai”. Tam yra vyriausybė ir jos gelbėjimo programos.

Akcijų indeksai FED vadovo kalbą priėmė teigiamai. Dow Jones indeksas pakilo 2,21%. Nors akcijų indeksai yra kilimo trende, labai džiūgauti neverta. Žvakės yra mažos. Tik apyvartos rinkoje solidžios.

Dow Jones indeksas

Taigi, JAV BVP metinio augimo tempas krenta ir tampa metinio BVP kritimo tempu. Tokia situacija paplis visur ir… Jau greitai, visuose pasaulio kino teatruose! BVP per 60 sekundžių, su visomis savo spalvomis ir atspalviais:


source: tradingeconomics.com

JAV obligacijų pajamingumų kreivė vis dar rodo pasitikėjimą JAV ekonomika, nors ir obligacijų pajamingumas gerokai sumažėjęs dėl žinomų priežasčių: nulinių bazinių palūkanų ir QE:

Juodoji Covid-19 gulbė išperėjo kiaušinius
JAV VVP pajamingumų kreivė

Euras dolerio atžvilgiu vakar sustiprėjo puse procentinio punkto, tačiau tuo naujienos inertiškumas ir pasibaigė. Šiandien rinkų dalyviai laukia euro zonos BVP ir ECB monetarinės politikos pranešimų. Tai pozicijoje nieko nekeičiam.

EURUSD

Žodžiu, mūsų laukia įdomūs laikai. Recesijos bus sunku išvengti. Turime būti jai pasiruošę, turiu minty, mūsų portfeliai turi būti tam pasiruošę. Sėkmės!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.