Kodėl krenta APB Apranga akcijų kaina?

APB Apranga pinga

Per šiuos metus APB Apranga akcijų kaina jau nukrito -16.88%, o per metus koregavosi -19.50%. Tuo tarpu OMX Vilnius indeksas per metus pakilo +5.99%.

Kaip matome iš pusmečio finansinės ataskaitos, Grupės pajamos šiemet augo +3.07%, tačiau EPS krito -50%. Tai labai didelis metinis pelno akcijai kritimas.

Tokio pelningumo sumažėjimo rinka negali ignoruoti, todėl ir matome kaip investuotojai baudžia APB Apranga akcijas rinkoje. Jie paprasčiausiai išsipardavinėja.

Priežastys

Ką iš karto pastebime, tai, kad per metus parduotų prekių savikaina išaugo net 8.94%. Kaip praneša pati bendrovė, nuo 2017 m. sezono pradžios pasikeitė Grupės ir „Inditex“ bendradarbiavimo verslo modelis. Ir tai sumažino 2018 m. I ketvirčio finansinius rezultatus.

Be to bendrovei nepasisekė su I ketvirčio pardavimais „dėl neįprastai šaltų oro sąlygų pirmąjį metų ketvirtį“.

Išaugo kompanijos Finansinės sąnaudos, o Finansinės veiklos pinigų srautų padidėjimą pagrinde lėmė dividendų akcininkams išmokėjimas. Pagrindinės veiklos grynųjų pinigų srautas augo beveik 21%.

Ką daryti?

Akivaizdu, kad kompanija dirba gerai ir pelningai, generuodama teigiamus pinigų srautus iš pagrindinės savo veiklos. Santykiai su tiekėjais, oro sąlygos ir bendra rinkos konjunktūra su konkurentais, be abejo, įtakoja pelningumo rezultatams.

Šių metų pelno nuosmukį vertinam kaip laikiną reiškinį dėl pakankamai objektyvių priežasčių, kurios kitais metais jau neturėtų pasireikšti.

Bendrovė neturi dividendų politikos. Tačiau per pastaruosius kelerius metus ji mokėjo apie 70%-80% dividendų nuo EPS. Kompanija mėgsta dividendai palepinti akcininkus. Vidutinis dividendinis pajamingumas buvo apie 6%.

Šio mėnesio pabaigoje skelbiami veiklos rezultatai parodys, kokios metinio EPS galima tikėtis metų pabaigoje. tačiau ir dabar akivaizdu, kad jis bus gerokai mažesnis nei 2017 metais.

Kodėl krenta APB Apranga akcijų kaina?
APB Apranga akcijų kaina

Ir jei, sakysim, 2018 m. metinis Grupės EPS bus apie 40% mažesnis, tai dividendų dydis gali siekti apie 0.10-0.12 euro akcijai. Tai prie šių dienų kainų, dividendinis pajamingumas siekia apie 6%.

Iš principo, tai panašus dividendinis pajamingumas į vidurkį. Ir vertinant pesimistiškai. Todėl yra du variantai, tiksliau, du viename:

Pirkti dabar, arba dar yra kur kristi ir pirkti tada.

Featured paveikslėlis iš Aprangagroup.lt

 

 

 

 

 

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: