Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?
Rinkos gyvens šią savaitę. Šią savaitę – pavasario lygiadienis. Į Žemės šiaurinį pusrutulį ateina astronominis pavasaris. Gamta pradės žydėti ir žaliuoti. Tik ar rinkos žaliuos?
Be politinių naujienų šią savaitę bus sunku išgyventi. Savaitgalį buvo G20-uko centrinių bankų susitikimas; šią savaitę renkasi ES finansų ministrai. Pagrindinis klausimas – Graikijos.
Mūsų laiku naktį iš pirmadienio į antradienį visi klausysis D.Trumpo kalbos. Laukiama informacijos apie sveikatos ir kitas reformas. Be to bus įdomios FOMC narių Esther George ir Loretta Mester kalbos.
Trečiadienį Japonijos jenos kursą veiks Japonijos užsienio prekybos balansas ir praėjusio CB susirinkimo protokolas.
Ketvirtadienį lauksime J.Yellen kalbos, vėliau Minneapolio FED prezidento Neel Kashkari kalba.
Penktadienį apie bazines palūkanų normas praneš Rusijos centrinis bankas.
Ir žinoma, visa eilė makrorodiklių iš visą šalių kiekvieną dieną. Rinkos visą šią informaciją praris vienu mirksniu, tik spėk lauku į traukinį.
Konkrečios pozicijos
Dow Jones Transportation Average indeksas rodo silpnumą ir vertė krenta jau Fibonačių 0.382 linijos link su didėjančia apyvarta. Transporto indekso kritimas yra signalas, kad JAV ekonomika šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus.
CSX Corporation akcijų kaina dieniniame grafike taip pat perėjo į korekciją (žemiau Aligatoriaus).
S&P 500 indeksas be naujų aukštumų jau beveik trečia savaitė. Bet dar laikosi virš Aligatoriaus, nežiūrint osciliatorių signalų korekcijai.
Naftos kainos po korekcijos laikosi $47-50 už barelį ribose. Kiek laiko kainos išliks šiame lygmenyje, tik laiko klausimas. OPEC teks dar labiau sumažinti gavybą, kad kainos kilstelėtų.
NASDAQ 100 indeksas irgi dar laikosi virš Aligatoriaus. Bet gal jau verta atkreipti dėmesį ir į indikatorius, kurie jau rodo augimo silpnėjimą ir net korekcijos pradžią.
Aukso kaina kilo beveik visą praėjusią savaitę. Bando atsigauti po „ištikusios” korekcijos. Priežastys aukso kainos kritimui dar niekur nedingo. Todėl pasiekti ir įveikti pasipriešinimą ties $1 265 bus sunku.
Euras nenori pasiduoti prieš JAV dolerį ir stipriai laikosi. Tačiau šią savaitę laukiam visos serijos makro ir politinių naujienų iš abiejų Atlanto pusių. Svyravimus matysime, bet ar jie suformuos trendą – sunku pasakyti.
Dieniniame USDNZD grafike korekcija tęsiasi ir gilėja. Nors didesnių svyravimų šioje pozicijoje artimiausiu metu nesitikime.