Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pabaiga 2019-09-18

Europos akcijos

Europoje European Stoxx 600 indeksas pakilo apie 0.1%. Labiausiai kilo naudos Europos naftos ir dujų kompanijų akcijų kainos – jos vidutiniškai kilo beveik 0,5 proc.

Suomijos gamybos įmonės Wartsila akcijų kaina iki popietės nukrito daugiau kaip 12% kai sumažino pelno prognozę. Tai didžiausias kritimas indekse Prancūzijos EPF akcijų kaina kilo daugiau kaip 3%.

Valstybės kontroliuojama komunalinių paslaugų įmonė trečiadienį pareiškė, kad jai nereikėjo uždaryti nė vieno savo branduolinio reaktoriaus, kai paaiškėjo apie garo generatorių suvirinimo problemas.

Valiutos

Valiutų rinkose svaro sterlingų kursas krito trečiadienį, po to, kai rugpjūčio mėn. Jungtinėje Karalystėje kainos augo lėčiausiai nuo 2016 m. pabaigos. Oficialūs duomenys rodo, kad vartotojų prekių ir paslaugų kainų indeksas rugpjūčio mėn. padidėjo 1,7%, o liepą kilo 2,1%; Reuters ekonomistų apklausa tikėjosi 1,9 proc. Svaras krito 0,3% iki 1,2457 USD, buvo pakilęs iki maždaug 1,2480 USD, prieš paskelbiant infliacijos duomenis.

Žaliavos

Žaliavų rinkoje trečiadienį naftos kainos sumažėjo maždaug 1% ir pratęsė ankstesnės dienos nuosmukį po to, kai Saudo Arabija pareiškė, kad greitai atstatys visą produkciją, po praėjusio savaitgalio išpuolių prieš jos įrenginius ir netikėtai išaugus JAV naftos atsargoms.

Brent naftos fjūčerių kaina sumažėjo 34 centais arba 0,3% iki 64,21 USD už barelį. JAV WTI ateities sandorių kaina sumažėjo 63 centais arba 1,1% iki 58,71 USD. JAV naftos atsargos praėjusią savaitę padidėjo 1,1 milijono barelių, parodė EIA duomenys, palyginti su analitikų lūkesčiais, kad sumažės 2,5 milijono barelių.

Susiję straipsniai:

JAV akcijos

JAV akcijų rinkose trečiadienį akcijų kainos jautė spaudimą po FedEx perspėjimo apie galimą pelno sumažėjimą. Be to investuotojai laukė Federalinio rezervo sprendimo dėl palūkanų normų ir signalų apie JAV pinigų politiką ateityje.

Siuntų pristatymo kompanijos akcijų kaina krito 14%. Tai didžiausias dienos kritimas nuo finansinės krizės, kai FedEx apkaltino JAV ir Kinijos prekybos įtampą ir išsiskyrimą su Amazon.com Inc dėl neigiamos metinio pelno prognozės. S&P 500 indeksas krito 0,27% iki 2 997,53. Nasdaq Composite indeksas krito 0,33 proc. iki 8 159,06.

Obligacijos

JAV Iždo obligacijų pajamingumas trečiadienį sumažėjo, tikintis, kad Federalinis rezervų bankas sumažins palūkanų normas ir spręs pastaruoju metu kilusį stresą trumpalaikių finansavimo rinkose, dėl kurių padidėjo vienos nakties paskolų kainos.

10 metų trukmės obligacijų kainos paskutinį kartą pakilo 12/32 ir sudarė 1,772%, palyginti su 1,814% antradienį. Investuotojai atidžiai stebės FED ateities planus, nes FED politikos formuotojai yra labai susiskaldę dėl būtinybės dar labiau palengvinti, nes pagerėja JAV ekonominiai duomenys.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: