Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kaip uždirbti iš akcijų? Kaip su dividendais? Trečia dalis

Akcijos grąžą duoda ne tik savo augimu, bet dar ir mokamais dividendais. Labai gerai, jei dividendai mokami pastoviai ir stabiliai. Iš esmės, dividendo dydis, palyginus su Jūsų investuotu kapitalu į tą akciją, yra mažas. Bet dividendų perinvestavimas į tas pačias akcijas gali duoti labai nuostabius investicijų rezultatus.

Taip, perinvestuotas dividendas sustiprina grąžą. Todėl investicijoms ieškokite bendrovių, kurios savo akcininkams moka dividendą, dar geriau, kad dividendas nuolat augtų. Pasirinkę tokias akcijas į savo investicijų portfelį Jūs tikrai neapsirinksite.

Pasipildom dividendais

Skaičiuokime paprastai. Jūs dabar portfelyje turite 1000 vienetų akcijų, kurių kaina yra 1 LT ir už tas akcijas kaip tik gaunate 5 centų dividendą. Galimi du scenarijai. Vienas, tai kai Jūs dividendus pasiimate ir išleidžiate. Kitas, tai kai tuos dividendus panaudojate akcijoms pirkti. Akcijos kaina kasmet paauga vidutiniškai 10%. Tai pirmu atveju Jūsų investicija paaugs 46% per 5 metus ir Jūs turėsite jau 1 464.1 LT. Kai ir neblogai.

Bet jei gavę dividendus, Jūs vėl pirksite akcijas, tai per 5 metus Jūs turėsite jau 1 779.62 LT. O tai sudaro 78% padidėjimą per 5 metus. Matote, kad perinvestavus dividendus į tas pačias akcijas, Jūsų investicija auga greičiau. Taigi, dividendo perinvestavimas yra išmintingo investuotojo požymis. Ir mes patariame laikytis dividendo perinvestavimo strategijos.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.