Penktadienis, 29 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kas brangesnė už bituką? Yra tokių kriptovaliutų – yEarn.finance

Projektas yEarn.finance yra DeFi skolinimosi protokolas, sukurtas Ethereum platformoje. Jis buvo sukurtas siekiant palengvinti naujiems ir pradedantiems, DeFi protokoluose nesiorientuojantiems (non-savvy) vartotojams ir gauti pelną kriptovaliutų hodleriams. yEarn.finance yra ekosistema, besiremianti „DeFi“ skolinimo protokolais, kad vartotojai galėtų maksimaliai padidinti savo metines procentines pajamas (APY).

Projektas paleistas 2020 m. liepos 17 d. Sumanytojai perspėjo visus ekosistemos narius, kad nėra ICO ar pradinio kasimo (pre-mine), o žetonai neturi jokios vertės.

Projekto kilmė

yEarn.finance prasidėjo nuo hobi. Jo kūrėjas Andre Cronje išleido 42 467 USD jo plėtrai. Dar apie 85 000 USD išleido hostingo ir audito paslaugoms. O projektui užbaigti turėjo užstatyti namą 20 000 USD paskolai gauti.

Kai Andre Cronje sukūrė programavimo kodą, kuris leido persijungt/migruoti tarp skirtingų DeFi protokolų, kad investuotojas gautų didžiausią pelningumą, jis nusprendė jį paskelbti. Tuo metu Andre buvo žinomas asmuo kriptobendruomenėje, nes jis dažnai skelbė išsamią kodų apžvalgą Medium. Jis taip pat glaudžiai bendradarbiavo su Curve Finance ir Aave projektų komandomis. Jo apžvalgos, parašytos Crypto Briefing, taip pat prisidėjo prie populiarumo.

yEarn.finance tikslai

yEarn.finance buvo pradėtas turint vieną paprastą tikslą – palengvinti pelningų investicinių projektų pasiekiamumą. Projekto įkūrėjas mano, kad DeFi sfera tapo tokia komplikuota, kad paprastas žmogus jos nesupranta ir nežino, kaip su ja bendrauti. Todėl buvo sukurta aiški paprasta vartotojui sąsaja, skirta tiems, kurie nėra techniškai išprusę suprasti visus DeFi kriptoindustrijos niuansus. Be to, platforma yra pirmasis tokio pobūdžio eksperimentas, ir, be abejo, tai paaiškina kriptorinkos bendruomenės susidomėjimą.

yEarn.finance platforma

Projektas YEarn didžiąja dauguma naudoja Synthetix kodą, kuris buvo naudojamas panašiam DeFi projektui Curve. Sistema pateikia savo taisykles, kurias galima keisti. Platformoje taip pat yra konfigūruojami mokesčiai, valdymo mechanizmai ir priežiūros kontrolė.

Pasiūlymus yearn.finance ekosistemai pateikti galima tik tuo atveju, jei 33% YFI žetonų turėtojų sutinka tai padaryti. Pasiekus minimalų reikalavimą, yra galimybė vetuoti 25% YFI žetonų turėtojų, kurie tam prieštarauja. Patvirtinus pasiūlymą balsuoti, daugiau nei pusė YFI turėtojų turi balsuoti už tai, kad jis būtų patvirtintas. Tik tada gali įvykti sistemos protokolo pakeitimai.

yEarn.finance saugumas

Platforma kreipiasi į pirmaujančias bendroves Quantstamp ir Certik dėl saugumo auditų, kurie reguliariai atliekami. Tačiau auditai nepadaro projekto 100% saugiu. Dažnai net audituoti projektai neskelbia nei kad yra audituoti, nei audito rezultatų. Taip susiformavo kriptosistemoje, kad žodis „auditas” gali suteikti vartotojams melagingą saugumo jausmą.

Verta prisiminti, kad yPools yra laikomi pavojingesniais nei kiti DeFi produktai, pvz., Compound, nes jie suteikia priėjimą prie kapitalo įvairiuose protokoluose, kurie patys savaime gali būti pažeidžiami.

YFI žetonas

YFI yra valdymo žetonas, kurį išleido platforma yEarn.finance. Tai likvidumo agregatorius, siūlantis grąžos iš palūkanų auginimo strategijos automatizavimą skolinimo grupėse. Ištekliai atlieka įvairias DeFi vartotojų funkcijas, nes perkelia jų skaitmeninį turtą į likvidumo grupes, o tada, kai randa geriausią pajamingumą, juos perkelia ten. Atlygio žetonai išgaunami perkeliant lėšas iš vieno turto į kitą, jei tai būna pelningiau.

Kas brangesnė už bituką? Yra tokių kriptovaliutų - yEarn.finance

Nors yEarn kūrėjas savo kriptoturtą pavadino „visiškai beverčiu nulinė pasiūlos žetonu”, po jo paleidimo kaina iškart šoko ir vos per mėnesį viršijo Bitcoin kainą. Žetonas pasižymi didele prekybos apimtimi ir jo paklausa yra didžiulė, pavyzdžiui, Binance kriptobiržoje.

Kai vartotojai deponuoja savo turtą platformos grupėse, jie gauna yTokens, rodantį įneštų lėšų sumą. yTokens yra priemonė uždirbti YFI. Didžiausia šios procedūros dalis iš tikrųjų įvyksta Curve – automatiniame rinkos formuotojuje, kuris tapo visiems žinomas, išleidus COMP žetoną.

Tai pirmasis projektas Ethereum platformoje, kurio valdymo kontrolė buvo perduota jos žetonų turėtojams. Turto kūrėjas visiškai perdavė valdymo teises YFI turėtojams, ir tai yra dar viena priežastis, kuri pritraukia žetonų turėtojus.

YFI galima nusipirkti decentralizuotose biržose, tokiose kaip Uniswap, o tai yra geriausias pasirinkimas, nes mažiausiai 40% visų sandorių yra susiję su prekybos pora YFI/WETH. Jį taip pat galima rasti tokiose centralizuotose biržose kaip Poloniex ir CoinEx. Kadangi YFI yra ERC-20 protokolo, vartotojai gali pasirinkti bet kurią piniginę su ETH žetonų palaikymu. Tokios hard piniginės kaip Keepkey ir Ledger suteikia papildomą jūsų skaitmeninio turto saugumą.

yEarn.finance komanda

Projekto įkūrėjas Andre Cronje yra programuotojas, studijavęs teisę, programavimą, informatikos programą. Jis dirbo draudimo, „fintech“, Big Data ir paskirstytojo registro srityse. Susižavėjęs decentralizuotais finansiniais protokolais ir neįtikėtinais investuotojams siūlomais pelnais, jis pradėjo tyrinėti sferą ir pristatė projektą, šiandien žinomą kaip yEarn.

P.S. Straipsnyje nėra referalų ar kitokios reklamos. Tai pilnai informacinis straipsnis.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.