Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkos. Laukiat naujos krizės? Baikit juokus!!!

Laukiant naujos krizės. Penktadienį JAV akcijų indeksai baigė kilime, vedami optimizmo, kad Valtijoms ir Kinijai pavyks susitarti dėl abipusės prekybos. Dow Jones pakilo 0.8% S&P 500 kilo 0.7% Nasdaq 0.8%. Per visą ketvirtį Dow Jones pakilo 12.4%; S&P 500 pakilo 14%; Nasdaq kilo 17.4%. Tokie staigūs kilimai per ketvirtį, kai ilgalaikis vidutinis metinis JAV akcijų indeksų kilimas yra plius-minus 10%, gali liūdyti apie kainų burbulo pūtimąsi.

O jei dar prisiminsime, kad S&P 500 šių metų 1Q kilimas pats didžiausias pirmo ketvirčio kilimas nuo 1998, tai burbulas beveik garantuotas.

Bet „beveik” nesiskaito, nes matome, kad indeksas vis nepasiekia 2018 m. rugsėjo 21 dienos aukštumų ir nepasiekė šių metų kovo 21 dienos piko. Juk burbulas turėtų žymėti visų laikų aukštumas. O taip nėra.

Apie Brexit galime pasakyti nei daug, nei mažai:

O šią savaitę rinkas labiausiai domins JAV darbo rinkos duomenys, nes pagal juos bus galima spėti apie FED ketinimus; didmeninės rinkos pardavimai; ISM PM indeksas; ilgalaikių prekių užsakymai ir visa eilė kitų duomenų.

Europoje lauksime infliacijos ir didmeninių pardavimų; ECB susirinkimo protokolo; JK Markit PM indekso; dar įdomūs bus Vokietijos pramonės užsakymai ir produkcija.

Spekuliuojantiems Forex Australijos dolerio poromis, bus įdomus Australijos prekybos balansas.

Šiuos ir kitus įvykius įtraukite į kalendorių.

Kapitalo rinkos. Laukiat s? Baikit juokus!!!
S&P 500

Dow Jones Transportation Average indeksas išlieka down trende. Penktadienį indekso reikšmė pasiekė trendo liniją ir nuo jos atšoko. Psichologinė vieta. Šią savaitę stebėsime, ar bus kirstas šis pasipriešinimas.

Kapitalo rinkos. Laukiat ? Baikit juokus!!!
DJTI

***

Centriniams bankas priimti monetarinės politikos sprendimus gali būti lengviau dėl kylančių naftos kainų. Jos, vienareikšmiškai, didins infliaciją ir CB vėl bandys toliau stabdyti ekonomikos augimo spartą.

Brent naftos pozicijoje pirkimo signalas @68.36.

Kapitalo rinkos. Laukiat ? Baikit juokus!!!

Brent nafta

Vokietijos vyriausybės obligacijų pajamingumo kreivė sugrįžo į pokrizinį lygį, t.y. vėl nuvažiavo į neigiamą zoną. Mes daug kartų kalbėjome, kad pasaulinės finansų krizės padarinius stebėsime ilgai. Bet kad 10 metų?…

O jūs jau laukiat kitos, kai praėjusi dar normaliai taip ir nesibaigė. 

Bet, antra vertus, galima į reikalą pasižiūrėti ir kitu kampu ir savęs paklausti: Ar ekonomika, jos rodikliai, vertinimo kriterijai nežengia žingsnio į kitą kokybinį lygį? 

Kapitalo rinkos. Laukiat naujos krizės? Baikit juokus!!!
Vokietijos VVP pajamingumų kreivė

JAV obligacijų pajamingumų kreivė vis labiau keičia kryptį. FED bandymas „normalizuoti” finansų rinką patyrė fiasko. Nes, visų pirma, nėra tokio dalyko, kaip „normalizuoti” – nebūna nenormalių rinkų.

…jei gyveni iliuzijų (ekonominių modelių) pasaulyje, krizė tampa permanentine būsena. 

Paprasčiausiai nereikia pamiršti, kad kiekvienas monetarinės politikos sprendimas, tai lazda su dviem galais. Jei priimi vieną radikalų sprendimą, turėk planą, kaip tu tvarkysiesi su to sprendimo padariniais.

Ir planas vėl pakelti palūkanas ir vėl išimti pinigus iš rinkos, t.y. „žaisti atgal” nesuveikė dėl savo trivialumo. Rinkos kur kas sudėtingesnės, nei jas modeliuoja patys pačiausi ekonomikos akademikai. 

Todėl pabaikime su viena krize, paskui laukime kitos. Arba, jei gyveni iliuzijų (ekonominių modelių) pasaulyje, krizė tampa permanentine būsena. 

Akcijos

General Motors pozicijoje stopą leidžiam iki @37.41.

Kapitalo rinkos. Laukiat naujos krizės? Baikit juokus!!!
GM

Mattel sell short signalas @12.81.

Kapitalo rinkos. Laukiat naujos krizės? Baikit juokus!!!
MAT

Canopy Growth sell short signalas @54.47.

Kapitalo rinkos. Laukiat naujos krizės? Baikit juokus!!!
WEED