Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pabaiga 2019-10-24

Europos akcijos

Prekybinės dienos pabaiga. Europos akcijų rinkose Stoxx 600 indeksas kilo 0,6 proc., o sveikatos priežiūros sektoriaus subindeksas toliau kilo 1,5 proc., o telekomunikacijų subindeksas sumažėjo 1,2 proc., nes tai yra tik vienas iš dviejų sektorių, kuris kartu su technologijomis prekiaujami raudonai.

Suomijos Nokia akcijų kaina smuko daugiau nei 23%, kai buvo sumažintos visos metų pelno prognozės 2019 ir 2020 metams, nurodant stiprią konkurenciją ir investicijas. Vokietijos chemijos pramonės gamintojas BASF pranešė, kad sumažėjo trečiojo ketvirčio grynasis pelnas ir pardavimai, tačiau akcijos kaina kilo 3,4%. Daimler paskelbė, kad trečiojo ketvirčio grynasis pelnas padidės 8% ir jo akcijos kaina kilo 3,3%.

Valiutos

Valiutų rinkose euras ketvirtadienį koregavosi po to, kai verslo tyrimai parodė sustingusį euro zonos ekonomikos tempą, prieš baigiamąją Mario Draghi spaudos konferenciją, einant Europos centrinio banko prezidento pareigas.

Po ECB sprendimo euras nepakito. Anksčiau susilpnėjo dėl silpnesnio nei tikėtasi pirkimų vadybininkų indekso ir paskutinį dieną žemiausia kaina buvo 1,1126 USD, aukščiausia – 1,1163 USD. Australijos doleris, palyginti su JAV doleriu, sumažėjo 0,3%, o Naujosios Zelandijos doleris nukrito net 0,5%.

Žaliavos

Žaliavų rinkose naftos kainos ketvirtadienį pakilo. Brent ateities sandorių kaina pakilo virš 61 USD už barelį, nes netikėtai sumažėjo JAV naftos atsargos ir OPEC bei jos sąjungininkai išreiškė susirūpinimą dėl paklausos perspektyvos.

JAV naftos atsargos per savaitę iki spalio 18 dienos sumažėjo 1,7 milijono barelių, o vienas analitikas teigė, kad atsargos artimiausiomis savaitėmis gali dar labiau sumažėti. OPEC ir jos sąjungininkai susitiks gruodžio pradžioje ir, pareigūnų teigimu, galės pasirinkti tiekimo ribas. Brent žaliavos kursas padidėjo 39 centais ir sudarė 61,56 USD už barelį, o trečiadienį kilo 2,5%.

Susiję straipsniai:

JAV akcijos

JAV akcijų rinkose Microsoft ir PayPal akcijų kainų kilimas kėlė Nasdaq indeksą. Tačiau prasti Twitter“ ir 3M pranešimai apie pajamas koregavo S&P 500 ir Dow Jones indeksus.

Po to, kai socialinės žiniasklaidos platforma paskelbė nuviliančius ketvirčio rezultatus, Twitter Inc akcijų krito maždaug 18% iki septynių mėnesių žemiausio lygio. S&P 500 smuko 0,06%, esant 3 002,65 vertei. Nasdaq Composite kilo 0,31%, esant 8144,85. Platesnių ryšių paslaugų sektorius krito 0,9%, tai yra didžiausias nuosmukis tarp 11 pagrindinių S&P 500 sektorių.

Obligacijos

Obligacijų rinkose euro zonos obligacijų pajamingumas buvo šiek tiek mažesnis po to, kai Europos centrinis bankas ketvirtadienį nepakeitė palūkanų normų. ECB vadovas Mario Draghi paskutinėje spaudos konferencijoje teigė, kad neigiamos palūkanų normos yra „labai teigiama patirtis“.

Vokietijos 10 metų vyriausybė obligacijų pajamingumas iš esmės buvo lygus –0,40%. Italijos 10 metų VVP pajamingumas buvo 3,4 bps (1%) žemesnis, o Prancūzijos 10 metų VVP pajamingumas smuko 1,2 bps (–0,105%).