Kaip Apple akcijų splitas paveiks Dow Jones Industrial Average indeksą?

Praėjusį mėnesį pranešdama trečiojo ketvirčio fiskalinius rezultatus, Apple akcijų splitą 4:1 (padalijimą). Tai pirmas toks splitas po 2014 metų atlikto 7:1 akcijų splito. Nors pats akcijų padalijimas iš esmės nieko nereiškia akcininkams – kapitalas nepadidėja -, šis žingsnis turės įtakos padalijimai paprastai yra beprasmiai pagrindų atžvilgiu dėl to, kaip veikia matematika, žingsnis iš tikrųjų turės didelę įtaką Dow Jones Industrial Average indeksui, į kurį įeina kompanijos akcijos.

Prisiminkime, kad Dow Jones yra unikalus indeksas ir gal būti vienintelis toks tarp savo „kolegų“. Ir ne todėl, kad jis seniausias ir žinomiausias akcijų indeksas šiandien. Jis skaičiuojamas kaip svertinis kainos, o ne kaip rinkos kapitalizacijos vidurkis, kaip dauguma indeksų.

Indeksuose S&P 500 ir Nasdaq Composite yra rinkos vertės (kapitalizacijos) matematika, todėl juose tos akcijos, kurių kapitalizacija yra aušta, labiausiai įtakoja indeksą. O Japonijos Nikkei 225 indeksas yra skaičiuojamas pagal kainą. Todė dažnai vadinamas Nikkei Dow Jones indeksu.

Nebebus 1 vietoje

Šiuo metu Apple akcijos Dow Jones indekse yra brangiausios – apie 460 USD (rašymo metu). Draudimo bendrovė UnitedHealth Group yra antroje vietoje su kaina apie 322 USD (rašymo metu). Splitas turi įsigalioti šio mėnesio pabaigoje. Tai Apple akcijų kaina sumažės 4 kartus, taigi, remiantis dabartiniu lygiu, sieks apie 115 USD ir pagal kainos svertiniį reitingas nukris iki 17 vietos iš 30. Kažkur tarp Travellers ir Nike akcijų.

Apple akcijos į Dow Jones indeksą buvo įtrauktos 2015 m. kovo mėn. ir pakeitė AT&T akcijas. Per šį laikotarpį akcijų kaina rinkoje pakilo apie 250%.

Fondai irgi turės darbo

Verta paminėti, kad akcijos svorio perkėlimas turės praktinių pasekmių. Dow Jones indeksas yra vienas iš plačiausiai taikomų pagrindinių JAV akcijų rinkos indeksų. Tai reiškia, kad yra daug indeksų fondų, įskaitant investicinius fondus ir ETF, kurie tiesiog perka bet kokias pagrindinio indekso akcijas. Tokio tipo pasyvus valdymas padeda sumažinti išlaidas ir mokesčius investuotojams, labai sumažėja kaštai.

Kai Apple svoris indekse sumažės, tie indekso fondai turės atitinkamai iš naujo subalansuoti savo portfelius. Tai gali sukelti tam tikrą pardavimo spaudimą. Iš kitos pusės, sumažėjusi kaina rinkoje pritrauks daugiau individualių investuotojų. Rinkos entuziazmas dėl akcijų pasidalijimo yra žinomas faktas ir galėtų kompensuoti bet kokią pardavimo veiklą iš indekso fondų.

Šaltinis: Nasdaq
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: