Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pradžia 2019-09-11

Azijos rinkos

Trečiadienio rytą Azijos akcijų indeksai prekiavosi skirtongose zonose. Žemyninės Kinijos akcijų kainos smuko, Shanghai Composite indeksas krito 0.12%. Tuo tarpu, Honkongo akcijų indeksas Hang Seng indeksas kilo 0.26%. Japonijoje Nikkei 225 ir Topix indeksai kilo atitinkamai 0.49% ir 0.88% rytinėje prekyboje.

Japonijos komponetų tiekėjos Murata Manufacturing akcijų kaina augo 1.5%, kompanijos Sharp akcijų kaina kopė net 4.98%, Pietų Korrėjos bendrovės LG Display akcijų kaina irgi kilo 1.75%. Šalies akcijų indeksas Kospi kilo 0.49%. Australijoje irgi akcijos žaliuoja. S&P/ASX 200 indeksas pakilo 0.23%.

Valiutos

JAV doleris antradienį buvo stabilus euro atžvilgiu, laikydamasis pastarojo meto nedidelio diapazono. Tikimasi, kad Europos centrinis bankas ketvirtadienį sumažins palūkanų normas iki neigiamų ir, galbūt, atnaujins obligacijų supirkimą.

Rinkų dalyviai taip pat palaiko turto supirkimo atnaujinimą, tačiau kai kurių šiaurės Europos šalių pasipriešinimas apsunkina reikalą. Doleris prieš eurą nedaug pakito, iki $1.1045 ir svyruoja siaurame $1.1014 – $1.1084 kainų kanale jau 4 dienas.

Žaliavos

Naftos kainos trečiadienį pakilo po to, kai pramonės ataskaita parodė, kad JAV žaliavų atsargos praėjusią savaitę sumažėjo daugiau nei du kartus daugiau nei prognozavo analitikai. Brent naftos fjūčerių kaina kilo 43 centus arba 0.7% iki $62.81 už barelį, WTI fjūčerių kaina kilo 47 centus arba 0.8% iki $57.87 už barelį.

Antradienį naftos kainos užsidarė kritime, esant spekuliacijoms, kad gali sugrįžti į rinką anksčiau dėl sankcijų uždrausta Irano nafta. Kuo tai baigsis, dar neaišku, nes šiuo klausimu nesutaria JAV prezidentas D.Trump ir jo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais John Bolton.

JAV akcijos

JAV akcijų rinkose S&P 500 indeksas antradienį pakito nedaug, o energijos ir pramonės sektorių akcijų kainų kilimas kompensavo technologijų ir nekilnojamojo turto sektorių nuosmukį, nes investuotojai vertina labiau vertės, o ne augimo akcijas.

Susiję straipsniai:

Apple Inc akcijų kaina kilo 1.2% po to, kai kompanija pranešė, jog nuo lapkričio 1 d. paleidžia transliacijos paslaugą Apple TV+ ir ir pristatė naujausius „iPhone“ ir „Watch“ atnaujinimus. Wendys Co akcijų kaina krito 10.2%, kompanijai sumažinus 2019 metų pelno prognozę. O jos konkurentei McDonald’s Inc pranešus apie ketinimą įsigyti Silicio slėnio start-up’ą Apprente, akcijų kaina krito 3.5%.

Obligacijos

JAV Iždo obligacijų pajamingumas antradienį pakilo iki keturių savaičių maksimumo, paskui Vokietijos obligacijas, nes rizikos apetitas ir toliau augo mažėjant JAV ir Kinijos prekybos įtampai ir laukiant fiskalinių skatinimo priemonių iš didžiausios Europos ekonomikos Vokietijos.

JAV 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas pakilo iki 1,698%, palyginti su 1,622% vėlai pirmadienį. Sesijos pradžioje pajamingumas pasiekė keturių savaičių 1,702% aukščiausią ribą.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: