Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip pradėti investuoti?

Pradėti investuoti: Jei turite banke sukaupę šiek tiek pinigų, jūs būtumėte pakankamai protingas, tuos pinigus išėmę iš banko ir juos suinvestavę.

Tačiau jei jūs nutrūktgalviškai pulsite gaudyti greitus investicijų pelnus, jūs ilgus metus neuždirbsite daugiau nei dabar bankas moka palūkanų už jūsų indėlį.

Dar blogiau, jūs galite prarasti didelę dalį savo santaupų.

Tai kaip pradėti investuoti?

Trys paprasti žingsneliai, apsaugantys jus nuo negandų investuojant.

1. Skirkite laiko savišvietai

Jūs tikrai girdėjote apie fantastines galimybes uždirbti akcijų biržoje. Arba girdėjote apie gerą kompaniją, išradusią vaistus nuo vėžio. Tačiau tai nesvarbu.

Atvėskite. Po kiekviena „sėkmės istorija“ slypi 10 000 ubago terbų ir sukčiavimo atvejų. Ir jums bus sunku atskirti tiesą nuo melo, jei neturite pagrindinių žinių.

Todėl neskubėkite. Sužinokite, kaip veikia akcijų, obligacijų birža, kuo užsiima investiciniai fondai. Paskirkite tam maždaug 30 min. per dieną ir 3-4 savaites.

Jūs netapsite ekspertu, tačiau įgausite įrankių, kurie jus pavers informuotu investuotoju.

Ir tai pati mažiausia kaina, kurią jūs sumokėsite už savo investicinės grąžos pagerinimą visą likusį savo gyvenimą.

2. Įsitikinkite, kad kiekviena investicija atitinka jūsų planą.

Supratę, kaip investicijos dirba, pradėkite kurti finansinį planą. Kai tai padarysite, jūs įvertinsite kiekvieną būsimą investiciją: kaip ji padeda ar trukdo tikslams.

Tai palengvins investicinius sprendimus ir, kas labai svarbu, padės išvengti šokinėjimo prie „karštų investicijų“, kurios nuolatos jums kels pagundas.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai:

• Nustatykite savo trumpalaikius, vidutinio laikotarpio ir ilgalaikius tikslus.

• Apskaičiuokite, kiek galėtų kainuoti kiekvienas iš šių tikslų.

• Atlikite skaičiavimus, kiek pinigų periodiškai jums reikia atidėti, kad sukaupti fondą tikslui pasiekti.  Tada sukurkite automatinį investicijų planą ir stebėkite, kokia įvyks magija.

Nedidelis breinštormingas padės susikurti tikslus. O internetiniai kalkuliatoriai arba Excelis padės susiskaičiuoti.

Kaip alternatyvą jūs galite pasisamdyti profesionalą jūsų planams vykdyti. Tai gali būti protingas sprendimas. Tačiau tai pasirinkdami įsitikinkite, kad patarėjas nevykdo savo finansinio plano, pardavinėdamas savo (savo įmonės) produktus.

3. Apsaugos savo pinigus nuo savęs.

Taip taip, nuo savęs. Ne nuo infliacijos, ne nuo biržų griuvimo, o nuo savęs. Sukūrę ir pradėję įgyvendinti planą, turite būti tikras, kad einate teisingu keliu.

Supraskite, kad didžiausia jūsų plano rizika esate jūs patys. Atlikite namų darbus, apsaugančius nuo planų žlugimo.

Kaip pradėti investuoti?

• Susikurkite rezervinį „juodos dienos“ fondą. Tam tikra suma pinigų turi būti atidėta šone ir panaudota reikalui esant. Skaičiuojama, kad suma turi būti lygi 6 mėnesių jūsų šeimos išlaidoms padengti.

• Pasirūpinkite šeima. Pasinaudokite gyvybės ir ne gyvybės draudimo paslaugomis. Tai nebrangios paslaugos, tačiau gali būti stipri parama katastrofos atveju.

• Sekite savo išlaidas. Stebėkite biudžetą. Pirma mokėkite sau. Investavimas nėra prabanga, tai būtinybė. Automatizuokite investavimą.

Gal būt jūs nepasieksite tobulumo, netapsite turtingiausiu pasaulyje investuotoju, tačiau vien tik patarimų šiame straipsnyje laikymasis leis jums pasiekti gerų rezultatų. Daugiau apie investavimą skaitykite mūsų tinklalapyje.

Būkite drąsūs, pasitikėkite savimi. Nusiteikite ilgam darbui. Nepastebėsite, kaip po 3-5 metų jūsų dabar duos tokių puikių rezultatų, kokių šiandien net nesapnavote.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.