Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
Straipsniai

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda

Šią savaitę rinkų dalyviai stebės centrinių bankų sprendimus ir jų komentarus. FED sprendimą skelbs balandžio 29 d., ECB – balandžio 30 dieną. Taip pat mus domins infliacijos rodikliai, kurių tikimasi sulaukti mėnesio pabaigoje.

Praėjusią savaitę JAV akcijų kainos baigė su minusu, nors penktadienį jos atšoko, vedamos optimistinių kalbų apie JAV ekonomikos sektorių atsigavimą.

S&P 5002,836-1.32%
Nasdaq8,634-0.18%
Russell 20001,052+0.32%
Dow Jones23,775-1.93%

Balandžio 29 d. FED FOMC praneš apie savo monetarinę politiką. Rinkos dalyviai ramiai tikisi, kad palūkanos nebus pakeistos. Tačiau nekantriai laukia FED vadovo J.Powell komentaro.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
Dow Jones, 1W

Taip pat ši savaitė labai intensyvi skelbiant įmonių veiklos rezultatus. Juos investuotojai stebės labai jautriai. Pirmo ketvirčio rezultatai gali parodyti, kokią žalą verslui padarė coronavirus pandemija.

Labiausiai laukiama tokių bendrovių, kaip Alfabet, Microsoft, Apple, Amazon, Facebook, Spotify, Twitter, Qualcomm, Pfizer, Merck, Tesla, Ford, Boeing, Pepsi, Starbucks, McDonald’s, Caterpillar, Exxon Mobil, Chevron rezultatų.

Europoje monetarinę politiką skelbs ECB, pamatysime euro zonos BVP įvertį. Investuotojai taip pat stebės euro zonos verslo apklausų rodiklius, infliacijos ir nedarbo lygius.

Japonijos centrinis bankas šiąnakt mūsų laiku nepakeitė bazinių palūkanų normų. Toliau supirkinėja Japonijos vyriausybės obligacijas. Ilgalaikių obligacijų pajamingumas priartėjo prie 0%.

Akcijos

NASDAQ birža pranešė, kad nuo balandžio 30 dienos į NASDAQ 100 indeksą įtraukiamos Zoom Video Communications Inc. (ZM) akcijos. Tuo pačiu akcijos bus įtrauktos ir į NASDAQ-100 „Ex-Tech“ sektoriaus indeksą.

Penktadienį akcijos kaina krito su didele apyvarta. Pirkimo signalų nėra, kaip ir pardavimo, nes dar stebime bulių rinką dieniniame grafike:

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
ZM

IBM pozicijoje kol kas nieko nekeičiam.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
IBM

Intel pozicijoje suveikė short signalas. Stopą dedam @62.14. Čia gali būti ir buy long orderis.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
INTC

United Airlines pozcijoje kol kas nieko nekeičiam.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
UAL

UBER pozicijoje stopą keliam iki @26.43.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
UBER

Žaliavos

Aukso ateities sandorių kainos per neramumus pakilo iki lokalių aukštumų ties $1 788 kaina. Ir investuotojai ir analitikai masto, kur kaina judės šiais metais. Labiausiai linkstama, kad kaina pasieks naujas istorines aukštumas.

Tačiau aukso pozicijoje kaina uždėtas stiprus stogas, čia sulaukta pasipriešinimo. Kol jis nebus įveiktas, apie tolimesnį kilimą negali būti nė kalbos. Kas sąlygoja aukso kainos kilimą?

Istoriškai taip susiklostė, kad aukso kaina kyla tada, kai investicijų pajamingumas kapitalo ir finansų rinkose pradeda mažėti. Tada investuotojai iš ten pinigus pradeda pervesti į tauriųjų metalų rinkas.

Dėl paklausos pakyla aukso kaina, taip investuotojai ne tik išsaugoja savo kapitalą, bet dar ir turi galimybę jį padidinti. Tai šiandien egzistuoja lūkesčiai, kad prie nulinių ir net neigiamų palūkanų aukso kaina turi kilti.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27. Centrinių bankų valanda
Auksas

Žinoma, tai ne vienintelis veiksnys, darantis įtaką aukso kainai. Daug aukso paklausos sukuria pramonė ir juvelyrai. Dėl karantino ši paklausa yra smukusi. Bet tikėkimės, kad tik trumpuoju laikotarpiu.

Stiprius lūkesčius dėl aukso kainos augimo sukelia ir JAV infliacijos lygis (dėl aukso rinkos nominavimo JAV doleriais). Kuo jis aukštesnis, tuo kaina labiau kyla. Tačiau dabar mes stebime didelį didelį defliacinį spaudimą:


source: tradingeconomics.com

Infliacijos mažėjimą šiandien lemia kiek sumažėjęs vartojimas bei smukusios naftos kainos. Tai ir galime manyti, jog ir lūkesčiai dėl aukso kainos kilimo nėra tokie dideli, kaip norėtųsi.

Bet auksas mėgstamas spekuliantų ir turi labai didelį investuotojų būrį. Tai pirkėjų jam netrūksta. Galima tikėtis, kad aukso kaina dabar nekris, o gal net ir kils.

Prognozuoti aukso kainos nėra jokios prasmės. Šiandien situacija kiek kitokia nei prieš kelis metus. Dabar žemos ir neigiamos palūkanos yra new normal. Tai senesni dėsniai šiandien gali ir nesuveikti, o aukso rinka turės prisitaikyti. Stebim.

XAUtUSD pozicijoje stopą keliam iki @1659.9.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27.
XAUtUSD

Naftos rinkoje stebėjome stebuklus. Jie privedė prie pokyčių ETF ir ETP rinkoje. United States Oil Fund LP investuoja į naftos fjūčerius NYMEX ir ICE platformose. Lig šiol fondas investavo tik į artimiausio mėnesio kontraktus.

Tačiau dėl gegužės kontraktų šposų fondas patyrė didelių nuostolių. Po ko nusprendė diversifikuoti investicijas ir pirkti tolimesnių mėnesių kontraktus.

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27.
USO

Dabar į ateinančio mėnesio kontraktą investuos 20%, einančiam po to mėnesiu teks 50%, dar po to – 20%, dar sekančiam mėnesiui – 10%. Tik kyla toks paprastas klausimas: Kodėl šie profesionalai to nepadarė anksčiau?

WTI ateities sandorių kainos dinamika:

Kapitalo rinkų apžvalga 2020-04-27.
WTI

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.