Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Pirma dalis

Straipsnių serija, kurioje parašysime, kaip uždirbti prekiaujant akcijomis, kaip investuoti į akcijas. Rašysim apie akcijas, kurias galima nusipirkti bet kurioje akcijų biržoje visame pasaulyje.

Nerašysime apie mitus, kurių daug vaikšto tarp kapitalo rinkų dalyvių. Mitai yra įdomus reikalas, tačiau jie nesusiję su investavimu, su tuo investavimu, kai uždirbami pinigai.

Akcija yra vertybinis popierius, kuris suteikia jos turėtojui teisę gauti dalį bendrovės pelno dividendais, teisę valdyti bendrovę turų akcijų suteikiamu balsų skaičiumi, teisę gauti dalį bendrovės turto, ją likviduojant.

Yra keli akcijų tipai.

Paprastosios vardinės akcijos. Jos suteikia teisę į dividendus, į balsą, į turto dalį, į valdymą. Jei akcinė bendrovė dirba sėkmingai, uždirba pelną, pajamos ir pelnas nuolat auga, tai tokios bendrovės akcijos jų savininkams uždirba.

Akcijų kainos augimu ir dividendo mokėjimu.Bet jei bendrovė dirba nuostolingai arba yra arti bankroto, tai tokios bendrovės akcijos gali stipriai nuvertėti.

Privilegijuotosios akcijos. Priv. akcijos nesuteikia teisės į valdymą, tačiau tokios akcijos duoda pastovius dividendus. Bankroto atveju su privilegijuotų akcijų savininkais atsiskaitoma pirmiau.

Privilegijuotųjų akcijų nominalia verte negali būti išleista daugiau 25% bendrovės įstatinio kapitalo. Priv.akcijos gali būti konvertuojamomis privilegijuotosios akcijos.

Šias akcijas galima iškeisti į paprastąsias akcijas. Būna ir Kumuliacinės privilegijuotosios akcijos. Jų savybė yra ta, kad jų turėtojams gali būti išmokėti dividendai, sukauti per kelis ankstesnius metus.

Akcijų paketas yra didelis akcijų skaičius.

Reinvestavimas yra pelno nukreipimas atgal į bendrovę veiklai plėsti. Mes rašysime apie tą reinvestavimą, kai individualus investuotojas už dividendus vėl perka tos bendrovės akcijų.

Rinkos kaina yra paskutinė žinoma akcijos kaina, kuri yra mokama biržoje. Paskutinio sandorio biržoje kaina.

Uždarymo kaina yra paskutinio biržos sesijos sandorio kaina, mokėta už akcijas.

Likvidumu vadinama galimybė turimą turtą lengvai pakeisti grynaisiais pinigais. Jei akcijas galima įsigyti ar parduoti norimu kiekiu už priimtiną kainą, tai tokia akcija yra likvidi. Likvidumas yra kokybiškos rinkos požymis.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.