Antradienis, 21 gegužės, 2024
Straipsniai

Kas įvyko Kapitalo rinkose Europos sesijos metu. 2019-09-12

Europos akcijos.

2019-09-12. Europoje akcijų biržos užsidarė pozityviomis nuotaikomis po to, kai Europos centrinis bankas paskelbė masyvią kiekybinio skatinimo programą. Britų prekybos centrų tinklo WM Morrison akcijos pakilo 5,8 proc kai supermarketų tinklas paskelbė, kad jų pirmo pusmečio pelnas prieš mokesčius augo 49 proc ir ir tuo pačiu pratęsė partnerystę su Amazon.

Prancūzų kompanijos Rubis, užsiimančios naftos saugojimu ir distribucija, akcijos kilo 2,5 proc po to kai paskelbė geresnius nei tikėtasi pirmojo pusmečio rezultatus. Mano mėgstamo alaus gamintoja AB InBev augo 3,1 proc, nes paskelbė, kad sieks to, kad jos Azijos regiono verslo akcijomis būtų prekiaujama Hong Kongo akcijų biržoje.

Valiutos.

Euras sesiją užbaigė aukščiau, atsigavo ir atidirbo visus dienos vidurio nuostolius prieš dolerį. Rinkai patiko naujoji ECB skatinimo programa, bet palūkanų mažinimas atrodo per mažas. Kiekybinio skatinimo programa sieks 20 milijardų eurų per mėnesį, prasidės lapkritį ir tęsis tiek kiek reikės.

Euras dolerio atžvilgiu sesiją baigė kilęs 0,33 proc iki 1,1045 nors dienos eigoje buvo pasiekęs 1,0925 žemumas. Tai buvo žemiausia kaina nuo rugsėjo 3 dienos. Tą dieną euras buvo pasiekęs dviejų metų žemumas.

Žaliavos.

Naftos kainos krito kai OPEC (tarptautinė organizacija, jungianti naftą eksportuojančias valstybes) susitikimas nedavė vaisių. Buvo norėta didinti pasiūlos mažinimo programą, bet dalyviai susitelkė ties Nigerijos ir Irako klausimais. Tikslas – sumažinti šių šalių išgavimo kiekius iki nustatytų normų. Brent nafta krito 1,49 dolerio iki 59,23 už barelį, o vakarų Teksaso WTI krito 1,27 dolerio iki 54,48. Nafta krenta trečią sesiją iš eilės.

JAV akcijos.

Jav sesijos pradžioje akcijos kilo kai JAV eilinį sykį atidėjo savo planuotus tarifų Kinijai padidinimus. Rinka taip pat reagavo ir į ECB sprendimus. Reakcija pozityvi. Pagrindinis JAV akcijų indeksas SP500 buvo kilęs 0,29 proc iki 3009,54 o technologijų indeksas NASDAQ kilo 0,45 proc iki 8206,12 usd. Baker Hughes (naftos telkinių paslaugos) – įmonė priklausanti didžiuliam konglomeratui General Electric krito 1,59 proc po to kai General Electric pradėjo ištraukinėti savo kapitalą iš minėtos įmonės.

General Electric tai daro su tikslu surinkti 2,7 milijardo dolerių kitiems įsipareigojimams padengti. Activation Blizzard ( kompiuteriniai žaidimai) akcijos kilo 2,39proc. To priežastis – kelių analitikų stipriai pakeltas kainos tikslas ir rekomendacijos.

Obligacijos.

Amerikos obligacijų pajamingumas kilo ir ištaisė ankstesnius nuostolius po to kai pasklido gandas, kad JAV ieškos sprendimų derybose su Kinija. Europos obligacijų pajamingumas sesijos pabaigoje kilo. Italijos 10 metų obligacijų pajamingumas pasiekė naujas žemumas – 0,782 proc. Vokietijos bund‘ai užsidarė -0,551 proc.

Tai tiek, įdomi diena tai pasidalinau.

Peace.