Deimantų karatai

Karatai – vienas iš svarbių “C”

Karatas yra specialus deimanto masės matas, nors ir susijęs, tačiau neatspindi paties deimanto dydžio. O deimanto dydį mes linkę vertinti žiūrėdami iš viršaus.

T.y. tokioje pozicijoje, kokioje deimantas matomas papuošaluose, pavyzdžiui, žieduose.

Kad suprasti deimanto dydį, masę karatais reikia vertinti drauge su dviem kitais kriterijais. Tai deimanto viršaus dydis milimetrais ir briaunavimo laipsnis.

Kai deimanatas briaunuotas tinkamai, daugiau šviesos grįžta per jo viršų, todėl deimantas atrodo didesnis. Ir atvirkščiai, blogai apdorotas deimantas “paslepia” deimanto masę. Todėl geriau turėti mažai karatų turintį deimantą, tačiau su aukštu briaunavimo laipsniu.
Vadinasi, renkantis deimantą, geriausia pirma pasirinkti briaunavimą, spalvą ir švarumą. O karatus rinktis pagal turimą biudžetą.

Vienas deimanto karatas susideda iš 100 taškų. 50 taškų reikšia 0.5 karato. Vieno karato masė lygi apytiksliai 0.2 gramo. Taškai naudojami mažų, mažesnių už 0.5 karato akmenų skaičiavimui.

Deimantų karatai
Šaltinis: https://www.diamondsfactory.com

Karatai yra legviausiai nustatoma deimanto charakteristika. Tik reikia nepamiršti, kad du deimantai su vienodais karatais kainuos skirtingai. Kainą nulems likusios ‘Ccharakteristikos.

Sunkūs ir dideli deimantai yra labai reti, todėl ir didelių karatų deimantai kainuoja brangiai. Tačiau gali būti, kad 50-ties taškų deimantas kainuoja brangiau už dviejų karatų deimantą.

Svarbi briliantų savybė yra ta, kad vieno deimanto kaina ir vertė yra visada didesnė nei kelių atskirų sudėjus atskirai ir turinčių tą pačią masę.

Todėl ir kaina, didėjant karatams, didėja eksponentiškai. Palyginkime laisvai prekyboje esamų apvalios formos, Labai gerai briaunoto, I spalvos ir VS1 švarumo deimantus pagal karatus. Grafike matyti, kaip deimanto kaina kinta didėjant karatams.

Deimantų karatai
Karatų ir kainos priklausomybė
Šaltinis: http://jodiegearing.com

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: