Kapitalo rinkose Juodosios gulbės visada juodos

Ir įvykiai Saudo Arabijoje praeitą savaitgalį pasirodys tik kaip žvirblis, prieš įvykius, kurie gali įvykti (prasidėti) šiandien. O šiandien mes laukiam FED FOMC pranešimo apie naujus sprendimus JAV monetarinėje politikoje. Nors tie sprendimai skirti tik vienai konkrečiai šaliai, tačiau taip susiklostė, kad į tai reaguoja visas pasaulis. Kosmopolitai, blyn…

Nesiplėsiu: atlėkė ar tai drnonas, ar tai sparnuota raketa, ar tai iš Jemeno, ar tai iš Irano ir supleškino dalį Saudo Arabijos naftos gavybos ir perdirbimo infrastruktūros.

Visiškai suprantama, naftos kainos rinkoje, pyst, ir Mėnulyje. Tik neilgai prasilaikė. Arabai pasakė, kad tuoj tuoj, čia viskas bus gerai ir pasiūlą atnaujinsim. Naftos kainos sugrįžo/-ta kur buvusios.

Kodėl ši juodoji gulbė pasirodė besanti žvirblinių klasės?

Viskas labai paprasta. Tiek OPEC, tiek jos pagrindinis narys Saudo Arabija jau seniai nėra rinkos mūveriai. Dar stiprias kortas turi rankose, bet koziriai jau seniai išmušti.

Nes JAV „Vežimą“* žaidžia geriau. Tapusi naftos gavybos inovacinių technologijų lydere pasaulyje, ji sugebėjo išeiti ir į eksporto lyderius. Karteliui beliko nuryti karčią piliulę. Ir nieko čia nepadarysi.

Tad pora bombų kažkur dykumoje įvarė baimės nebent tik investicijų valdytojams, besivaikantiems darbdavio bonusų. Daug dūmų – mažai ugnies.

Tik reikia tikėtis, kad tai neįsiplieks į kokį karą Artimuosiuose Rytuose, nors niekas negali pasakyti, ar ten yra kokia taika?

Žodžiu. naftos rinkos ašis ne OPEC, o JAV. Čia bombų nebuvo…

Kol kas…

Čia tiksi visai kita bomba…

Visi rinkos dalyviai laukia, kol JAV bazinės palūkanos bus nuleistos 25 -iais bp iki 1.75-2%. Tikimybė dar visai neseniai buvo virš 90%.

Ir vakar, kai naftos kainos skubėjo užpildyti gap’ą, CME Group skaičiuojama FEDWatch tikimybė sesijos metu buvo nusiritusi iki 40%.

Bro, ir tai visai nejuokinga. Vyriausybės vadovas gvoltu rėkia, kad jam reikia nulinių palūkanų, o čia padidėjo tikimybė, kad palūkanos visai nebus pakeistos. Kažkas gerai trolina D.Trump’ą. Nejuokinga, bet popcorno reikia…

Šiandien tikimybė yra 50/50. To nėra buvę. Visada tikimybė buvo labai aiški, visada sprendimas buvo pagal ją. Visada rinka žinojo, ką daryti.

Ir lūkesčiai šiandien, kaip niekad, yra aukštesni. Visi mažina palūkanas, nes visi tikisi, ir visi tikisi, nes visi mažina. FED turėtų būti ne išimtis. Bet jei ne…

Investuotojų elgesys gali būti visai neprognozuojamas, čia kaip šunį paleisti nuo pavadžio, pamačius katę. Ir poveikis gali būti ilgalaikis ir drastiškas.

…Jei jums jums viskas aišku, tai, greičiausiai, ne taip supratote, ką norėjau pasakyti…

Ir vakar tūlas Volstryto brokeris apsižiūrėjo, kad FED FOMC į posėdį jau susirinko:

– Ė, bro, o ką J.Powell praeitą kartą pasakė?

– Na, jis pasakė, kad palūkanas sumažina labiau dėl apsidraudimo, o ne dėl to, kad pradeda jų mažinimo ciklą.

– O tai šit, šiandien jis tų palūkanų gali ir nesumažinti?

– Gali…

Susiję straipsniai:

Ir tik dabar Volstrytas susimąstę, ko jie nesuprato J.Powell’o kalboje… Ir ką jiems dar reikės išgirsti ir ką suprasti šiandien.

O šiandien FED vadovas turės išsisukinėti kaip žaltys. Spaudžia rinkos, spaudžia prezidentas. Tačiau jis turi nepriklausomybę ir gali spręsti ir sakyti ką tik nori, tačiau rinkas nuraminti irgi reikia.

Jei rugsėjo pradžioje buvo klausimas, kiek bus sumažintos palūkanos, šiandien kyla klausimas, ar jos bus apskritai sumažintos. D.Trump siautėja, bet jo rankos čia trumpos. Kalambūras kalambūru, bet greit rinkimai – recesija mažiausiai reikalinga.

Žodžiu, laukia smagi diena, smagi savaitė, jei nepasakyti daugiau!…

Va taip ir gyvenam, bro!

Rašyk laiškus…

*Toks kortų žaidimas, kai kiekvienas žaidėjas turi savo kozirius.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: