Kapitalo rinkos. Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pabaiga 2019-09-06

Europos akcijos

Europos akcijų biržose pan-European Stoxx 600 užsidarė, pakilęs kiek daugiau nei 0.25%. Dauguma sektorių ir biržų Europoje užsidarė žalioje zonoje.

Norwegijos telekomunikacijų kompanijos Telenor akcijų kaina krito apie 4% ir patraukė indeksą žemyn. Investuotojams nepatiko žinia, kad Telenor su Malaizijos kompanija Axiata nesitarė dėl bendros įmonės dylo.

JK kompanijos G4S akcijų kaina pakilo virš 6% po to, kai Sky News pranešė apie JAV kompanijos Brink’s ketinimus pirkti iš G4S grynųjų pinigų operacijų (cash solution) verslą.

Valiutos

Dolerio indeksas penktadienį krito į savaitės žemumas po prieštaringų pranešimų iš JAV darbi rinkos ir dėl lūkesčių, kad bus sumažintos bazinės palūkanos.

Japonijos jena prieš dolerį kilo 0.18%, o prieš eurą – 0.06%. Australijos doleris kilo 0.53% iki $0.6851 – pirmas savaitinis kilimas nuo liepos vidurio. Kinijos valiuta Amerikos žemyne kilo 0.37% prieš dolerį iki 7.1118 juanio.

Žaiavos

Naftos kainos penktadienį krito, nes JAV ir Kinijos prekybos įtampos jausmas išliko rinkose, nepaisant pastarojo meto diplomatinės pažangos. Brent naftos kainos krito 93 centus arba 1.53% iki $60.02 už barelį. WTI naftos kaina krito $1.08 arba 1.92%, iki $55.22 už barelį.

Brent nafta vis dar išlaiko ketvirtos savaitės kainos kilimą iš eilės, kol WTI kyla tik antrą savaitę iš eilės.

JAV akcijos

JAV akcijų kainos penktadienį neskubėjo kilti, nes darbo rinkos duomenys “niveliavo” gerus JAV visos savaitės makroduomenis. o naujienos apie Kinijos ekonomikos skatinimo planą sumažino baimes dėl pasaulinės ekonomikos augimo.

Komunikacinių paslaugų sektorius šiandien labiausiai stabdė visą rinką, nes Faacebook akcijų kaina krito 1.7% po kelių prokurorų susidomėjimo šia milžine dėl konkurencijos suvaržymų bei vartotojų apsaugos.

Obligacijos

Euro zonos VVP pajamingumas penktadienį sumažėjo, tačiau išliko savaitinis augimas dėl sumažėjusių pasaulinių rizikų ir nerimo bei lūkesčiai, kad ECB sumažins bazines palūkanas artimiausiame susirinkime.

Vokietijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas sumažėjo 4 baziniais punktais iki -0,61%, po ketvirtadieninio šoktelėjimo 8,5 bp, kas buvo didžiausias dienos nuo 2018 m. birželio. Savaitinis pajamingumo kilimas siekia 8 bp – didžiausias savaitinis kilimas šiais metais.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: