Kas šiandien įdomaus įvyko Kapitalo rinkose. Europos sesija 2019-09-20.

Europos akcijos.

Pagrindinis Europos akcijų indeksas Stoxx 600 kilo 0,3%, dauguma sektorių ir senojo žemyno biržų kilo, nuotaikos kiek šviesesnės. Prancūzų kompanijos technologijų konsultavimo ir inžinerijos įmonės Alten akcijos kilo 4%., Priežastis – gerokai geresni nei tikėtasi pirmojo pusmečio pelningumo rodikliai.

Britų ir Pietų Afrikos tarptautinė specializuotos bankininkystės ir turto valdymo kompanija Investec sumažino savo pelno prognozes. Sako, kad to priežastis yra didėjantys restruktūrizacijos kaštai.

Įtampa dėl prekybos karų ir Brexit irgi nepadeda. Daug kompanijų jau dabar jaučia to padarinius. Pasirodžius naujienoms Investec akcijos krito 8%.

Valiutos.

Valiutose šiandien įdomiausias buvo Kanados doleris. Jis krito – šalies ekonominiai rodikliai ir toliau nedžiugina. Mažmeninės prekybos augimas lėtas, bet skaičiai kyla po trijų mėnesių pertraukos. Labiausiai kilo naujų automobilių ir auto detalių pardavimai.

Kanados statistikos biuro duomenimis ekonomistai tikėjosi 0,6% augimo, bet sulaukėme tik 0.4%. Kanados doleris prieš JAV dolerį krito 0,2% iki 1,3285 CAD už vieną dolerį.

Žaliavos.

Nafta ir toliau įdomiausia. Šią savaitę matėme didžiausią savaitinį naftos kainų augimą nuo sausio mėnesio. Kainos kyla dėl įtampos Rytuose. Per savaitę pakilo 7%. Nesiplėsiu, nes visi ir taip kasdien šneka apie išpuolius ir galimas pasekmes.

Susiję straipsniai:

JAV akcijos.

Amerikoje akcijos kyla. Investuotojai džiaugiasi faktu, kad Kinijos centrinis bankas šiek tiek sumažino palūkanas. Pozityvumo suteikia ir viltys, kad JAV ir Kinija bendradarbiaus ir įtampa dėl tarifų nuslūgs.

Netflix akcijos krito 3,5% – nauji tyrimų duomenys rodo, kad už JAV ribų naujų vartotojų kiekis beveik neauga. Pagrindinis akcijų indeksas S&P 500 kilo 0,25% iki 3014,22, technologijų indeksas NASDAQ krito 0.13% iki 8193.52.

Technologijų indeksą į neigiamą teritoriją nunešė kompanija Roku. ROKU akcijos krito 9,5% – vėl jobani analitikai. Sako, kad nereik pirkt šitos kompanijos.

Obligacijos

Obligacijų rinkose penktadienį sumažėjo Vokietijos vyriausybės obligacijų pajamingumas. 10 metų skolinimosi išlaidos sumažėjo iki vienos savaitės žemiausios ribos po naujienų, kad klimato paketas bus finansuojamas be naujų skolų.

Daugelio obligacijų pajamingumas visame bloke buvo mažesnis dėl atnaujintos trinties Viduriniuose Rytuose ir dėl sumažėjusios pagrindinės Kinijos skolinimo normos padidino fiksuotų pajamų paklausą.

Vokietijos obligacijų pajamingumas kreivėje buvo 1-2 baziniais punktais (bps) mažesnis. 10 metų Vokietijos obligacijų pajamingumas nukrito iki -0,526% – žemiausio per savaitę.

Gero savaitgalio.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: