Penktadienis, 13 gruodžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kas yra Dogecoin? Kriptovaliuta priverčianti daryti gerus darbus

Dogecoin yra unikalus reiškinys kripto ekosistemoje. Iš principo, tai atsitiktinis subkultūros judėjimas priverčiantis žmones šypsotis. Ir ne tik. Tai taip pat atvirojo kodo lygiavertė kriptovaliuta, kuri naudoja blokų grandinės technologiją – labai saugią decentralizuotą informacijos saugojimo sistemą kaip viešąjį registrą, kurį tvarko kompiuterių tinklas, vadinamas nodais.

Tačiau daugiau tai yra Dogecoin etosas, apibendrintas Dogecoin Manifesto, ir nuostabi, gyvybinga bendruomenė, sudaryta iš draugiškų žmonių, tokių kaip jūs! Dogecoin bendruomenei rūpi palaikyti vieni kitus, būti maloniems, mokyti žmones apie kriptovaliutą, rinkti lėšas, linksmintis, kurti memus ir būti absurdiškais. Tai puikiai atspindi neoficialus Dogecoin šūkis: Do Only Good Everyday.

Be to, Dogecoin bendruomenė aistringai palaiko Dogecoin kaip perspektyvią ir teisėtą alternatyvią valiutą tradiciniams fiat pinigams. Šiuo tikslu Dogecoin ekosistema nuolat plečiasi dinamiškai ir organiškai ir siekia tapti labai naudojama žmonių valiuta žmonėms, kartu išlikdama ištikima savo kilmei, nes tai yra pati linksmiausia kriptovaliuta!

Sukūrimas

Dogecoin kriptovaliuta sukurta 2013 m. kaip linksmas pokštas. Jos krikštatėviai yra programinės įrangos inžinieriai Jackson Palmer ir Billy Marcus. Jie savo monetą pavadino komiškai neteisingai parašę žodį „šuo“ (dog), naudojamą memuose su Shiba Inu šunų atvaizdais. Nepaisant pokšto, 2021 m. gegužę jos kaina išaugo iki visų laikų rekordinės vertės – 0.74 USD. Kyla daug klausimų dėl jos būsimos vertės. Ar Dogecoin gali pasiekti 1 000 USD iki 2025 m.? Ar Dogecoin žlugs?

Kas yra Dogecoin? Kriptovaliuta priverčianti daryti gerus darbus
DOGEUSD

Be to, tai yra kasama kriptovaliuta ir jos tinklo konsensuso protokolas yra PoW.

Šiandiena

Rašymo metu DOGE kaina svyruoja 0.05-0.07 USD ribose. Tai daugiau nei 10 kartų pigiau nei maksimumas. Ir kaina nelabai ruošiasi atsikovoti buvusių pozicijų. Nepaisant kritimo, Dogecoin projektas vis dar gali būti vertinamas kaip sėkmės istorija. Pirmą kartą moneta vieno cento ribą peržengė 2021 m. sausio mėn., praėjus keleriems metams po jos įvedimo.

2022 m. liepos 22 d. visi, kurie pirko tuo metu, vis dar turėjo daugiau nei 600% investicijos prieaugio. Tie, kurie tada pirko ir pardavė viršuje, uždirbo daugiau nei 7 000%. Moneta daugelį metų buvo prekiaujama mažiau nei 0.01 USD, todėl kai kurie galėjo gauti dar didesnį pelną.

Coinmarketcap ir Nomics duomenimis, kriptovaliuta yra 11-oje vietoje pagal rinkos kapitalizaciją, bet skiriasi 24h apyvartos duomenys. Coinmarketcap nurodo virš 411 mln. USD, o Nomics – virš 710 mln. USD apyvartas. Bet kokiu atveju, tai didelės apyvartos. Dogecoin išlieka labai populiaria kriptovaliuta.

Panaudojimas

Dogecoin skiriasi nuo Bitcoin ir daugelio kitų kriptovaliutų keliais pagrindiniais būdais. Viena vertus, nėra nustatytos ribos, kiek galima pagaminti Dogecoins. Bitcoin turi tokią viršutinę ribą, o santykinis jo trūkumas vaidina svarbų vaidmenį plačiai naudojant jį kaip spekuliacinį instrumentą.

Iš kitos pusės, DOGE yra labiau tikroji valiuta. Iš pradžių moneta veikė kaip priemonė apdovanoti naudotojus socialinėje žiniasklaidoje ir kitose platformose. Praktinis Dogecoin kaip valiutos naudojimas gali apriboti jos, kaip spekuliacinio instrumento, augimą, tačiau tas suteikia stabilumo.

Ar gali Doogecoin tapti dominuojančia kriptovaliuta?

Ji jau dabar yra rimtas kriptorinkos žaidėjas. Dar liepos mėn. Dogecoin buvo didžiausių kriptovaliutų dešimtuke. Tai kokia turėtų būti jos kaina, kad patektų į pačias pirmiausias pozicijas? Tai nesunku paskaičiuoti.

Rašymo metu:

KriptovaliutaKapitalizacija, USDDOGE kiekis rinkojeKokia turi būti kaina, kad pasiektų…
Bitcoin398 642 561 2203.00 USD
Ether197 010 115 9051.4849 USD
Dogecoin8 021 910 503132 670 764 300

Savaime aišku, tai nieko nereiškia, nebent parodo kriptovaliutos kainos augimo potencialą. Ir jis siekia net 5 000% pelningumą. Tačiau prisiminkime, kad tiek DOGE, tiek ETH kiekis yra niekuo neribojamas. O nuo kiekio priklauso ir kapitalizacija.

Ar projektas gali žlugti?

Be abejo, kad gali. Ir jei tikėti Merfiu, tai viskas kas „gali”, tas ir žlunga. O jei rimtai? Pats projektas net neturi kaip žlugti. Jis yra tiesiog blockchain moneta. Ne taip, kaip LUNA, kuri buvo decentralizuotas stablecoinas, skirtas daugiau DeFi naudotojams. Kas ją ir pražudė.

Dogecoin atlieka tik vieną funkciją – atsiskaitymai. Tai šiuo klausimu žlugimas neturi pagrindo savyje. Bet va kaina gali nuriedėti iki nulio…

Platforma Finder atliko ekspertų apklausą ir štai va tokius rezultatus pateikia:

Tai kokios perspektyvos?

Visi kriptorinkoje labai mėgsta prognozuoti kriptovaliutų kainas. Tai toks mainstrymas, bet mes šias nesąmones paliksime šone. Mes tuo neužsiimame. Geriau pabandykime paanalizuoti, kokie faktoriai labiausiai įtakoja DOGE kainą rinkoje.

Na, pasiūlos-paklausos dėsnis čia jei ir veikia, tai visiškai puikiai paaiškina, kodėl kaina nuo maksimumo vis krenta. Bet šitas dėsnis visu savo gražumu veikia tik ilgalaikėje perspektyvoje. Taip svyruodama kaina gali kristi amžinai ir nenukristi žemiau dabartinio lygio (teoriškai).

Bet labiau nei rinkos dėsniai, DOGE kainą įtakoja Elon Musk postai Twitter platformoje. Kiekvienas jo „pašvilpimas” apie monetą, automatiškai kelia arba muša jos kainą rinkoje. Todėl aktyviai reikia stebėti E.Musk pasisakymus.

Ir dar yra Dogecoin bendruomenė, kuri ir yra didžiausias monetos suporteris. Todėl natūralu kelti klausimą, kiek ilgai jų entuziazmas išliks? Čia galima paspėlioti, kad kainai ilgą laiką krentant ar laikantis panašiame lygyje, daugelis apleis šią poziciją, nepadės ir manifestas…

Bet tą patį galima pasakyti apie daugelį kriptovaliutų.

Anekdotas

Dogecoin, pasirodo, yra mergaitė. 2021 m. birželio 1 d. „atsivedė” Baby Doge. Ir kas dar juokingiau, tėvas tai Elon Musk…

Dinaminis kainos grafikas

Šaltinis: Dogecoin Foundation

***

Pirkti DOGE per Spectrocoin – paprasta ir efektyvu. (referalas).

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.