Kapitalo rinkos. Prekybinės dienos pradžia 2019-10-21

Azijos akcijų rinkose pirmadienį prekiaujama nevienodai, nes Brexit pokyčiai savaitgalį sukėlė dar daugiau netikrumo dėl artėjančios Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Nikkei 225 pakilo 0,23%, o Topix indeksas kilo 0,41%.

Pietų Korėjos Kospi beveik nepakito, o Australijos ASX 200 krito 0,1%. Žemyninės Kinijos akcijų kainos krito: Shanghai composite krito 0,51%, Shenzhen composite – 0,52%, o Shenzhen component prarado 0,11%. Honkonge Hang Seng indeksas pakilo 0,17%

Valiutos

Po to, kai JK parlamentas savaitgalį balsavo dėl ministro pirmininko Boriso Johnsono Brexit pasitraukimo susitarimo pirmadienį valiutų rinkose Azijos prekybos metu kursai buvo mažesni.

JK parlamentas šeštadienį atsisakė balsuoti dėl Johnsono Brexit sutarties, kol nebus priimti oficialūs ratifikavimo įstatymai. Tačiau strategai sako, kad didėjantis pasitikėjimas, jog bus išvengta netvarkingo išėjimo iš Europos Sąjungos, ir taip bus išvengta griūties. Svarų sterlingo kursas žemėjo 0,6% ir buvo mažesnis nei 1,2915 USD, penktadienį jis užsidarė šiek tiek žemiau 1,30 USD kurso.

Žaliavos

Žaliavų rinkose naftos kainos pirmadienį šiek tiek krito dėl nuolatinio nerimo apie pasaulinės ekonomikos perspektyvas ir įtakos naftos paklausai, o Rusija praėjusį mėnesį vėl nesumažino naftos gavybos.

Benčmarkinis Brent ateities sandorių kursas krito 10 centų arba 0,2%, iki 59,32 USD už barelį. JAV WTI naftos ateities sandoriai smuko 9 centais arba 0,2% iki 53,69 USD.

Susiję straipsniai:

Trečiąjį ketvirtį Kinijos ekonomikos augimas sulėtėjo iki 6%, palyginti su praėjusiais metais, jis buvo silpniausias per pastaruosius 27 metus. Taip pat augimą spaudžia lūkesčių neatitinkantys pramonės gamybos rodikliai ir nuolatinė prekybos derybų įtampa.

JAV akcijos

JAV akcijų rinkos penktadienį krito, nes neigiamos antraštės apie Johnson & Johnson“ ir Boeing antraštės kartu su niūriais Kinijos ekonominiais duomenimis apkartino investuotojų apetitą rizikai, nepadėjo net paprastai teigiama reakcija į įmonių pelnus.

S&P 500 prarado 0,39% ir krito iki 2 986,2, o Nasdaq Composite krito 0,83%, iki 8 089,54. American Express Co pranešė apie geresnį nei tikėtasi trečiojo ketvirčio pelną, nes vartotojai padidino savo išlaidas. Vis dėlto kredito kortelių išdavėjo akcijos smuko 2,0%. Coca Cola Co pajamos viršijo lūkesčius, o dėl gerų prognozių jos akcijų kaina kilo 1,8%.

Obligacijos

JAV iždo obligacijų pajamingumas penktadienį sumažėjo, nes investuotojai laukė JK balsavimo šį savaitgalį dėl susitarimo palikti Europos Sąjungą, Taip pat laukė aukšto Federalinio rezervų sistemos pareigūno pasisakymo.

JAV 10 metų trukmės obligacijos kilo 2/32, o pajamingumas siekė 1,748%, palyginti su 1,755% ketvirtadienį. Po ketvirtadienio paskelbto Brexit susitarimo, šių obligacijų pajamingumas pakilo net iki 1,799%.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: