Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkos 2019-07-26. ECB kalba apie infliaciją

2019-07-26. ECB vakar nepakeitė bazinių palūkanų normų ir pasakė, kad tokios turėtų išlikti ir per visą 2020 m. pirmą pusmetį. Kur mes tą girdėjome? Niekur. Paprasčiausiai, Švilpiko diena. Bet ne visai… Planuose palūkanų mažinimas ir didesnis QE jau nuo rugsėjo.

Panašu, kad ir ECB dar nesuprato, kad pinigų kiekis rinkoje nekoreliuoja su infliacija. Tačiau koreliuoja su nominaliu BVP.

O kadangi BVP augimą galima sieti su infliacija, nes kai bendras kainų lygis P auga, tai ir BVP=P*Q auga. Labai patogi teorija infliacijai pateisinti. Ir centriniai bankai dabar šios teorijos įkaitai.

ECB liepos 25 d. gi pasakė, kad darys viską, kas nuo jų priklauso ir ką jie privalo daryti, remiantis infliacijos duomenimis („in line with its commitment to symmetry in the inflation aim”).

Ta proga investuotojai užsipirko euro zonos obligacijų ir pardavinėjo akcijas Europos biržose. Nors labiau panašu, kad obligacijų investuotojai kiek pasimetę. Pardavinėjo, paskui vėl pirko, ir Vokietijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas nelabai ir pasikeitė. O ir neturėtų labai keisti. Juk ECB nieko naujo nepasakė.

Kapitalo rinkos 2019-07-26. ECB kalba apie infliaciją
Vokietijos 10 metų trukmės VVP pajamingumas.

Vokietijos akcijų indeksas krito daugiau nei -1%.

Kapitalo rinkos 2019-07-26. ECB kalba apie infliaciją
DAX

O JAV akcijų indeksai, po kalbų apie palūkanų mažinimą tik kyla ir kyla…

Na va, ir Vokietijos vyriausybės obligacijų pajamingumų kreivė irgi reversą daro. Tik tą daro neigiamų palūkanų zonoje. Labai įdomu, ką tai reiškia…

Kapitalo rinkos. ECB kalba apie infliaciją
Vokietijos VVP pajamingumų kreivė

Tuo tarpu EURUSD kotiruotės pasielgė labai adekvačiai. Labai stipriai dienoje pasvyravo bet baigė su vos 0.06% teigiamu pokyčiu, kas vėl rodo investuotojų pasimetimą.

Kapitalo rinkos . ECB kalba apie infliaciją
EURUSD

Aukso pozicijoje stopą keliam iki @1401.2.

Kapitalo rinkos . ECB kalba apie infliaciją
Auksas

Platinos pozicijoje stopą keliam iki @858.8.

Kapitalo rinkos. ECB kalba apie infliaciją
Platina