Kompanija Tesla šiandien skelbs veiklos rezultatus

Kompanija Tesla šiandien po prekybinės sesijos  skelbs 3-čio ketvirčio veiklos rezultatus. Tikimasi, kad kompanija ketvirtį dirbo ne tik pelningai, bet dar ir sugebėjo uždirbti 0.55-0.56 USD EPS. Mes taip pat tikimės. Tačiau įvertinam ir konkurencinį spaudimą. Bet kad jį atlaikyti bent Europoje, kompanija į Žemyną jau siunčia Kinijoje pagamintus Model 3. Pirkėjai apie tai informuoti.

Tuo pačiu tikimės, kad Kinijoje pagamintų Tesla automobilių surinkimo kokybė bus geresnė nei JAV. Bet čia kaip pažiūrėsi. Juk žmonėms reikia ne tik High Tech, bet ir automobilio stogo, pro kurį nešvilpauja vėjas.

Rinkų analitikai tikisi, kad Tesla 3-čio ketvirčio pajamos pasieks 8.26 mlrd. JAV dolerių. Tačiau didžiausias rinkos dalyvių dėmesys bus nukreiptas ne į pačias pajamas, o vyriausybės skiriama automobilių maržas (buvusius ZEV kreditus), kurios per antrąjį ketvirtį sumažėjo iki 18,7%. Taip pat domins ar Tesla laikosi 500 000 automobilių pristatymo plano.

Žodžiu. kompanija Tesla veiklos rezultatai yra po dideliu mikroskopu. Neužteks rinkos dalyviams pamatyti, ar kompanija sugeba dirbti pelningai 5 ketvirčius iš eilės. Reikia jiems pamatyti ir visas sąlygas, įtakojančias finansinius rezultatus. Bet, kas įdomiausia, analitikai gali labai skirtingai vertinti tuos pačius skaičius.

Vieni kompanijoje mato aukštos technologijos įmonę, su plačiai diversifikuota veikla. Net gi ją vadina energetine kompanija. Kiti ekspertai nori, kad kompanija būtų laikoma grynai automobilių gaminimo įmone. Ir mes jau atkreipėm jūsų dėmesį, kad didžiausias pajamas kompanija gauna iš automobilių pardavimo.

Konkurentai

General Motors pristatė elektrinį Hummer. Norintys jau gali užsisakyti naują modelį, kurio kaina yra nuo $79 995. Modelis jau buvo numarintas 2010 m. ir kompanija jo nebegamino. Tačiau naujos zero emission mados atgaivino modelį. Prikeltas Hummer pirmiausia pasirodys kaip pikapas, o vėliau – kaip visureigis.

Pikapas turės 1 000 AG galią, tris variklius. Su pilnai pakrautu akumuliatoriumi normaliu keliu automobilis galės nuvažiuoti apie 560 km. O 100 km/h greitį gali pasiekti per 3+ sekundės. Nuimamas stogas, reguliuojama pakaba, 4 ratų vairavimo sistema, leidžianti judėti įstrižai. Su šiuo medeliu General Motors meta pirštinę tokiems konkurentams, kaip Rivian, Bollinger ir Tesla.

***

Po to, kai Lucid Motors vadovas įgėlė Teslai dėl Model S, Tesla buvo priversta sumažinti modelio kainą du kartus per vieną savaitę. Iš pradžių kaina buvo sumažinta nuo $74 990 iki $71 990; vėliau – iki $69 420. Didelės reikšmės kompanijos pajamoms tai neturės, nes šių modelių parduodama apie 5% nuo visų pardavimų.

Išvados

Su išvadomis kol kas be optimizmo. Tesla kaina – daugelis su tuo sutinka – yra panaši į išpūstą burbulą. Ir toks vertinimas nepriklauso nuo to, ar kompaniją laikome technologijų, ar tik automobilių gamintoja. Ir dabar akcijų kaina rinkoje jau 5 savaites nepasiekia naujų aukštumų – uždėtas stogas ties $502.49.

Dabar kainos judėjimą lemia ne tik kompanijos veiklos rezultatai, jų atitikimas ar neatitikimas rinkos dalyvių lūkesčiams, bet ir bendra ekonominė situacija pasaulyje. O ji šiuo metu labai neaiški. Plius politinis faktorius, lemiantis prekybos sąlygas tarp JAV ir Kinijos, JAV ir Europos, Europos ir Kinijos ir pan. Taip pat politiniai sprendimai dėl piliečių skatinimo pirkti mažos arba nulinės CO2 emisijos automobilius.

Tai laukia įdomi diena ir įdomi savaitė, bendrai paėmus. Savaitiniame Teslos akcijų grafike matome korekcijos ženklus ir juos lydinčias mažėjančias apyvartas. Tikrai, panašu, kad investuotojai laukia įdomesnės informacijos apie veiklą ir ekonomiką. Tuo tarpu, greičiausia norintys galės gerai pashortinti akcijas, o ilgalaikiams investuotojams veriasi galimybės akcijų gauti su nuolaida.

Kompanija Tesla šiandien skelbs veiklos rezultatus
Tesla, 1W

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: