Kalėdinis pašto ženklas. Austrija 2019

Šis kalėdinis pašto ženklas yra paprastas ir, tuo pačiu, intriguojantis. Tuo jis išsiskiria iš „minios“ kitų kalėdinių ženklų. Ant paprasto šviesiai žalio fono yra nupiešta kalėdinė eglutė.

Bet ji ir nėra nupiešta!.. Medžio siluetas susideda iš įvairių gražių į girliandas panašių ornamentų ir yra lengvai atpažįstamas kaip eglutė, nors tik numanoma.

O viršūnėje spindi ir mirguliuoja realiai egzistuojančio deimanto vaizdas. Taip logiškai užbaigiamas šio ženklo paveikslas.

Kalėdinis pašto ženklas. Austrija 2019
Šaltinis: Nordfrim.com

Kalėdinis pašto ženklas – Honkongas

Aišku, joks jis ne Kalėdinis. Tik jo išleidimo data sutapo su šia krikščionių švenčių data. O šiaip jis ženklas, tiksliau, suvenyrinis pašto ženklas, skirtas kitai progai.

Honkongo pašto tarnyba išleido šventinių ženklų seriją, 70-osioms Kinijos Liaudies respublikos įkūrimo metinėms paminėti.

1949 m. po pilietinio karo šalyje, Kinijos komunistų partija užvaldė beveik visą Kiniją. Partijos vadovo Mao Zedong rankose šalis virto komunistine respublika.

Ne iš karto Kinija tapo tokia šalimi, kaip dabar. Reikėjo praeiti daug reformų, daug pokyčių, kad komunistų partija nuspręstų atsiverti pasauliui.

Minint 70-ąsias KLR metines, Honkongo pašto tarnyba išleido gražiai spalvotų keturių pašto ženklų rinkinį.

Keturi trikampiai pašto ženklai sudėti taip, kad sudarytų deimanto formą, susietą į tradicinį ruyi mazgą, o kiekvienas ženklas turi specialią simboliką.

Suvenyriniame bloke fone yra užrašytas skaičius „7“. Drauge su deimantu jis sudaro „70“ – Kinijos Liaudies respublikos įkūrimo jubiliejaus metus.

Kalėdinis pašto ženklas. Austrija 2019
Šaltinis: Nordfrim.com

Išleista yra ir keturi pašto ženklai atskirai ir suvenyrinis blokas kaip atskiras penktas pašto ženklas.

Suvenyrinio bloko fone dominuoja raudona ir auksinė spalvos. Foną sudaro Golden Bauhinia Square bei žemyninės Kinijos ir Honkongo vėliavos.

Kalėdinis pašto ženklas. Austrija 2019
Šaltinis: Nordfrim.com

Daugiau Austrijos pašto ženklų.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: