Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkos – be aiškios krypties. Pinigų praradimo metas.

Kapitalo rinkos – keičia kryptį? Praėjusią savaitę kapitalo rinkos atidžiai stebėjo polemiką dėl JAV sveikatos apsaugos reformų. D.Trump siūlomi pakeitimai nukeliavo į Kongresą. Deja, čia Kabinto vadovui teko atsitraukti. Jis nelaukė kol jo pasiūlymai bus atmesti – klausimas buvo išimtas iš Kongreso darbotvarkės.

„Dabar koncentruosiuosi ties mokesčių reforma”,- lakoniškai reziumavo prezidentas. Žiūrėsim…

Kovo 27 d., pirmadienis

Pinigų pasiūla euro zonoje. Vakare ir naktį kalbės FED galvos Čikagos FED prezidentas Charles Evans ir Dalaso FED prezidentas Robert Kaplan.

Kovo 28 d., antradienis

Vengrijos CB sprendimas dėl palūkanų. JAV skelbs būsto kainas miestuose ir FED Richmond indeksą. Kalbės FED galvos: Kanzas City FED prezidentas Esther George ir Dalaso FED prezidentas Robert Kaplan. JAV naftos atsargų pokyčiai.

OPEC narės ir ne narės pratęsė susitarimą dėl naftos gavybos ribojimo. Brent naftos kaina pasikoregavo iki $50 už barelį. Rinkos dabar jautriai reaguoja į pranešimus iš JAV. Todėl antradienį galima tikėtis dar didesnės korekcijos jei JAV naftos atsargos bent jau nemažės.

Kapitalo rinkos - be aiškios krypties. Pinigų praradimo metas.
Brent nafta

Kovo 29 d., trečiadienis

Ši diena taps istorine Europos Sąjungai (ir pasauliui taip pat). Tą dieną Jungtinė Karalystė oficialiai pradės BREXIT. Theresa May Europos komisijai išsiųs oficialų pranešimą dėl 50 straipsnio aktyvavimo. FTSE 100 indekso fjūčeriai praėjusią savaitę koregavosi -1.2%. Bet dar laikosi labai aukštai. BREXIT jau seniai įskaičiuota į indekso vertę. Ir laukiama natūrali techninė korekcija.

Arba korekcija gali įvykti ir dėl kitų, taip pat ir politinių (ypač politinių) priežasčių.

Kapitalo rinkos - be aiškios krypties. Pinigų praradimo metas.
FTSE 100 indekso fjūčeriai

JAV skelbs kuro atsargas ir namų pardavimo indeksą. Kalbės FED galvos: Čikagos FED prezidentas Charles Evans, Bostono FED prezidentas Eric Rosengren ir San Francisko FED prezidentas John Williams.

Dow Jones Industrial Average indeksas per savaitę koregavosi -1.5%. Ar verta spėlioti kus jis eis toliau? Na, pradžioje gali kristi iki Fibonačių 0,236 palaikymo.

Kapitalo rinkos - be aiškios krypties. Pinigų praradimo metas.
Dow Jones Industrial Average

Kovo 30 d. ketvirtadienis

Ispanijos ir Vokietijos infliacija. JAV paskutinis BVP I-mo ketv. įvertis. Kalbės FED galvos: San Francisko FED prezidentas John Williams, Dalaso FED prezidentas Robert Kaplan ir Klyvlendo FED prezidentė  Loretta Mester

Kovo 31 d., penktadienis

Japonijos infliacija, nedarbas, pramonės produkcija. Vokietijos nedarbas. Prancūzijos infliacija, JK BVP. JAV lauksim Mičigano universiteto indekso, Chicago PMI (15.45). Kalbės FED galvos: Mineapolio FED prezidentas Neel Kashkari ir Sant Luiso FED prezidentas James Bullard.

Šveicarijos frankas

Paskutines kelias savaites frankas euro atžvilgiu patyrė nemažus svyravimus. Praėjusią savaitę jis pakilo 0.1%. Viena iš priežasčių valiutos svyravimui laikomi prasidėję Prancūzijoje kandidatų į prezidentus debatai. Po praėjusią savaitę vykusių debatų, manoma, kad Liaudies fronto kandidatė jau turi mažiau šansų laimėti rinkimus.

Prie svyravimų, tiksliau prie franko silpninimo prisideda ir pats Šveicarijos Nacionalinis bankas. Per praėjusias 2 savaites frankas atšoko nuo Fibonačių 0.382 palaikymo. Tačiau bendra tendencija yra euro naudai. Pozicijoje artimiausiu metu vyraus dvi stiprios nepriklausomos jėgos. Kol kas gali vyrauti euro kainai palankios.

CHFEUR

Prancūzija

Prancūzijos biudžeto deficitas 9 metus iš eilės yra didesnis nei leidžiama Maastrichto susitarimu. 2016 m. šalies viešųjų finansų ir BVP santykis siekė -3.4%. Tiesa, matosi teigiamo augimo tendencija. Rinkas labiau jaudina ne pats faktas, o tai, kad EK labai nuolaidžiai žiūri į tokį disciplinos nesilaikymą.

Nors 2017 m. Prancūzijos biudžetas suplanuotas, kad deficitas neviršytų -2.7%, mažai kas tiki kad tai pavyks pasiekti ir jau numojo ranka į politikų pažadus. Šalies viešųjų finansų „liga” yra chroniška. Ir prasidėjo ji anksčiau nei ištiko pasaulinė finansų krizė. Esant tokiai „tradicijai”, prancūzams tikrai reikia bijoti, kad rinkimus laimės Marine Le Pen,

Iš kitos pusės Paryžiaus akcijų biržos indeksas CAC40 ramiai lipa į naujas aukštumas, dar ne istorines. Be abejo, kad jį dabar kelia rinkiminės aistros. Ir net nepriklausomai nuo rinkimų rezultatų, prancūzams, anksčiau ar vėliau, teks išsiblaivyti.

CAC40

EURUSD

Eurą dolerio atžvilgiu kelia ne tik ekonominiai makrorodikliai. Varomąja jėga čia, kaip visada, išlieka Vokietija ir Prancūzija. Labai geri šalių pramonės produkcijos rodikliai. Be abejo, be politinių priežasčių taip pat neapsieita. Tame tarpe ir tai, kad D.Trump inercija dolerio palaikymui jau išseko. Savaitiniame grafike matome pasipriešinimą ties 1.0828, kuris jau pirmadienį ir buvo įveiktas. Čia galima įžvelgti aiškesnę bulių tendenciją.

EURUSD

Dolerio indeksas praėjusią savaitę nukrito -0,5% ir juda Fibonačių 0.236 palaikymo link.

Dolerio indeksas

Auksas

Aukso kaina per savaitę pakilo 1.1%. Akivaizdi koreliacija su krentančiu doleriu. Tačiau tikėtis aukso kainos kilimo vidutiniu laikotarpiu dar anksti.

Auksas

Porsche

Porsche lyderiauja atrp kitų pasaulio automobilių gamintojų pagal pelno, tenkančio vienam parduotam automobiliui rodiklį. 2016 m. duomenimis šis rodiklis Porsche yra $17 250. Prieš 3 metus buvo $23 200.

Daimler ir BMW rodiklis siekia $5 000. Porsche akcijų kaina Frankfurto biržoje bando kilti nuo 2015 m. pabaigos. Šiuo metu ji vėl korekcijoje. Ir tai yra patrauklu, nusprendusiems dabar įsigyti kompanijos akcijų.

Porsche

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.