Kas biržų laukia artimiausiu metu?

Ketvirtadienio JAV akcijų indeksai investuotojams uždavė daug klausimų. S&P 500 indeksas nukrito -2,09%. Paskutinį kartą toks didelis indekso kritimas buvo šių metų vasario 3 d. tada jis nukrito -2,28%. 

Dow Jones indeksas ketvirtadienį krito -1,62% arba -266,96 punkto. Nuo istorinių aukštumų, pasiektų balandžio 4 d. Dow Jones ir S&P 500 vakar jau nukrito -2,77% ir -3,38% atitinkamai. Todėl kyla natūralus klausimas, kas bus toliau?

Vakarykštis kritimas tik parodė, kad rinkos dalyvių noras pardavinėti akcijas sustiprėjo dar labiau šią savaitę. Indikatoriai rodo stiprią Meškų rinką. S&P 500 indekso I pasipriešinimas yra 1794,32; II pasipriešinimas yra 1762,52.

Kitas svarbus rinkų niuansas yra tai, kad jau nuo šių metų pradžios investuotojų pinigai juda į obligacijų rinką. Jie juda ieškodami saugesnės vietos.  10 metų trukmės JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas per šiuos metus sumažėjo 0,41 procentinio punkto.  Ilgalaikių obligacijų rinkoje dabar galima pamatyti Bulių rinką.

Kita „saugi užuovėja“ irgi Bulių rinkoje nuo 2014 m. pradžios. Aukso kaina biržoje per šiuos metus jau pakilo +9,43%, o kovo 17 dieną auksas parodo 15.43% kilimą nuo metų pradžios. 

Išvada.

Kas biržų laukia artimiausiu metu?

Padidėjęs nerimas tarp investuotojų gali sukelti ir paniką. Ypač kai labai nerami situacija Ukrainos ir Rusijos pasienyje. Tai reiškia, kad artimiausiu metu neužtikrintinumas vers biržas jaudintis dar labiau, o investuotojus priimti nebūtinai logiškiausius sprendimus. Iracionalus rinkos elgesys artimiausiu metu labai tikėtinas.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: