Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Antra dalis

Sėkmę biržoje galima pasiekti tik tada, kai tuo užsiimi rimtai. Biržos žaidimas, paremtas emocijomis, pasmerktas žlugimui. Emocijas padeda suvaldyti matematiniai skaičiavimai.

Pirmame straipsnyje pradėjome seriją apie investavimą į akcijas.

Suskaičiuokime, kiek uždirbsime investavus 10 000 LT, o akcijos kasmet kyla vidutiniškai po 15%. Per 10 metų Jūsų investicija padidės 305% ir turėsite 30 456 LT pelną. Tik ne kiekvienas gali iš karto sau leisti investuoti 10 000, tuo labiau ne kiekvienas uždirba po 15% kasmet.

O kaip?

Galima kitaip. Investuokite po 100 LT kas mėnesį. Akcijos kas mėnesį vidutiniškai paauga po 1%. Per metus Jūsų investicija padidėja 6.74%. Nerealu? Statistika, kuri be emocijų, sako, kad realu. Dow Jones indeksas per 80 metų vidutiniškai augo po 6.71% kasmet, įskaičiavus ir gautus dividendus.

Ir jei Jūs tęsiate tokią strategiją, pelningumas kasmet vis didėja. Po dešimt metų jis sieks 13%. Statistiškai rinką aplenkėte dvigubai.

Norint pasiekti nors bet kokį rezultatą, reikia pradėti investuoti. Nors daug kas teigia, kad neturi atliekamų pinigų, jie yra neteisūs. Pinigų yra ir jų reikia paieškoti savo piniginėje. Išleiskite mažiau negu uždirbate. Kontroliuokite savo biudžetą. Atsiras ir suma investavimui. Nepradėsite dabar, tai nepradėsite ir vėliau.

Pradžiai sudarykite vertybinių popierių sutartį maklerio įmonėje. Pradėkite pirkti akcijas. Jei norite aplenkti rinką, investuokite į pavienes akcijas, o ne į fondus.

Fondai patrauklūs, nes per juos investuojate į visą rinką. Fondai turi lėšų prisipirkti visas indeksines akcijas, diversifikuoti portfelį.

Tačiau atskiros akcijos gali kilti labiau ir greičiau už visą indeksą. Investuodami į fondus Jūs eisite su visa rinka, investuodami į atskiras akcijas Jūs galite pasiekti daug geresnių rezultatų.

Nusiteikite darbui

Nusiteikite, kad Jūsų portfelį sudarys tam tikras kiekis akcijų. Ir kad šitą portfelį Jums reikės prižiūrėti.

Reikės kažkokios akcijos atsisakyti, kažkokios akcijos užsipirkti daugiau, pildyti portfelį naujomis lėšomis, perinvestuoti gautas pajamas iš akcijų pardavimo ir dividendo.

Nusiteikite, kad Jums reikės skirti nemažai laiko analizavimui ir sprendimų priėmimui. Ir žinokite, kad nemokamų pietų dėsnis akcijų biržose galioje visu 100%.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.