Penktadienis, 6 gruodžio, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-04-15. Uber’is atveš kanapių

Apžvalga 2019-04-15. JAV akcijų rinkos praėjusią savaitę baigė pakankamai optimistiškai po to, kai JPMorgan Chase 1Q pelnas augo labiau nei rinkos konsesusas, t.y. 5%. Dow Jones indeksą penktadienį labiausiai judino Disney akcijos, kompanijai pranešus apie naują transliacijos paslaugą.

InstrumentasSavaitinis pokytis, %
Dow Jones-0.1
S&P 5000.5
Nasdaq0.6
Russell 20000.2
JAV 10 m.VVP kaina2.56
VIX-10.82
FTSE-0.1
CAC0.5
DAX-0.1
NIKKEI2250.3
Crude Oil WTI1.1
Auksas0.3
Gamtinės dujos-0.4
Forex
EUR/USD0.79
USD/JPY0.27
GBP/USD0.32
Crypto
Bitcoin0.8
Litecoin-10.9
Ethereum-0.6
Ripple-10.5
Bitcoin-Cash0.0
Akcijų TOP
ATA Inc.150
Phunware42
Command Center42
Helius Medical Technologies-69
Farmmi-38
Zosano Pharm-33

Niujorko akcijos teigiamai įvertino FED “kapituliaciją” ir atkakliai akcijų kainos kyla į viršų. Tačiau obligacijų rinka siunčia visai kitokius signalus ir, panašu, kad investuotojai į akcijas juos taip pat atkakliai ignoruoja. Monetarinės politikos palengvinimas ir akcijų kainų kilimas turėtų didinti iždo obligacijų pajamingumą. Bet didėja tik trumpo periodo obligacijų pajamingumas, o pajamingumų kreivė plokštėja.

10 m. trukmės JAV obligacijų pajamingumas nukrito apie 70 bazinių punktų. O skirtumas tarp 10 ir 3 metų obligacijų neigiamas pasidarė pirmą kartą nuo 2007 m. Ir tai įvyko dar 2018 m. gruodžio mėn. Tai realiai pajamingumų kreivė inversijoje jau 5 mėnesius. Ir štai kas įdomiausia, tarp plokštėjančios kreivės ir silpnėjančios ekonomikos nėra jokio “mechaninio” ryšio.

***

Tačiau iš kitos pusės, pajamingumų kreivė laikoma pirmaujančiu (leading) indikatoriumi. Per 50 metų kreivė suklydo tik 1996 m. Tačiau, iš esmės, kreivė nelaikoma geru prognozės įrankiu. JAV ekonomika dabar yra stipri, ir kiek lėtėjantis jos augimas ir pajamingumų kreivė labiau atspindi baimes dėl pasalinės ekonomikos lėtėjimo,

Iš kitos pusės, pajamingumo kreivės prognozavimo tikslumą labai iškraipo prieš 10 metų daryti nestandartiniai monetarinės politikos žingsniai, t.y. kiekybinis palengvinimas ir neigiamu tapęs ir lig šiol išliekantis daugelyje šalių obligacijų pajamingumas.

Obettačiau, dar 1966 metais „Newsweek“ straipsnyje žinomas ekonomistas, Nobelio premijos laureatas Paulas Samuelsonas pasakė, kad akcijų rinka “nuprognozavo” devynias iš pastarųjų penkių recesijų. Jis čia norėjo pasakyti, kad akcijų rinka, ar tiksliau, pagrindiniai akcijų indeksai taip pat netinkama priemonė šalies ekonomikos dinamikai prognozuoti.

Žodžiu, patikimų priemonių kam nors prognozuoti apskritai nėra. O šiuolaikinėms kapitalo ir finansų rinkoms – tuo labiau…

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-04-15. Uber'is atveš kanapių
Pajamingumų kreivės inversija

Kovo mėnesio FED FOMC susirinkimo protokolas parodė, kad prezidentai linkę nutraukti monetarinės rinkos normalizavimą ir tokias palūkanas palikti iki metų galo ar net dar sumažinti. Bet ką reiškia tas “normalizuoti”? Tai tik teorinis samprotavimas, kad kylant ekonomikai, didėja infliacija, o procesui valdyti, nuosaikiai keliamos ir bazinės palūkanos.

Tačiau ekonomikos teorija retai ką bendra turi su realiu gyvenimu. Yra kažkokie modeliai, kurie gerai aprašo ekonomiką tam tikru atskiru laiko momentu, bet nustoja veikti, reikšmingai pasikeitus kokiam nors faktoriui. Todėl realiai nėra jokio “normalaus” ar “nenormalaus”. Yra situacija šiandien ir sugebėjimas adekvačiai į juos reaguoti. Todėl ekonomistai kuria naujus modelius ir gauna už tai naujas Nobelio premijas. Geras biznis!

