Antradienis, 23 balandžio, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkos 2019-04-08. Kas čia bosas?

2019-04-08. JAV prezidentas D.Trump eilinį kartą „užvažiavo” ant šalies centrinio banko. Jis penktadienį pasakė, kad FED turėtų sumažinti bazines palūkanų normas. Maža to, vėl turėtų pradėti „kiekybinį palengvinimą” (QE). Nes priešingu atveju FED „stabdo šalies ekonomį augimą”. Tik mes žinome, kad FED yra privatus sektorius, o Trump pareigos, toli gražu, ne. Ir nors FED vadovą skiria prezidentas, įtakoti sprendimų negali. Formaliai…

Na, bet patriukšmauti ir išsakyti savo nuomonę, o kartais ir gana grubiai – dabartinio JAV prezidento arkliukas. Nors FED kritikuotojų yra kur kas daugiau.

O šiapus Atlanto orą bando daryti Theresa May. Jei dar taip nežinote, kas ji tokia, tai toks anekdotų personažas, kaip Petriukas arba tūlas suvalkietis.Ir praėjusį šeštadienį JK premjerė mus visus žiauriai nustebino savo pasakymu, kad Didžioji Britanija turi dvi išeitis: likti ES arba išeiti iš ES. Va taip! Tokio įžvalgumo pavydėtų net Nostradamas.

Bet mes žmonės paprasti ir mes žinome, kad dvi išeitys visada yra, net jei jus suvalgė žmogėdros.

Na, kaip sakoma, ji žirafa bosė rimtos valstybės, rimtos vyriausybės, jai geriau matyti.

Mūsų tokios smulkmenos, kaip Brexit ir/ar derybos su Kinija dėl tarptautinės prekybos, nedomina. Mus domina tik vienas dalykas:

Mūsų senas geras draugas Trendas.

OK, pasilinksminom, pereinam prie rimtų reikalų. Londono akcijų biržos pagrindinis indeksas FTSE 100 kilimo trende nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos ir nuo dugno pakilo beveik 14%.

Grafikai 2019-04-08

Ir jei paimsime pačios Londono biržos akcijų kainos grafiką, taip pat pamatysime trendą UP.

Kapitalo rinkos 2019-04-08. Kas čia bosas?
LSE

Toks įspūdis, kad rinkos dalyviams Brexit scenarijus visiškai neįdomus, jie jam abejingi. Arba pasaulis kraustosi iš proto…

Iš kitos pusės, svarui sterlingų prognozuojamas vertės sumažėjimas. Vadovaujantis šia logika, akcijų kainų kilimas visai tikėtinas.

GBPJPY pozicijoje suveikė sell short signalas Stopą galima nuleisti iki @148.089.

Kapitalo rinkos 2019-04-08. Kas čia bosas?
GBPJPY

GBPUSD pozicijoje sell short signalas dar nesuveikė. Laukiam.

Kapitalo rinkos 2019-04-08. Kas čia bosas?
GBPUSD

EURGBP pozicijoje yra dar nesuveikęs buy long signalas. Irgi laukiam. Arba suveiks, arba ne. Bet jei suveiks, mažai nepasirodys…

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
EURGBP

EURUSD pozicijoje ženklių pokyčių nebestebime, Euras bando ieškoti dugno. Akivaizdu, kad rinkos dabar laukia centrinių bankų sprendimų, nulemsiančių tolimesnę monetarinę politiką.

Artimiausias FED susirinkimas vyks gegužės 1 d. ir rinkų dalyviai tikisi, kad bazinės palūkanos nebus pakeistos. Tačiau yra net 4.5% tikimybė, kad palūkanos bus sumažintos iki 2-2.25%.

ECB sprendimą skelbs jau balandžio 10 d. po pietų. Rinkos dalyvių nuomonių konsensusas yra, kad palūkanos nebus pakeistos ir euras toliau liks „nemokamas”.

To akivaizdoje prognozuojamas tolimesnis EURUSD down trendas. Kas yra akivaizdu, nes dolerio palūkanos didesnės, t.y. jis yra brangesnis ir toks dar išliks kurį laiką.

Todėl pozicijoje sell short signalą pakeliam iki @1.11836.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
EURUSD

Žaliavos

Bet pats doleris labai nestiprėja. Jo indeksas su dideliais svyravimais auga nuosaikiai ir jokių rekordų čia nemuša. Tas atsispindi ir žaliavų kainose. Doleriui nekrentant, žaliavoms kilti irgi nėra reikalo.

Aukso kaina išlaiko down trendą ir čia labiau linktume shortinti nei longinti.

Aukso ateities sandorių pozicijoje sell short signalas @1284.8.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Auksas

Platinos ir paladžio kainos juda „pagal planą”. Jau sakėme, kad platina ir paladis yra viena kitai substitutai automobilių pramonėje. Ir išbrangęs paladis buvo pakeistas atpigusia platina.

Paladžio pozicijoje stopą nuleidžiam iki @1413.1.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Paladis

Platinos pozicijoje stop1 keliam iki @890.2.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Platina

Tačiau nepamirškime, kad šie balti metalai gali brangti ir/ar pigti ir dėl kitokių priežasčių…

Brent nafta pakankamai sparčiai kyla. O kaina su dolerio konvergencijoje, kas rinkoje ne taip jau dažnai ir būna. Ir galima drąsiai spėti, kad naftos kaina kyla labiau dėl OPEC sprendimų.

Brent naftos pozicijoje stopą keliam iki @68.91.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Brent nafta

Bet vario ateities sandorių kainos nerodo tokio optimizmo, kokį rodo, sakysim, JAV akcijų kainos po darbo rinkos rodiklių.

Net optimizmas dėl geros JAV ir Kinijos derybų pabaigos nekelia vario kainų rinkoje. Tiesa, šis optimizmas kainą pakėlė iki dabartinio lygio, bet ne aukščiau.

Todėl mes manome, kad baimės dėl pasaulinės ekonomikos lėtėjimo grėsmių iš rinkos niekur nedingo. Vario kaina sulaukė stipraus pasipriešinimo ir vėl galime pamatyti korekciją.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Varis

Akcijos

Tesla eilinį kartą susiduria su įsipareigojimų klientams problemomis. Šį kartą investuotojai nusivylė, kad kompanija vietoj žadėtų 90 000 modelių pardavė 63 000.

Toks jausmas, kad roadsterį paleistį į Marsą daug paprasčiau nei pristatyti į Niujorką… Short pozicijoje pildymosi signalas @254.45.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Tesla

Ford pozicijoje shortas užsidarė su nuostoliu.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
Ford

Facebook pozicijoje suveikė pirkimo signalas. Stopą dar paliekame ten pat.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
FB

General Motors pozicijoje shortas užsidarė su nedideliu pelnu.

Kapitalo rinkos . Kas čia bosas?
GM


Kad ir kaip bežiūrėtume, didelio optimizmo rinkose nematome. Imant atskiras akcijų kainų tendencijas, tai vienodai dowžns ir up trendų.