Antradienis, 16 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip įveikti baimę? Spekulianto akistata su savimi

Kaip įveikti baimę? Kodėl vieni bijo, o kiti neria drąsiai į skaičių, staigių pokyčių, beprotiško ritmo pasaulį ir tampa nugalėtojais? Iš pirmo žvilgsnio, prekyba VP atrodo paprastas ir lengvas užsiėmimas. Tokia prekyba leidžia gauti greitą ir solidų pelną.

Tačiau realiai gaunasi visai kitaip, ypač treideriai tai pastebi, kai pasipila pirmieji nuostoliai. Baimė, matyt, yra viena pagrindinių emocijų, su kuria susiduria tiek profesionalai, tiek naujokai. Ją sunku įveikti, nes žmogus visada ieško lengviausių problemų sprendimų kelių ir dažnai į baimės faktorių, tokiu atveju, nekreipia dėmesio. Bet būtent baimė priverčia mus veikti, sustoti, apmąstyti elgesį…

Štai kelios priežastys, dėl kurių kyla baimė:

  1. Baimė prarasti viską, ką turi, t.y. santaupas.
  2. Artimųjų ir draugų kritikos baimė.
  3. Skurdo baimė.
  4. Reputacijos ir autoriteto tarp draugų praradimo baimė.
  5. Skolų baimė.

Kiekviena iš šių baimių iššaukia treiderio reakciją. Jei baimė sukelta vieno konkretaus objektyvaus faktoriaus, tai viena, bet kai jaučiama baimė visomis kryptimis, tuo stipresnė baimės jėga.

Tai priveda prie pasitikėjimo savimi praradimo, prie nesėkmių gyvenime, tuo pačiu ir prie nesėkmių prekyboje. Jei žmogus žino, kaip įveikti baimes savarankiškai, tai toks žmogus labai stiprus. Jis žino, ko jam reikia, kaip tą pasiekti. Ir pasiekti jam tai lengva ir paprasta.

Įveikti baimę prarasti pinigus

Dauguma spekuliantų į rinką ateina uždirbti pinigų. Ir, kaip taisyklė, pagrindinė baimė yra tuos pinigus prarasti. Visi, kas dirba biržose, siekia gauti pelną. Kiekvienas treideris sudaro sandorį tikėdamas užsidirbti. Ir kiekvienas bijo nesėkmės. Rezultate taip ir būna: kažkas paranda, kažkas pasiima viską. Baimė visada padidėja esant nuostoliams ir sumažėja, kai sandoris būna sėkmingas.

Todėl sumažinti baimes rinkoje galima tik sumažinus nuostolingus sandorius. Nevykėliai dažniausiai šaukte šaukia, kad rinkose uždirbti neįmanoma, kai, tuo tarpu, sėkmingi investuotojai uždirbinėja ir tyliai sudarinėja pelningą sandorį po pelningo.

Kaip įveikti baimę? Spekulianto akistata su savimi

Kas įdomiausia, kad šie bijo lygiai taip pat kaip ir visi kiti, tačiau labiau pasitiki savimi bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje. Su baimėmis reikia kovoti. Baimes galima įveikti. Tereikia šiek tiek padirbėti su savimi ir su rinka. Kelių įgūdžių įgijimas tikri maksimaliai minimalizuos baimes:

1. Stebėti rinką ir prekiauti „ant popieriaus“. Nuolatinė sandorių analizė, sisteminė nesėkmingų sandorių analizė leis psichologiškai pasiruošti tiek nesėkmėms, tiek ir sėkmėms. O tai gerokai sumažina baimes.

2. Pradžioje būtina pradėti spekuliuoti su maža suma, kurią prarasti nebūtų labai skaudu, bet ir esant sėkmingam rezultatui, būtų galima juo garsiai pasigirti. Tokios sumos praradimas vertinamas kaip mokestis už pamoką, jei ta pamoka gerai išmokta. Ir tik tokiu atveju jūs baimę sumažinsite gana ženkliai.

3. Išsilavinimas gali padėti sumažinti baimes. Būtent žinios mums leidžia sudaryti sėkmingus sandorius, giliau pažinti rinkas ir laisviau jose jaustis. Kuo mažiau baimių, tuo laisvesnis ir sėkmingesnis žmogus.

4. Nuolatinis bendravimas su sėkmingais prekiautojais.

Svarbiausia pradėti kovoti su baimėmis. O toliau/Eitų savaime/… (/…Bet Tamošių ima baimė/…pamenat K.Binkį?). Bet tik tada jūs galite tikėtis tapti sėkmingu treideriu.

Nekreipkite dėmesio į kalbas, kad jūs tapsite skurdžiumi. Taip, rinkose jūs galite subankrutuoti, bet skurdžiumi tapti – ne. Tačiau čia jau kita, ne baimių, tema. Tai tema apie malonumą dirbti, uždirbti ir dalintis. W.Buffettas, G. Sorosas, B. Gatesas ir eilė kitų… Yra iš ko pasimokinti.

Nustokite bijoti, pasitikėkite savimi. Anksčiau ar vėliau jūs vis tiek laimėsite, nes to norite ir to siekiate.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Pirmą kartą paskelbta Spekuliantai.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.