Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Biržos tarpininkai. Šešta praktinė dalis

Paprastas investuotojas neturi galimybės prekiauti tiesiogiai biržoje. Tą jis gali daryti tik per tarpininkus, kurie yra tos biržos nariai. Tie tarpininkai vadinami finansų maklerių įmonėmis. Pasirenkite įmonę ir atsidarykite vertybinių popierių sąskaitą. Pasirinkimas didelis. Pilną sąrašą galima rasti čia (duomenys gali kirti per laiką dėl įvairiausių priežasčių):

Kaip pasirinkti tinkamą įmonę? Tai nėra paprastas klausimas. Geriausia pasirinkti pagal Jūsų poreikius, nors galima ir rinktis pagal tą, kuri arčiausiai Jūsų būsto, patogiausiai pasiekiama. O gal Jums aktualu tik mažiausiai komisiniai, o gal plačiausias paslaugų spektras. Galima atsidaryti sąskaitas keliose įmonėse (nemokamai), ir ten pasižiūrėti, su kuria geriau dirbti.

Taigi Jūs jau turite sąskaitą, pervedėte pinigus, galite prisijungti prie prekybinės platformos, kurioje matote kas vyksta biržoje realiu laiku. Kiekvienoje įmonėje platformos dizainas skiriasi, bet matote iš principo tai, kas matosi ir pačiame biržos puslapyje.

Kaip uždirbti iš akcijų? Biržos tarpininkai. Šešta praktinė dalis

Tuo pačiu galite pasižiūrėti kas vyksta kokioje konkrečioje akcijoje. Pasižiūrėkite AB Šiaulių bankas akcijas. Matote grafiką. Jis parodo kaip kaina keičiasi sesijos metu. Bet dar daugiau informacijos apie prekybą suteikia Rinkos gylis. Tai akcijų paklausos (angl. BID) ir pasiūlos (angl. ASK) balansas. Kokią informaciją galima išskaityti?

Kaip uždirbti iš akcijų? Biržos tarpininkai. Šešta praktinė dalis

Iš pradžių matote penkis pačius geriausius pasiūlymus pirkti ir penkis pačius geriausius pasiūlymus parduoti. Skirtumas tarp geriausio pasiūlymo pirkti ir geriausio pasiūlymo parduoti vadinamas žirklėmis (angl. spread). Piešinėlyje matote, kad nori parduoti po 0,590 euro, o nori pirkti už 0,589 euro. Žirklės lygios 0,001. Jos parodo akcijos likvidumą.

Palaikymas ir pasipriešinimas

Mažos žirklės sako, kad akcija likvidi, didelės liudija apie mažą likvidumą. Toliau matote, kad pirkimuose stovi didelis (10 000 vnt.) pavedimas pirkti už 0,588 euro. Šią vietą pavadinome palaikymu, nes jei kaina pradėtų kristi, o pavedimas nebus atšauktas, tai kaina nekris žemiau, kol nebus įvykdytas visas pavedimas.

Šioje vietoje kainos kritimas bus pristabdytas arba visiškai sustos, bet tai priklauso nuo Meškų stiprumo. Kitoje pusėje irgi matome didelį akcijų kiekį po 0,590 euro. Tai pavadinome pasipriešinimu, nes kaina nekils aukščiau, kol nebus supirktos visos akcijos, kurias norima parduoti už tą kainą.

Susumuokite geriausių BIDų ir geriausių ASKų akcijų kiekį ir sužinosite daugiau pardavėjų ar daugiau pirkėjų akcijų yra. Pagal tai galima spėti, kur eis kaina. Jei paklausoje akcijų daugiau, kaina, greičiausiai, kils. Jei pasiūloje daugiau akcijų, manykite, kad kaina gali labiau kristi nei kilti.

Orderiai

Pavedimai pirkti ir parduoti į biržą patenka rūšiuojant iš pradžių pagal kainą, paskui pagal laiką. Jei keli perka už tą pačią kainą, tai jie statomi į eilę pagal laiką, kada buvo pateiktas pavedimas. Jei pirkimo kaina mažesnė už geriausią pirkimo kainą, tai Jūsų pavedimas statomas į eilę. Jei pavedimo kaina didesnė už geriausią pardavimo kainą, tai Jūsų pavedimas statomas į eilę.

Jei norite pirkti „be eilės“ išstatote pavedimą tokia kaina, kokia yra geriausio pardavimo pavedimo kaina. Jei norite parduoti „be eilės“, biržai pateikiate tokį pavedimą, kurio kaina atitinka geriausio pirkimo pavedimo kainą. Pirmais sandoriais pasipraktikuokite, pasižiūrėkite kur stovi Jūsų pavedimai, kada jie įvykdomi, kaip jie įvykdomi.

Gali būti ir tokių situacijų, kai Jūsų pavedimas nebus įvykdytas visiškai. Nekelkite sau tikslo pirmais sandoriais uždirbti pinigų. Šiuo metu sėkmės faktorius yra stipriausias ir tik su laiku jo galia silpnės. O pasipraktikavę jau galite bandyti įgyvendinti savo investicinę strategiją.

Kiti straipsniai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.