Penktadienis, 29 kovo, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-02-25. Centriniai bankai prisižaidė

2019-02-25. JAV akcijų indeksai savaitę baigė 9-tu iš eilės savaitiniu kilimu. Ir eilinį kartą sąlygotas JAV-Kinijos prekybos derybomis, kurių baigtis investuotojams atrodo labai optimistiška. O kaip bus iš tikrųjų, sužinosime jau greitai. Dow Jones Industrial Average indeksas kilo 0.70%, S&P 500 augo 0.64%, Nasdaq Comp. kilo 0.91%. Ar ir artimiausiu metu matysime kainų kilimą?O kodėl gi ne…

Dow Jones Industrial Average indeksas kilo 0.70%, S&P 500 augo 0.64%, Nasdaq Comp. kilo 0.91%.  Europoje kilimas kiek švelnesnis. DAX kilo tik antra savaitė iš eilės; penktadienio pokytis buvo 0.30%, CAC 40 kilo 0.38%, FTSE 100 praėjusią savaitę jau parodė -0.80% kritimą su 0.16% penktadieniniu kilimu, bet naujos aukštumos nepasiektos.

Grįžtant prie JAV-Kinijos derybų, analitikai sužinojo, kad jau ruošiami 6 susitarimo memorandumai, kurie taps sutarties pagrindu. Taip pat jie mano, kad muito mokesčiai nebus padidinti tam laikotarpiui, kuriam galios susitarimas, tačiau neatmeta galimybės, kad muito mokesčiai ateityje gali kilti.

FED ir ECB praėjusią savaitę pateikė paskutinių susirinkimų protokolus (minutes). Iš FED FOMC protokolo panašu, kad komiteto nariai nelabai žino, kokią politiką rinktis ateityje. Iš protokolo dingo žodžiai „laipsniškas kėlimas” ir „FED balanso mažinimas”.

Komiteto nariai pasimetę, nes iš vienos pusės JAV ekonomikos augimas atrodo pakankamai optimistiškas, tačiau rizikos ženklai taip pat labai ryškūs. Ir nesutarimai dėl politikos komitete išaugo. 

Bene labiausiai rinkos dalyvius nustebino sakinys „Almost all participants thought that it would be desirable to announce before too long a plan to stop reducing the Federal Reserve’s asset holdings later this year.

***

Susidaro įspūdis, kad ankstesni centrinių bankų veiklos modeliai gali nebeveikti itin dinamiškoje pasaulinės ekonomikos konjunktūroje. Investuotojai tuo labiau pasimetę: šiuo metu investuotojai mano, kad nuo gegužės FED FOMC bazines palūkanas gali ir sumažinti.

O FED galvoms teko paplušėti ir pakomentuoti FED FOMC susirinkimo sprendimus. Atlantos FED prezidentas Raphael Bostic FOMC sprendimams įtaką darys Muitų karų rezultatas ir Brexit. 

Niujorko FED prezidentas John Williams perspėjo apie infliacijos mažėjimo riziką, nes atlyginimai šalyje neauga taip sparčiai, kad galėtų sukelti infliacinį spaudimą.

FED viceprezidentas Richard Clarida kalbėjo apie „atvirą protą”, kuris padidintų FED gebėjimus įvykdyti FED’ui Kongreso numatytus tikslus.


source: tradingeconomics.com

Tuo tarpu ECB pareigūnai sutarė, kad pinigų politika turi išlikti apdairi, kantri ir nuolatinė, ir pripažino, kad euro zonos augimo perspektyvų rizika persikėlė į neigiamą pusę, dėl geopolitinio neapibrėžtumo, protekcionizmo grėsmės, besivystančių rinkų pažeidžiamumo ir finansų rinkos nepastovumo.

Žodžiu, ta pati dainelė. Žinoma, kitos ir negali būti, geopolitika ta pati ir Amerikai, ir Europai. Tiesa, Europą turi savo specifiką. Jos variklis – Vokietijos pramonė – dirba strigdamas ir dūmindamas, kaip tas liaudies automobilio dyzelis, o Prancūzijos „liemenių” maištas ECB nariams neleidžia ramiai miegoti.

Jau kovo 7 dieną bus kitas eilinis ECB susirinkimas, tai jame nieko naujo nesitikime. Palūkanos nebus pakeltos, kitos priemonės nepakeistos. Beliks klausytis tik komentaro.

Žaliavos 2019-02-25

Aukso kaina taip pat reaguoja į geopolitinę situaciją. Penktadienį ji nedaug augo, taip pat laukdama JAV-Kinijos prekybos susitarimo. Aukso kaina kilo dvi savaites iš eilės, tik kilimo tempas gerokai sumažėjęs.

Žaliavų rinka tikisi JAV dolerio susilpnėjimo dėl FED pasiklydimo tarp trijų pušelių ir dėl JAV ekonomikos augimo lėtėjimo, kas ir sukelia žaliavų kainų spaudimą į viršų.

Dolerio indeksas tikrai demonstruoja valiutos silpnumą jau nuo praėjusių metų pabaigos:

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-02-25. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
Dolerio indeksas

Aukso pozicijoje pildymosi signalas @1349.9. Stopą laikom @1304.6.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-02-25. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
Auksas

Didelį kainos spurtą rodo ir aukso klasės metalai, platina bei paladis. Paladis, apskritai, nenustoja kilti jau ilgą laiką, ir pramušė neseniai susiformavusį pasipriešinimą, tai kilimą matysime dar ilgai.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-02-25. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
Paladis

Drauge su šiais aukso grupės metalais, varis į visiškus miltus sudirba centrinių bankų pasakas apie ekonomikos augimą. Vario kaina kyla 8-ta savaitė iš eilės. 

Šis pagrindinis pasaulinės pramonės sveikatos indikatorius vien šiandien pakilo apie 1%, tuo demonstruodamas, kad pramonės paklausa auga ir tai mažai ką bendra turi su įvardintomis recesijos rizikomis. 

Ir šiuo atveju rinka pasitikime daug daugiau nei centrinių bankų galvų kalbomis.

Kapitalo rinkų apžvalga. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
Varis

Akcijos

VIX indeksas ir JAV obligacijų kainos rodo, kad investuotojai rinkoje jaučiasi pakankamai ramiai, todėl akcijų rinkoje dar galime galvoti apie long pozicijas. Amazon pozicijoje pirkimo signalas nesuveikė. Dabar jį nuleidžiam iki @1656.39.

Kapitalo rinkų apžvalga. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
Amazon

American States Water pozcijoje pildymosi signalas @71.45. Stopas @68.90.

Kapitalo rinkų apžvalga. Centriniai bankai prisižaidė, varis griauna mitus
AWR

Šią savaitę

Šią savaitę orą rinkose diktuos JAV 4Q BVP, būsto rinkos, pramonės užsakymų duomenys. FED vadovas Jerome Powell kalbės Kongrese. Theresa May Parlamente pristatys derybų dėl Brexit eigą, ir visa eilė svarbių ir įdomių makroduomenų iš viso pasaulio.


Norite išmokti dėlioti stopus, kaip šiose apžvalgose?

Norite didinti pelnus ir mažinti nuostolius?

Paprasčiausiai užpildykite formą ir gaukite pasiūlymą individualiems nuotoliniams mokymams.