Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pabaiga 2019-10-07

Europos akcijos

Europos akcijų rinkose visos Europos Stoxx 600 indeksas pakilo 0,74%. Tai sąlygojo chemijos ir energetikos sektoriaus kilimas 0,4%, nors žiniasklaidos ir finansinių paslaugų sektoriai toliau krito.

Austrijos lustų gamintoja AMS penktadienį pareiškė, kad jos akcijų perėmimas Vokietijos grupei Osram nepavyko, nes nepasiektas reikalaujamas 62,5 proc. akcininkų susitarimas. Pasibaigus prekybai, Osram Licht akcijų kaina krito 3,3%, o AMS – 0,9%. Euro zonos Sentix duomenys, matuojantys investuotojų nuotaikas, spalio mėn. nukrito iki -16,8, nuo -11,1 rugsėjo mėn., pasiekdami žemiausią lygį nuo 2013 m. balandžio mėn.

Valiutos

Valiutų rinkose Turkijos lira, palyginti su doleriu, pirmadienį krito iki žemiausio lygio, praėjus beveik mėnesiui po to, kai Baltieji rūmai sakė, kad Ankara netrukus pradės vienašališkas karines operacijas Sirijos šiaurės rytuose.

Lira buvo prekiaujama 5.7825 USD, tai yra silpniausias lygis nuo rugsėjo 11 dienos, penktadienį uždarytas 5.7000. Doleris, palyginti su valiutų krepšeliu, pirmadienį buvo mažai pakito, nes prekybininkai šią savaitę laukia JAV ir Kinijos prekybos derybų.

Žaliavos

Žaliavų rinkose naftos kainos pirmadienį pakilo apie 1 USD. Kilimą paskatino viltys dėl JAV ir Kinijos prekybos derybų bei didžiųjų eksportuotojų tiekimo problemos. Brent naftos kursas padidėjo 1,01 USD arba 1,7% iki 59,38 USD už barelį, o JAV West Texas Intermediate (WTI) kaina kilo iki 53,80 USD arba 1,9%. Abiejų rūšių fjūčeriai praėjusią savaitę pabaigė daugiau nei 5 proc. kritimu, kai suprastėjo JAV ir Kinijos gamybos duomenys.

Susiję straipsniai:

JAV akcijos

JAV akcijų rinkose indeksai pirmadienį krito atsidarymo metu, nes investuotojai susilaikė nuo didesnių pirkimų prieš prekybos derybų atnaujinimą šią savaitę. S&P 500 indeksas krito 0,37% iki 2 940,97. Nasdaq Composite indeksas nukrito 0,30%, pasiekus 7 958,88.

Nvidia Corp akcijų kaina kilo 3,1% po to, kai RBC Capital Markets padidino kainos targetą dėl išaugusios lustų, žaidimų ir duomenų centrų paklausos. Nvidia akcijų kainos pokytis buvo didžiausias indekso S&P 500 akcijų pokytis šįryt.

Obligacijos

Portugalijos vyriausybės obligacijų apyvarta pirmadienį išaugo po kredito reitingo atnaujinimo ir savaitgalio rinkimų, kurie nepateikė jokių netikėtumų. Šalies valdantieji socialistai laimėjo sekmadienį vykusius parlamento rinkimus. Vis dėlto socialistams trūko vieningos daugumos, tačiau tai reiškia, kad ministras pirmininkas Antonio Costa turės derėtis dėl naujo susitarimo su vienu ar abiem jo tolimiausiais sąjungininkais. 5 m. trukmės vyriausybės obligacijų pajamingumas sumažėjo 4 baziniais punktais iki -0,27%. 10 metų VVP pajamingumas sumažėjo 1 bp iki 0,14%.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: