Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip panaudoti savo intuiciją prekyboje. Sprendimai pelnui pasiekti ir didinti

Šokti drauge su rinka, reiškia plaukti su rinkos srove – aukštyn, žemyn, į šoną – jaučiant harmoniją, pasitikėjimą, dėkingumą ir, žinoma, meilę.
Bill Williams mokinys

Panaudoti intuiciją lengva. Nes jūs tą jau darėte ne kartą. ne tik prekyboje. Gyvenime irgi. Juk ne kartą iš akių nustatėte, patinkate vaikinui/merginai ar ne. Neklysdami nė trupučiuko. Buvo? Aišku, kad buvo! Ir kur kas sudėtingesnėse situacijose.

Jūs manote, kad spekuliuojant ar investuojant kitaip? Tikrai ne. Intuicija veikia visose gyvenimo sferose – kapitalo rinkose taip pat. Vadinasi, jūs galite be vargo intuityviai skaityti rinkas: akcijų, žaliavų, valiutų, kriptovaliutų – nesvarbu, kur jūs investuojat ir spekuliuojat.

Lengva, bet ne paprasta

Kartą Indijoje gyveno vienas mokinys, kuris norėjo pažinti tiesą. Metė šeimą, pasiklausė vietinio guru, kur jam eiti ieškoti tiesos. Tas nurodo kitą gurų, atseit, jau pažinusį ir galintį pamokinti.

Na jis ten kažkaip nuvyksta, apsistoja guru trobelėje prašo papasakoti apie tiesos pažinimo būdą. Guru jam atsako, kad tai labai paprasta, tereikia kiekvieną vakarą atsisėsti prieš veidrodį, atsipalaiduoti ir 30 min. karts nuo karto užduoti klausimą „Kas aš toks? Kas aš toks?”.

Mokinys liko nesupratęs, kad taip viskas paprasta, pasipiktino tokiu guru metodu. Tas jam nurodė kitą. Sako, tavo valia, jei šitas variantas netinka, ana va, kitoje gatvėje kitas guru gyvena, eik pas jį.

Mokinys ir nupėdino pas kitą. O tas ir sako, kad jo, tiesos pažinimas yra sudėtingas procesas, daug metų reikia. OK, sako mokinys, tai to, ko aš ir ieškojau, mol, ką turiu daryti?

Guru pasakė, kad čia pas jį mokiniai už mokslą dirba ir tau reikės palaikyti tvarką ir švarą karvidėse. Mokinys džiaugsmingai sutiko ir 5 metus diena dienon palaikė švarą ir tvarką karvidėse. T.y. sąžiningai valė šūdus.

Bet staiga vieną dieną jį užkniso tai daryti. Tiek laiko praėjo, o jokio prašvitimo, o nirvana, kaip žinia, mėšlu nekvepia. Nuėjo jis pas guru ir išliejo savo nuoskaudą.

Į ką guru atsakė, kad va dabar pats metas jam pažinti tiesą. Ir va, ką reikia daryti, sako guru, tereikia kiekvieną vakarą atsisėsti prieš veidrodį, atsipalaiduoti ir 30 min. karts nuo karto užduoti klausimą „Kas aš toks? Kas aš toks?”.

Vo blyn, pasakė mokinys, man prieš 5 metus tą patį sakė.

Moralė paprasta, mes turime smegenis ir jų pagalba esame linkę viską daryti sudėtingiau. Praktiškai, prisiliesdami prie bet kokio objekto ar reiškinio, padarom jį sudėtingu.

Kas mums trukdo?

Kaip panaudoti savo intuiciją prekyboje. Sprendimai pelnui pasiekti ir didinti

Dažniausiai manoma, kad prekyba vertybiniais popieriais ar kriptovaliutomis yra stresą keliantis darbas. Iš tiesų, daugelis iš mūsų nervuojamės, esame susirūpinę, išsekę ir susipainioję.

Ir tai nenuostabu. Juk šitiek pilna informacijos apie neįtikėtinai sėkmingas sistemas, leidusias prekiautojams uždirbti tūkstantines grąžas, šitiek rinkoje patarimų bei įžvalgų, bet tik itin retu atveju, pavyksta pasiekti bent kažkokio dydžio pelną.

Ir mus sukausto baimė. Baimė, kad patirsime nuostolius, baimė, kad mums nesiseks, baimė, kad nespėsime, baimė, kad išeisime per anksti. Vien baimės ir baimės. O baimė, kaip žinia, yra pats blogiausias patarėjas rinkoje.

Mes pradedame ne prekiauti, o kovoti su savo baimėmis. Ir šita nuolatinė vidinė kova atima bet kokį prekybos džiaugsmą. Kovojant beveik neįmanoma pasiekti gerų rezultatų prekyboje.

Kelias lygus, nemėtykime ant jo akmenų.

Taip moko mus budistų patarlė. Tai galioja ir prekybai rinkose. Ir mūsų žmogiškosios savybės lemia, kad primėtę akmenų ant kelio, mes nematome pačio kelio ir tik nuolatos kruvinai klupinėjam ant akmenų.

Taip pat negaiškime laiko ir begalės energijos tiems akmenims nurinkti. Geriau jų visai nemėtykime. Rinka kiekvieną sekundę, kiekvieną akimirką yra pusiausvyroje (balanse) rinkos dalyvių, nesutariančių dėl vertės, bes sutariančių dėl kainos. Ta pusiausvyra ir atsispindi kainoje. Ir tas balansas dinaminis, netgi labai.

Tai jei rinka visada pusiausvyroje, kodėl mes leidžiam sau, kad kažkokia informacija mus išmuštų iš pusiausvyros ir sukeltų stresą? Kas gi tie akmenys, kurie neleidžia mums matyti pusiausvyros rinkoje ir pasiekti vidinės pusiausvyros?

Mes mėgstame žiūrėti populiariausių rinkos ekspertų video ir skaityti jų naujienlaiškius. Mes skaitome apžvalgas, įžvalgas, sekam kitų signalus, nuolatos monitorimam makronaujienų srautą.

Tai smagi veikla. Tai įdomi veikla. Tai nuostabi veikla, analitinė mąstymą turinčiam žmogui. Tačiau kyla rimtas klausimas: O tada ar lieka laiko prekiauti? Ar lieka laiko užsidirbti pelnui?

Kurių galų klupti už to, ko mes kartais net visai ir nesuprantam? Kiek čia yra ekonomikos mokslų bent jau bakalaurų, kad makronaujienos padėtų priimti investicinius sprendimus?

Prekyba tampa labai sudėtinga, kai galvojate apie visas skirtingas akcijas ir ateities sandorius, valiutas ir kriptvaliutas, apie elektronines paieškos sistemas, spartų orderių vykdymą ir kassekundinį rinkos stebėjimą, o ilguoju periodu pasiseka mažiau nei 10 iš 100 spekuliantų.

Čia ir yra tie, ant kelio mėtomi akmenys. 

Ką daryti?

Pirmiausia, išjunkite kompiuterius ir telefonus. Tai žiauriai nepopuliarus pasiūlymas ir jūs sakysite, kad tai nesąmonė. Tačiau jūs net nebandėte to daryti…

Ir nepradedam ieškoti naujos sistemos ar kito guru su „geresniais” signalais. Nes ne sistemoje ir ne signaluose esmė. Esmė yra jūsų galvoje ir tik čia, ir niekur kitur gimsta pelnai ir nuostoliai.

Pradedam valyti protą ir išsivalom nuo senų idėjų apie prekybą bei gyvenimą. Tai visų antra, nustojame painioti faktus su nuomone. Štai keletas labai populiarių teiginių:

  • Prekyba – tai kova.
  • Pelnas priklauso nuo sėkmės.
  • Aš bejėgis prieš stambius profesionalius prekiautojus ir robotus.
  • Niekas nelaimi nuolatos.
  • Rinkos visada eina prieš mane.
  • Šitos rinkos rizikingos ir pražūtingos.
  • Mano brokeris manęs nekenčia.

O dabar iš čia atskirkime faktus”

  • Prekyba
  • Pelnas
  • Rinkos
  • Brokeris

Visa kita – tik nuomonė, kuri gali būti ir teigiama, ir neigiama. Jūsų nuomonė. Ir niekam ji, patikėkite, nėra įdomi. Ypač rinkai! Per savo nuomones mes priimam naują rinkos informaciją ir ją rūšiuojam į „patinka”, „nepatinka”, priklausomai nuo nuotaikos. Tai automatiškai neveda prie gero rezultato. Todėl:

  • Neklausykite populiarių ekspertų ir guru.
  • Toks dalykas, kaip bulių/meškų konsensusas neegzistuoja.
  • Nėra tokio dalyko, kaip perpirkimas ir perpardavimas.
  • Dauguma siūlomų kapitalo valdymo sistemų visiškai neefektyvios.
  • Paplitusios prekybos sistemos ir robotai su pelno formulėmis visiškai neveikia.

Todėl mes…

Meditacija

Taip, medituojam. Meditacija mūsų protą išvalo ir pastato jį į momentą „Čia ir Dabar„. O tai puikiai padeda intuicijai. Kai tik nustosite vertinti, daryti prielaidas ir kitaip protiškai masturbuotis, jūsų intuicija  pradeda priimti aplinkinį pasaulį per „jausmą”.

Mūsų jausmai yra jau užkoduoti mumyse per mūsų patirtį, todėl jų supratimas yra paprastas, jei tik sugebėsime išvalyti savo protą ir nutildyti mintis.

Atsipalaiduojam. Būtinai reikia atsipalaiduoti nuo fizinės įtampos. Atsipalaiduoti reikia, kad būtų lengviau medituoti, o medituoti reikia, kad būtų geriau prekiauti.Mūsų neapykantą ir neigimą keičia didelis smalsumas, nustojam vertinti, pradedam matyti tiesą, savo baimes, godumą, kvailumą.

Stebim savo mintis. Susikoncentruojam ties faktu, kad tai tik mintys, o ne mes patys. Stebim mintis. Geras pratimas: stebėti kokį objektą ir nesusieti su jokiomis prasmėmis, neieškoti stereotipų, nevertinti; nieko nedaryti, tik stebėti. Palaipsniui pereikite prie kotiruočių grafikų. Žiūrėkite į juos, neuždėdami ant jo savo samprotavimų apie rinką.

Kitas geras pratimas yra skaičiuoti mintis. Tai pirmo pratimo tęsinys, nes jis padeda atsiriboti nuo minčių turinio ir padeda atidžiau pažiūrėti į patį procesą. Nustatykite taimerį vienai minutei ir pradėkite skaičiuoti savo mintis. Visas. Bet kokias. „Tai jau 10-ta mintis“ irgi yra mintis.

O jei negalite atsikratyti kokios įkyrios minties, prisiminkite, kas tai per mintis. Daugumai sunku atsikratyti baisių minčių ir lūkesčių. Bet prisiminkite, kad problema yra ne baimėse ir lūkesčiuose – problemą prekyboje sukelia nemokėjimas kontroliuoti Jūsų reakcijos į mintis. Vėliau darydami šį pratimą, pasistenkite sugrupuoti mintis pagal tematiką. Tai Jums padės labiau susivokti, savyje.

Gyvenimas dabar

Beveik kiekvienas iš mūsų siekia gyventi arba ateityje, arba praeityje. Ir tik retais momentais dabartyje. Ar dabar Jūs dabartyje? Jūs tuo įsitikinę? Tada greitai, negalvodami apie tai – kaip jūs įkvepiate ir iškvepiate? Jums reikėjo perjungti dėmesį. Tai kur jis buvo anksčiau?

Tokios mintys, kaip ką padarėte, ar ko nepadarėte, ką turime ir ko neturime padaryti neturi teršti mūsų mąstymo. Kaip dažnai praeities mintis mes naudojam sau papriekaištauti ar nuliūdinti.

Todėl sustokime. Nustokim lėkę ir kažko ieškoję. Visur ir visada. Net vairuodami automobilį, neviršykime greičio. Nereikia! Mes negalim nustoti galvoję. O galvojimas biologiškai yra tas pats, kas ir virškinimas.

Mes juk savęs netapatinam su skrandyje esančiu maistu. Prekiaudami mes siekiam sužinoti vis daugiau ir daugiau, apie tai kas vyksta. Bet nei mūsų įsitikinimai, nei mūsų naudojamos sistemos neleidžia pasinaudoti natūralia galimybe pažinti.

Mes galime negalvoti. Mes galime atskirti savo „aš“ nuo galvojimo principų. Mes galime stebėti iš šalies savo mintis ir jas kontroliuoti. Tikrasisnemąsto, jis žino.

Jeigu norime išgirsti, ką mums sako rinka, mes turime nutilti. Taigi, meditacijos pagalba mes nurimstam ir pradedam pažinti save, savo vidinį pasaulį, tada išnaudojamos visos mūsų mūsų galimybės, prasideda progresas mūsų prekyboje.

Joks galvojimas negali pasiekti tiek, kiek ne-galvojimas. Nuolatinis mąstymas apie praeitį, apie buvusius sandorius, padarytas klaidas, nuolatinis mąstymas apie tai, kaip Jūs pasieksit gerų rezultatų pakeitę sistemą viso labo yra tik tuščias laiko gaišimas.

Tai trukdo matyti kas vyksta Čia ir Dabar. Juk rinką matome tokia, kokie esam patys, kokios mūsų mintys. Būkime pačiu savimi ir galėsime pamatyti.

Dzen: „Nežinau

Racionalus mąstymas mums sako, kad jei mes ko nors nežinome, tai reikia kuo skubiau sužinoti. Tai savita vakariečiams. Tuo pačiu pamirštam vieną svarbų dalyką: nežinojimo būsenai būdingas stebuklingas ir pelningas atvirumas bei pasitenkinimas.

„Nežinau“ atviros visos galimybės. Rinkoje mes daug ko nežinome ir negalime suprasti. „Nežinau“ mums labai padeda priimti skausmingą tiesą – mes nepajėgūs kontroliuoti rinkos, kontroliuoti savo gyvenimo, savęs pačių.

O kai tai suvokiam, neeikvojam tam energijos. Va čia ir prieinam prie svarbaus momento. Suvokus tai, prekyba tampa vidiniu reikalu. Tai Jūs analizuojat FA, TA, tai Jūs išstatote į biržą pavedimus.

Iš principo, prekyba yra proto savikontrolės menas. Protas, kuris nežino, gali priimti bet ką. Pabandykit „nežinau“ panaudoti savo gyvenime. Ar tikrai taip baisu???

Ar kainos kils??? NEŽINAU.

Yra daug svarbiau reaguoti į mintis nei pačios mūsų mintys. Jūsų mintys ir yra jūsų gyvenimas.

Prekybos valdymo patarimai:

  1. Kai suprasime, kad niekas iš tikrųjų nežino rinkos, galėsime nustoti ieškoti to, kas galėtų paaiškinti, kas tai yra.
  2. Būkime pačiu savimi ir darykime malonumą sau.
  3. Kai žinote kur einame, nesijaudiname dėl to, kur eina kiti.
  4. Jei lipame į kalno viršūnę, koks mums skirtumas, ką veikia žmonės slėnyje.
  5. Kova rinkoje vargina. Vidinė prekyba nevargina.
  6. Jei leidžiame kitiems sakyti, kur mums eiti, tai turime pasikliauti ir tuo, ką jie pasakys pasiimti į kelionę.
  7. Išsilaisvinkime ir aukime rinkoje.
  8. Vienintelis dalykas, kurį prarandame, kai išsilaisviname iš to, be ko bijote gyventi, yra pati baimė.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.