Žaliavos

Praėjusiais metais naftos pripumpavo sočiai į rinką, tad OPEC toliau mažino gavybą. Ji dabar 2.2 mln. barelių/dieną mažesnė, nei pernai lapkritį. Ne OPEC šalys gavybą irgi mažino. Plius neramumai Libijoje ir turime kylančias naftos kainas. Net gi sparčiai kylančias. Tačiau neretai pamirštamas paklausos faktorius. Jį sunkiau išmatuoti, todėl negalutiniais duomenimis, šiemet naftos paklausa augo 1.3 mln. b/d. O dėl neaiškių pasaulinės ekonomikos perspektyvų, analitikų prognozės dėl paklausos augimo stipriai išsiskiria. Šiaiip, manoma, kad liks panašus augimas.

Tačiau ne visur ta paklausa auga. EBPO (OECD) šalių bendra paklausa pernai 4Q krito 0,3 mln. b/d per metus. Ir tai pirmas sumažėjimas nuo 2014 metų. Aišku, kad čia įtakos daro ir dar darys Brexit, Argentinos ir Turkijos ekonomikos, Muitų karai. Ir nors TVF nemažina pasaulinio BVP augimo prognozių, nesitiki recesijos, Brent naftos kaina apie $70/b yra laikoma optimali šiuo metu vartotojams. Tačiau rizika, kad kainos augs toliau, išlieka labai didelė.

Brent naftos pozicijoje stopą keliam iki @70.29.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-04-15. Uber'is atveš kanapių
Brent afta

Balandžio 16 d. API, o balandžio 17 d. EIA skelbs apie naftos atsargas. Tai gali pašokdinti rinką… Aukso kaina laibai aiškiame down trende, bet short signalas dar nesuveikė. Laukiam.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-04-15. Uber'is atveš kanapių
Auksas

Vario kaina dar laikosi lokaliose aukštumose, tačiau jau aprašytos priežastys nelaidžia kaina pramušti pasipriešinimo. Turime horizontalų kanalą, todėl galime išstatyti orderius į abi puses.

Pirkimo signalas @2.963, sell short signalas @2.883.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-04-15. Uber'is atveš kanapių
Varis

Platinos pozicijoje stopą paliekame dar toje pačioje vietoje. Pildymosi signalas @915.

Kapitalo rinkų apžvalga . Uber'is atveš kanapių
Platina

Paladžio pozicijoje stopą leidžiam iki @1373.4. Pildymosi signalas @1292.4.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
Paladis

Akcijos

Uber Technologies nusprendė tapti vieša kompanija ir pritraukti apie $10 mlrd. per Pirminį viešą akcijų platinimą. Viešai bus paleista tik dalis akcijų, todėl bendra kompanijos IPO vertė yra apie $100 mlrd., kas sudaro apie 9 kartus daugiau nei 2018 m. kompanijos pajamos. IPO dydis stato kompaniją į vieną eilę su tokiais gigantais, kaip Alibaba, Google, Facebook. Skirtingais investicinių bankų vertinimais, Uber vertė gali siekti iki $150 mlrd. Bet iki IPO dar daug laiko ir mes pamatysime daug informacijos apie procesą.

Tuo tarpu Kanadoje kanapių ir produktų rinka bei kompanijų akcijos užima vis stipresnes pozicijas rinkoje. Ir sektorius, kaip investicinė idėja, tampa dar patrauklesnė. Balandžio 11 d. S&P Dow Jones Indices nusprendė Canopy Growth akcijas įtraukti į S&P/TSX 60 indeksą. Tai didelės kapitalizacijos (large-cap) kompanijų indeksas.

Jame C$19 mlrd. kapitalizacijos kompanija pakeis (ir kas galėjo kada pagalvoti?..) aukso gavybos kompanijos Goldcorp akcijas. Pastarosios iš indekso išmetamos, nes kompaniją už $10 mlrd. nusipirko Newmont Mining. Canopy Growth akcijos listinguojamos NYSE trumpiniu CGC ir Toronto biržoje trumpiniu WEED. Niujorke akcijos dar down trende. Tai čia galima shortinti. Sell short signalas @39.65. Tuo pačiu buy long signalas @44.18.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
CGC

WEED pozicijoje suveikė sell short signalas. Stopas @58.98.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
WEED

The Walt Disney Company pranešus, kad kompanija paleidžia mokamą filmų transliacijos paslaugą ir sudarant rimtą konkurenciją Netflix, akcijų kaina su gap’u pakilo 11.54% per sesiją. Su tokiu kainos kilimu, akcija išlaiko vienos geresnių mūsų investicinių idėjų pozicijas ir atitinka dar 2017 metais išsakytas augimo prognozes.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
DIS, 1W

CSX Corp. pirkimo signalas @77.16.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
CSX

Facebook pozicijoje stopą keliam iki @169.54.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
FB

Hubspot pozicijoje stopą leidžiam iki @173.81.

Kapitalo rinkų apžvalga Uber'is atveš kanapių
HUBS