Antradienis, 16 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Kas sudaro prekybos strategiją

Rasti prekybos strategiją ne visada būna lengva. Prekybos strategijos gali atrodyti neaiškios ir neįveikiamos. O sukurti tikrai veiksmingą prekybos strategiją sunku, tačiau laikantis teisingų principų, tai nėra neįmanoma.

Pakalbėkime apie kelis bazinius momentus, kurių pagrindu jūs galite pradėti kurti savo strategiją, kuri išves jus iš nuolatinių nuostolių ir ilguoju laikotarpiu jūs prekiausite vis pelningiau ir pelningiau.

Nepradėkite prekiauti, neturėdami išėjimo plano

Nuostolių mažinimas ir pelno gavimas gali atrodyti kaip priešingybės, tačiau tai yra dvi tos pačios monetos pusės. Norėdami užsidirbti pinigų kaip treideris, turite sugebėti tą daryti sistemingai ir be emocijų. O jei rinkose ‘važinėjate’ emociniais kalneliais, tai prarandate visišką kontrolę ir grindžiate kelią į nuostolius.

Todėl turite susiplanuoti geriausius ir blogiausius scenarijus. Kam to reikia? Pagalvokime… Manome, kad daug geriau sėkmės atveju pasiimti kiek mažesnį pelną nei rinka leido tuo metu; ir daug geriau nuostolius uždaryti, kol jie dar maži ir nesuvalgė uždirbto pelno, nei laukti iki skausmingo „negaliu”.

Tikslių vietų išeiti iš pozicijos vienu ar kitu atveju neplanuokite. Jūs nežinote ką rinka darys kitą dieną. Jūs nežinote ką rinka darys po sekundės. Numatykite horizontus, kur rinka turėtų būti jūsų išėjimo trigerio aplinkoje. Ilgainiui išmoksite matyti pačią rinką, o ne laikytis savo išsigalvotų targetų. Stebėkite rinką ir veikite pagal situaciją, tačiau griežtai pagal planą. Nes nėra nedisciplinuotų ilgalaikių treiderių.

Neapsunkinkite techninės analizės

Kadangi prekiaujate aktyviai, tai stebite kainų grafikus ir atliekate techninę analizę. Ji neturi būti komplikuota. Kuo paprasčiau, tuo geriau. Galite pabandyti kartą ir be TA indikatorių dirbti. Jūsų tikslas matyti rinką. Vienas-kitas indikatorius padeda ją geriau matyti. Daug indikatorių visiškai užstoja vaizdą. Tai kelias į ilgalaikius nuostolius.

Galite išmanyti daugybę analizės indikatorių, žinoti kaip juos naudoti ir net sėkmingai panaudoti, tačiau visą tai galite palikti bravūriškom kalbom su kolegomis ir draugais prie alaus bokalo. O prekyboje jūs turite suprasti, kad bet koks indikatorius yra tik kainos funkcija ir rodo „vakarykštę dieną”.

Yra toks labai ir labai rimtas dalykas rinkoje: du traderiai naudoja vieną ir tą patį indikatorių. Jo rodmenimis jie priėmė sprendimą ir susiplanavo prekybos planą. Vienas jų pardavė, kitas iš jo nupirko. Taip būna nuolatos ir pastoviai, ypač kai rinkoje veikia prekybiniai botai…

Todėl į indikatorius žiūrėkite skeptiškai, kol neišmokote jais naudotis taip, kaip išmokote važiuoti dviračiu. Geriau mokėti vieną du indikatorius ir naudoti juos kaip Dievas, nei bandyti vis naujus ir naujus ir patirti pastovius nuostolius.

Kodėl svarbu išmanyti techninės analizės indikatorius?

Va šitoje vietoje naujokai daro tą pačią klaidą – griūna lygiame kelyje. Paskui keliasi ir lipa ant to pačio grėblio. Paskui dar ir dar. Kol nepasibaigia depozitas. Kame gi kampas? O gi tame, kad retas iš jūsų pasižiūri į indikatoriaus matematiką. Visada būtina žinoti, ką konkrečiai indikatorius skaičiuoja ir ką jis nori parodyti. O jau jo generuojami signalai – antraeilis-šešiaeilis dalykas.

Sakysime jūs naudojate paprastus ir populiarius SMA (EMA) ir MACD indikatorius. Taip, jie jums daug pasako apie rinką. Tačiau realiai tai vienas ir tas pats indikatorius. MACD susidaro iš EMA kompbinacijos. Tai tas pats, kas pasižiūrėti pro langą ir pamatyti giedrą dangų. Paskui pasižiūrėti į barometrą: aha, giedra. Naudos mums iš tokio žiūrėjimo nedaug.

Tačiau jei paimtume MACD ir Stochastinį osciliatorių, naudą gausime iš karto. Tai dviejų stiprių ir skirtingų indikatorių kombinacija, kuri jums pastoviai generuos signalus. Tik čia taip pat reikia išmokti su jai pažaisti, nustatant tinkamiausius periodus:

Kas sudaro prekybos strategiją
MACD ir RSI

Arba galima naudoti iš koto verčiančią SMA (jei labiau patinka, tai MACD) ir fraktalų (yra daug modifikacijų) kombinaciją:

Kas sudaro prekybos strategiją
SMA ir fraktalai

Svarbu nepersistengti ir suprasti, kaip veikia kiekvienas indikatorius ir kokius signalus gauname iš kiekvienos kombinacijos. Ką pasirinkti, čia pilnai jūsų fantazijos reikalas. Tik nepamirškime, kad mes čia kuriame savo sėkmingos prekybos strategijos įrankį. Todėl darykite tą su visišku rimtumu.

Nepasikliaukite tik vienu laiko intervalu

Jei jūs prekiaujate daugybe instrumentų ir/ar keliose rinkose, tai laiko intervalas (time frame) nėra aktualus, pasirenkate tinkamiausią. Bet jei prekiaujate 1-2 instrumentais, laiko intervalo pasirinkimas jau svarbus. T.y. prekiavimas tik viename time frame yra rizikingas. Čia kaip užsibuvimas komforto zonoje: rizikuojate pražiopsoti galimybes.

Todėl strategijoje numatykite, kad periodiškai verta pasižiūrėti poziciją kituose laiko ‘juostose’. Gal būt metas nešti kūdašių iš pozicijos ir pasiimti pelną; o gal būt emocijas sukeliantys svyravimai ilgesniame laiko periode atrodys visai kitaip. Žodžiu, peržiūrint skirtingus time frame, galima pamatyti platesnį rinkos vaizdą.

Taip pat, kas įdomiausia, time frame keitimas priverčia (būtent priverčia, kas labai gerai) periodiškai peržiūrėti strategiją ir ją patobulinti.

Visiems taip nutinka

O dabar pakalbėkime apie realybę. Strategijos turi savybę sužlugti. Anksčiau ar vėliau. Ir kai tai atsitiks jums, spauskite mygtuką . Bet galima ir nepanikuoti. Galima ramiai apsvarstyti du dalykus:

  1. Šitas strategijos variantas niekam tikęs;
  2. Jūsų sukurta strategija tobuliausia pasaulyje, tačiau jūs tobulai nedisciplinuotas spekuliantas.

Žodžiu, viską priimkite ramiai. Svarbiausia, jokių būdu nepulkite atidirbinėti nuostolių. Pats kvailiausias žingsnis, kokį galite padaryti. Paprasčiausiai, pailsėkite. Pabandykite pagalvoti, kur padarėte klaidą.

Ir esminis patarimas. Klaida ne konkrečiame ar konkrečiuose nesėkminguose sandoriuose. Klaida jūsų elgesyje.

Linkime sėkmės!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.