Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Birža. Dvylikta dalis

Birža. Mes investuojame biržoje. Rašėme, kad reikia pasidaryti biržos analizę. Bet kaip ją daryti, kai nežinome pačio tyrimo objekto. Kas ta birža? Tai turgus. Daugiamilijoninis turgus. Šiandien milijonai į biržą ateina per elektroninės komunikacijos priemones. Štai ir Jūs šiandien prisijungę per savo brokerio internetinę platformą, apsilankėte šiame turguje ir gal net pasiderėję dėl kainos, ką nors pirkote.

Rinkos analizė susiveda į minios elgesio analizę. Panika Tokijuje persiduoda Frankfurtui. Ekstazė Londone pratęsiama Niujorke. „Elektroninė masė“ keliauja per biržas su savo nuostatomis ir nuotaikomis. Masės vienodos visur pasaulyje. Mums patiems reikia suvokti, kaip tos masės veikia mus pačius.

Analizuodami nevertinkime masės. Tai reiškinys, kurio pagalba egzistuoja rinka. Tik masė gali kelti kainas į viršų ir tik masės gali tas kainas numesti į žemumas. Esmė tame, kad daugiausiai mes uždirbame iš akcijos kainos pokyčio būtent tada, kai esame masės priešakyje. Geriausia kiek galima toliau priešakyje.

Pinigus prarandame tada, kai velkamės masės gale. Tokia štai paprastutė tiesa, kaip uždirbti biržoje. Visi ją žino (štai ir Jūs jau sužinojote). Tik minios priekyje bėga vienetai.

Jei pamatytumėte bėgantį didelį būrį žmonių ir žinotum, kodėl jie bėga, pasistengtum bėgti pirmas ir greičiau už kitus.

Kaip uždirbti iš akcijų? Birža. Dvylikta dalis
Rasta internetuose

Svarbiausia, ta pačia kryptimi. Ir Jūs bėgate tik dėl savęs. Nebėgate „dėl to, kad visi“. Jūs bėgate su visais todėl, kad:

Jūs bėgate pirmas.

Jūs bėgate greičiau už kitus.

Jūs žinote, kad kol minia bėgs, bėgsite ir Jūs, nes taip didinama Jūsų portfelio vertė.

Jūs žinote, kad bėgdami į priešingą pusę būsite sutryptas.

Jūs žinote, kad masė yra Jūsų pajamų šaltinis.

Jūs bėgate, nes tai Jūsų asmeninis sprendimas bėgti.

Jūs žinote, kad galima nebėgti, galima stovėti ir stebėti nieko nedarant.

Jūs apmąstote kiekvieną savo sandorį, nes žinote, kad masės ekonominis tikslas yra pamaitinti maklerį ir išleisti jo vaikus mokintis į prestižinį universitetą.

***

Bet pasaulinėje akcijų prekyboje mes negalime matyti tūkstančių japonų palinkusių prie kompiuterių, nežinome kokį klavišą jie dabar spaudžia. O kur dar milijonai investuotojų visame pasaulyje? Kainos grafikas yra vienas geriausių būdų pamatyti kur eina. Analizėje panašiai kaip sporte. Jei norite bėgti pirmas, turi daug treniruotis.

Norite gerai išmanyti, turite daug dirbti su grafikais. Perprasti juos iki tiek, kad iš pirmo žvilgsnio būtų aišku, kas vyksta. Daug yra visokiausių metodų. Mes manome, kad japonai toliausiai yra pažengę. Todėl rekomenduojame techninę analizę pradėti mokintis būtent nuo Japoniškų žvakių analizės. Ir dar geriau mokintis iš japoniškos literatūros.

Kaip uždirbti iš akcijų? Birža. Dvylikta dalis

Dienos metu, kada vyksta prekyba akcijomis, ateities sandoriais, valiuta, įvyksta labai daug visokiausių dalykų. Labiausiai čia veikia investicinių bankų, vidinės informacijos turėtojų, net žvalgybinės informacijos turėtojų pinigai. Didelės bendrovės informaciją gauna itin greitai, įvairiausiais kanalais. Jie daro skubius ir didelius pavedimus, remdamiesi pirmąja informacija.

Kodėl per sesija akcija krenta ar kyla, mes greičiausiai nesužinosime. Mums su savo kompiuteriukais ir informacija iš interneto nėra ką veikti dieninėje prekyboje. Čia maitinasi rykliai, o mes tikrai jų užkandis. Mums svarbu yra ilgalaikės kryptys, tendencijos, kurias formuoja dideli, masių sukurti pinigų srautai. Todėl į kainos svyravimus vienos sesijos metu mes nekreipiam dėmesio.

Mums tai nieko nesako. Šiandien viena naujiena, ryt jau kita. Tokia birža. Su visomis mes niekada nesuspėsime. Mums svarbu, kaip naujiena dedasi ant naujienos, kaip masės suvirškina tas naujienas ir kokius pėdsakus palieka kainos grafike.

2 thoughts on “Kaip uždirbti iš akcijų? Birža. Dvylikta dalis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.