Pirmadienis, 22 balandžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Psichologija. Septinta dalis

Noras uždirbti iš akcijų laikosi ant trijų banginių. Pirmas yra protinga individuali psichologija; antras yra loginė investavimo sistema; trečias yra apgalvota kapitalo kontrolė. Pašalinkite vieną iš šių pagrindų ir Jūs pargriūsite. O teko stebėti bandančius prekiauti ir investuoti tik su vienu pagrindu (irgi mat ekvilibristai), bet daugiausia tokių, kurie neturi jokio pagrindo.

Individuali psichologija

O juk šie banginiai nieko nekainuoja. Na, tik su savimi reikia kažkiek padirbėti.

Kaip uždirbti iš akcijų? Psichologija. Septinta dalis
Šaltinis: kiplinger.com

Individualios psichologijos reikia tam, kad Jūs patys eitumėte savo keliu. Protingos todėl, kad nepultumėte sekti visokio plauko rinkos guru. Tai pasitikėjimas savimi.

Jei jo nėra, tai ieškomas guru-tėvelis, galintis pravesti slidžiais biržos takais. Tačiau guru „galiojimo“ laikas yra  daugiausiai keturi metai. Po to ieškoti naujo? Juk Jūs ilgalaikis investuotojas.

Keturi metai jums beveik nieko. Taip ir pragyvensite visą gyvenimą ieškodami guru? Meskite dabar tą užsiėmimą, kol dar ne vėlu. Jūs ir tiktai Jūs galite sėkmingai investuoti biržoje be jokių guru pagalbų.

Investavimas į save, savo psichologiją atsiperka keleriopai. Perskaitykite kokią gerą knygą apie tai. Kad ir Zigmundą Froidą.

Loginė investavimo sistema

Investavimo sistema reikalinga, kad netaptumėte lošėju. Dauguma mėgėjų pasiduoda azartui sudaryti kiek galima daugiau sandorių. Tai veikia kaip narkotikas ir pasibaigia viskas visišku kapitalo praradimu.

Net profesionalai čia suklumpa. Bent Jūs nedarykite tokios klaidos. Jei pastebėjote, kad darote labai daug sandorių, o rezultatas labai blogas, sustokite ir neprekiaukite bent mėnesį. Paanalizuokite per tą laiką savo veiksmus. Jei negalite mėnesį neprekiauti, pats metas apsilankyti Anoniminių Lošėjų bendrijoje. Metas pasigydyti.

Apgalvota kapitalo kontrolė

Kapitalo kontrolė prasideda nuo to, kai Jūs pradedate užsirašinėti kiekvieną savo sandorį. Nurodykite priežastis, kodėl padarėte sandorį. Analizuokite pasikartojančias taktikas. Analizuokite klaidas. Dar svarbiau iš klaidų mokintis. Jei jūs dirbate samdomą darbą, tai saugikliais yra Jūsų darbdavys, kolegos, klientai. Biržoje saugiklis yra tik vienas, Jūs patys ir niekas daugiau.

Galima kaltinti dėl savo nesėkmių ką tik norit, bet kaltas esat tik Jūs. Taigi pradžioje patogiai įsitaisykite ant trijų banginių ir tik po to pradėkite įgyvendinti savo investicijų strategiją.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.