Kapitalo rinkų apžvalga 2019-08-28. Vakar įvyks recesija

Arba, rytoj įvyks recesija. Mūsų krištolinis rutulys žiauriai gliučina. Vakar Vaidotas su juo lentyną prisikalė. Sako, rinkoms chana, išjungsiu kompą, knygas skaitysiu. Visokius keinsus, adamsus ir buffettus. O Kamasutrą į matomiausią vietą.

Nes arba rinka jus, arba jūs rinką. Ir tokiomis pozomis, kad Kamasutra droviai raudonuoja. Kaip tik šįryt JAV VVP pajamingumo kreivėje užsidegė raudonas signalas. Gal žalias? Negali žinoti, nes viskas taip greita ir Doplerio efektas iškreipia visus signalus.

Žodžiu, 2 metų trukmės obligacijų pajamingumas pasidarė aukštesnis nei 10 metų obligacijų pajamingumas. „Normaliais“ laikais tai buvo laikoma recesijos ženklu su 28 mėn. (vidutiniškai) laiko gap’u.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-08-28. Vakar įvyks recesija
JAV VVP pajamingumų kreivė 2019-08-28 (raudona)

Bet šiais „new normal“ laikais, pimpa žino, kas čia bus ir ko čia nebus. Gal kaip tik bus gerai!.. Juk yra teorija, kad neigiamos palūkanos yra pats geriausias dalykas bet kokiai ekonomikai. Bet ne tai, kurioje veikia bankinė sistema. O bankai pas mus stiprūs, lobistai ir savo kąsnio nepaleis.

Vadinasi, bus blogiau nei blogai. Arba nebus – palauksime, kol krištolinis rutulys atsigaus…

Ta proga pirkite auksą ir sidabrą. O kas jau turi, tai aukso ateities sandorių pozicijoje stopą kelia iki @1502.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-08-28. Vakar įvyks recesija
Auksas

Ką čia JAV, kitų šalių vyriausybių trumpalaikės obligacijos išpardavinėjamos greičiau nei popcornai iš keptuvės šokinėja. Velniop tą valdišką šūdą, nes nežinai dar kuo jis pakvips…

Kitur

Net Islandija, kur beveik visa ekonomika stovi ant importo, jablykšt, šiandien per kiaušus, oi, palūkanas visus 25 bazinius punktus. New Normal, ye-e…

Bet palaukit, palaukit, jūs čia tik neskubėkite laidoti nei dolerio, nei euro, nei dar ko nors iš rentv stiliaus streemerių repertuaro. Viskas čia yra gerai. Juk reikia mums, visokiems rašytojams, o ypač 15delf žurnalistams hyp’ą daryti. Nu gi, neskaitys niekas.

O čia dar B.Johnson šmėkla klaidžioja po Europą. Čia jums ne šuns papas, padaryti dylą be dylo ir rytoj, o dar geriau poryt. Bet čia jau kaip Tuskas duos…

Ir visam šitam recesiniam kontekste, tik pyst, ir Baltic Dry indeksas išauna į viršų. Kas reiškia tik viena: kitaicai dėjo skersą ant Muitų karų, prisikrovė laivus ir tiesiu taikymu pagal azimutą Amerikon. Jiems kas, jie juanį nusikirto. Ar renminbį? Be skirtumo…

Todėl ir plėšosi D.Trump, kaip liūtas narve, kad FED nemanipuliuoja doleriu ir kad nekerta per palūkanas iš peties. Iki nulio. O kodėl gi ne? Jei kariauti, tai stambiais kalibrais.

Bet kol Amerika dar tik taikosi, kiniečių prekės jau pakeliui pas JAV vartotojus ir net su padidėjusiu kiekiu.

Kapitalo rinkų apžvalga 2019-08-28. Vakar įvyks recesija
Baltic Dry indeksas

O moralė šio teksto paprasta: bus tiek viskas žiauriai įdomu, kad negailėkite pinigo popcornui. Reik daug, labai daug!

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: