Antradienis, 16 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Pradinio kapitalo klausimas. Penkta dalis

Pradinio kapitalo pakankamumo klausimas. Tai ne kalba apie tai, kokio reikia pradinio kapitalo pradėti investuoti į akcijas, nes toks klausimas netikslingas ir neatitinka esmės. Nes nesvarbu kiek Jūs investuosite pradžioje.

Kaip uždirbti iš akcijų?

Klausdami, kiek reikia pradžiai, Jūs jau esate pasiruošęs pralaimėjimui. Tai tarsi nusistatymas, kokią sumą galite prarasti. O taip yra blogai, nes nusistatymas išsipildo. Ir išsipildo todėl, kad pradedama žaisti, o ne investuoti.

O juk investuoti reikia išmokti. Tai neateina iš karto. Paimkite bet kokią sumą ir pradėkite pirkti akcijas. Pasižiūrėkite, kaip atrodo reali prekyba, kas vyksta biržoje, kokios jėgos daro kainą.

Kontrolė

Svarbu kontroliuoti nuostolius, kurie būtinai pasitaikys. Nedarykite didelių sandorių ir neleiskite, kad Jūsų nuostoliai nuo sandorio būtų labai maži ir neišeikite už nusistatytos ribos. Mokinkitės, stebėkite, analizuokite. Po kurio laiko suprasite apie biržą daugiau ir galėsite investuoti drąsiau.

O pradžioje nebūkite diletantais, o išmokite skaičiuoti kokia nuostolio ar pelno dalis sudaro nuo viso kapitalo. Išmoksite skaičiuoti, išmoksite ir valdyti riziką. O tai padeda kontroliuoti save, psichologija irgi svarbu. Nepratusiems biržoje reikia turėti geležinius nervus.

Mokinkis bet kokiu oru

Anglų bankininkas Natanas Rotšildas pasakė „Pirk, kai liejasi kraujas“. O pasitaiko taip, kad nepatyręs investuotojas per akcijų kritimus neiškenčia nuostolių ir akcijas pradeda pardavinėti. Patiria didelius nuostolius ir praranda kapitalą. O rykliai, paruošę grynuosius, kaip tik tas akcijas supirkinėja. Tokios taktikos laikosi ir Vorenas Bafetas.

O kai sutvarkysite nervus ir išmoksite matematikos, prisiminkite tris svarbiausius investuotojo skaičius. Pirkimo kaina, tikslas, išėjimo kaina. Šie trys skaičiai sudaro kapitalo valdymo esmę. Pirkimo kaina yra ta, už kurią Jūs nusipirkote akcijas. Tikslas yra ta akcijos kaina, kai pardavę turėsite pelną. Išėjimo kaina yra ta, pagal kurią pasiskaičiuojate maksimalų galimą nuostolį.

Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.