Kaip uždirbti iš akcijų? Devinta dalis

Devinta dalis

Būtina parašyti tris žodžius apie investuotojų Guru. Neklausykite jokių guru.

Guru yra masių psichozės reiškinys. Jis visada atsiranda su žaidimu rinkoje. Net išsilavinę investuotojai pakimba ant guru kabliuko. Kodėl tai gali būti blogai? J

ūs pasidarote savo kapitalo valdymo planą, investuojate savo pinigus ir staiga leidžiate nepažįstamam žmogui priimti už jus sprendimus. Prasilenkia su sveiku protu.

Bet vis tiek atsiranda sekėjų. Mesijų paklausa nenuslūgs niekada, todėl visi guru čia šildosi rankas, bet ne pačioje biržoje.

Guru skirstomi į tris rūšis. Rinkos ciklo (Market Cycle), stebuklingo metodo (Magic Method) ir guru-iškasenos (dead gurus).Rinkos kritimų ir kilimų ciklai kartojai.

Guru tampa tie, kurie sugeba tiksliai atspėti kilimo arba kritimo pradžią. Kai tai pasikartoja kelis kartus, šlovė dar labiau išauga. Tuomet guru tampa dėmesio centru, jo žodžiai priimami, kaip savaime išsipildančios pranašystės.

Tokie guru netampa per naktį. Jie kelis metus prieš šlovės akimirkas pradeda aiškinti savo teorijas apie rinkas. Ir tik kai tos teorijos pasidaro madingos, kai jos pasidaro „pranašingos“ (sutapo teorija su ciklu), guru valanda išaušta.

Dažniausiai tokiais guru yra neprofesionalūs spekuliantai stumiantys kokią nors unikalią teoriją. Ir uždirba jie iš savo biuletenių publikavimo.

Geriausiais laikais prenumeratorių skaičius siekia kelis šimtus tūkstančių. Bet kai ciklas pasibaigia. Pavyzdžiu gali būti aukso guru.

Kai aukso kaina pasiekė beveik 2 000 dolerių už unciją, buvo tokių, kurie aiškino, kad tai tik pradžia, kad greitai bus 4 000 ir 12 000 dolerių už unciją, ir kad jie tik perka ir perka patys, nes tuoj bus dar brangiau.

Kokia dabar aukso kaina? Kitas dar iš devintojo dešimtmečio likęs guru yra Robertas Prechteris Ellioto bangų specialistas. Jam nepavyko bangų pagalba nuspėti 1987 m. rinkos kryčio. Bet jo mokami biuleteniai veikia ligi dabar.

Stebuklingo metodo guru

Stebuklingo metodo guru atranda arba išranda kokį nors metodą prekybai ateities sandorių arba Forex rinkoje. Tokie naudojasi kitų prekiautojų silpnybe būtinai aplošti kitą prekeivį, rinką ir už techninį metodą (mąstyti jie tingi)  moka bet kokius pinigus.

Tokie metodai gerai veikia, kol sutampa su rinkos ciklu, paskui perkamos kitos priemonės, programos, robotai.

Guru-iškasenos

Guru-iškasenoms pasisekė likti nenuvainikuotoms. Jos spėjo laiku iškeliauti anapilin. Žymiausi tokie guru yra nenusisekęs vargšas buhalteris R.Elliotas ir legendinis W.Gannas. Pastarasis šeimą galėjo išlaikyti tik pardavinėdamas savo metodo instrukcijas. Bet tai netrukdo kitiems mėgautis jų šviesa dabar ir kurti naujus biuletenius.

Kiti straipsniai.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: