Antradienis, 16 balandžio, 2024
Straipsniai

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

Korekcijos sulauksime belaukiant. JAV akcijų biržoje rimtos korekcijos, kuri galėtų būti šaltu blaivinančiu dušu laukiu jau nuo 2014 m. ir niekaip negaliu sulaukti. Panašu, kad nesulauksiu dar ilgai.

Atrodo, o kas blogai, kad akcijų kainos kyla? Jau kalbėjome apie tai, bet priminti verta. Aišku, kad nieko bloga tame nėra. Kaip tik džiaugiamės, kad kapitalas auga.

Ir būtent dabartinė situacija JAV mums negarantuoja nei aukšto pelningumo, nei mažesnės rizikos.

OK, bet mes dar nesame senjorai, kuriems augančios kainos garantuoja didesnius anuitetus. O ką jei mes dar tik kaupiam kapitalą ir ieškome aukštos grąžas ir mažos rizikos?

Ir būtent dabartinė situacija JAV mums negarantuoja nei aukšto pelningumo, nei mažesnės rizikos. Todėl naujus kainų rekordus geriausia stebėti iš šalies.

Ir žinoma, ir tokia rinka suteikia galimybes. Jas atrasti – didžiulis darbas ir sėkmė.

Tuo tarpu…

Dow Jones indeksas nuo techninės korekcijos pabaigos 2016 m. sausį iki dabar (šiek tiek daugiau nei metus) pakilo 37%, kirto 16 000, 17 000, 18 000, 19 000, 20 000, 21 000 „milestonus”.

JAV obligacijų kainos augo nuo šių metų pradžios irgi. Net ir po didesnė korekcijos kainos yra aukštos, o 10 metų trukmės VVP pajamingumas niekaip nepasiekia kažkada analitikų žadėtų  3.5%.

Be abejo, tokioje rinkoje geriausia daryti IPO. Snap Inc IPO akcijų kaina buvo $17, kai rinka tikėjosi $14-$16, o per dvi pirmas debiutines dienas kaina spėjo pakilti 10.66%.

J.Yellen efektas

Deja, bet ši žavi moteris nublanko prieš D.Trump charizmą. Tai dar nereiškia, kad jos signalai lieka nepastebėti. Anaiptol, laukiama tiek FOMC sprendimų, tiek jos pačios kalbų.

O ir paskutinė jos vieša kalba Čikagoje praėjusią savaitę leido suprasti, kad JAV bazinės palūkanų normos gali būti pakeltos jau šį mėnesį. Tačiau D.Trump pažadai labiau atitinka investuotojų lūkesčius.

Hm, skamba grėsmingai. Turime visus tris pliusus. Vadinasi, mūsų laukia labai neramūs laikai. Tačiau į pagalbą ateina Supertrumpas ir viską išgelbsti.

CME Group FedWatch skaičiuojama palūkanų pakėlimo 2017 m. kovo 15 d. pakilo iki 79.7%.

Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta gegužės 3 d. pakilo iki 73.4%.

Tikimybė, kad palūkanų norma bus pakelta birželio 14 d. pakilo iki 47.9%.

Ir štai turime tokią gana keistą situaciją. 2015 m. gegužę J.Yellen sakė, kad „brangios akcijos“ plius brangios obligacijos, plius palūkanų normų kėlimas lygu nestabilios kapitalo rinkos.

Hm, skamba grėsmingai. Turime visus tris pliusus. Vadinasi, mūsų laukia labai neramūs laikai. Tačiau į pagalbą ateina Supertrumpas ir viską išgelbsti.

Ir tikrai, naujasis prezidentas siekia tiek sustiprinti šalies ekonomiką, kad jai vėsinti FOMC nespės palūkanų kelti.

O dolerio indeksas penktadienį ėmė ir nukrito -0.6%. Nors per visą savaitę pakilo 0.4%.

Indeksai

Praėjusią savaitę, kovo 4 d. svarbiausiam pasaulio akcijų indeksui S&P 500 suėjo 60 metų. Savo gimtadienį indeksas pasitiko naujais rekordais. Per savaitę pakilo 0.7%.

Taigi, 6.88% metinė grąža yra vidutinė palyginamoji akcijų grąža. Bet mes visada reikalaukime didesnės. O perkant dabar, sunku tikėtis ir tokios.

Nuo 1926 m. indeksas pradėjo kaip Standard & Poor’s Composite Index su 90 kompanijų akcijomis. 1957 m. kovo 4 d. įvyko technologinis perversmas ir buvo pristatytas S&P 500 Stock Composite Index’as skelbiantis kotiruotes realiu laiku.

Tai pirmas JAV akcijų indeksas, vertinantis akcijas pagal jų kapitalizaciją.

Prieš 60 metų indekso vertė buvo 44 punktai. JAV prezidentu buvo generolas Dwight D. Eisenhower, Sovietų Sąjungoje valdė Nikita Chruščiovas, šaltasis karas tik įsibėgėjo, sovietai paleido pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą, italai pagamino FIAT 500.

Daug vandens nutekėjo ir indeksas jau pasiekė 2 383.12 punkto vertę. Per 60 metų jis pakilo 5 316.18% arba 6.88% vidutiniškai kasmet.

Taigi, 6.88% metinė grąža yra vidutinė palyginamoji akcijų grąža. Bet mes visada reikalaukime didesnės. O perkant dabar, sunku tikėtis ir tokios.

S&P 500 pirmąjį šimtuką įveikė 1968 m., 200 punktų įveikė tik 1985 metais. Per 1987 m. spalio 19 dienos „Juodąjį penktadienį” indeksas nukrito 20,47%, daugiausiai per savo istoriją.

Pirmas tūkstantis pasiektas 1998 m. vasarį. 2017 m. kovo 1 dieną indeksas pasiekia savo aukščiausią vertę – 2 400.98 punkto.

2017 m. vasario 28 dieną indeksą sudarančių kompanijų kapitalizacija siekė $23 trlj. Indeksą dabar sudaro 505 JAV kompanijos.

Didžiausią kapitalizaciją indekse turi Apple akcijos ($737.69 mlrd.), o mažiausia kapitalizacija indekse yra apie $2.5 mlrd.

Top 10 indekso akcijų:

  1. Apple
  2. Microsoft
  3. Exxon Mobil
  4. Amazon.com
  5. Johnson & Johnson
  6. Berkshire Hathaway
  7. JP Morgan Chase
  8. Facebook
  9. General Electric
  10. Wells Fargo

Indeksas susideda išimtinai iš JAV kompanijų. Iš jų reikalaujama gerų pelningumo rodiklių, aukšto akcijų likvidumo.

Norvegai tapo turtingesni!!!

Norvegijos Valstybinis Pensijų fondas 2016 m. išaugo  6.9%. Jo vertė pasiekė 7 510 milijardus kronų ir jis tapo didžiausiu pasaulyje tokio tipo fondu.

62,5% fondo aktyvų sudaro akcijos. Jų dalis fonde artimiausiu metu išaugs iki 70%. 34.3% sudaro obligacijos, 3.2% – nekilnojamasis turtas.

Stipri krona pakenkė fondo augimui. O sumažėjus pajamoms iš naftos, fondas padėjo vyriausybei subalansuoti biudžetą.

Valiutos

Populiariausia kritptovaliuta bitcoin taip pat tęsia naujų rekordų sesiją. Per savaitę dolerio atžvilgiu pakilo 9.8% ir, Karlai, vienas bitcoinas jau brangesnis už auksą.

Ir jei auksas koreguojasi, bitcoin net net nesiruošia sustabdyti savo kilimo. Ir jau šeštadienį sužinosime JAV SEC sprendimą dėl bitcoin ETF’o. Jis kelią pradėjo skintis jau prieš kelerius metus.

Savaitiniame EURUSD grafike euras nusileidžia doleriui. Turime palaikymą ties 1.0341 ir 1.0494. Pasipriešinimas ties 1.0829. Gali būti, kad belaukiant FED sprendimo didelių svyravimų nematysim.

USDCAD pozicijoje dieninis pardavimo signalas @1.3373.

USDJPY pozicijoje susiformavo visa serija žemėjančių pasipriešinimų bei stiprus palaikymas. Dieninis pirkimo signalas @114.76.

Žaliavos

Auksas, kaip ir priklauso, koregavosi akcijų kainoms sparčiai kylant. Kol kas matome techninę korekciją. Bendruoju atveju aukso kaina dar Bull rinkoje.

Brent naftos kainos vis dar be pokyčių. OPEC’ui pavyko stabilizuoti rinką šiam laikotarpiui.

Akcijos

Rinkoje pasirodė gandai, kad General Motors  nori parduoti 16 metų nuostolingai dirbančią OPEL kompanijai PSA Group (PEUGEOT).

Savaitinis pirkimo signalas @38.39.

Starbucks atidaro pirmą kavinę Italijoje, Milane. Tai pirmas realus žingsnis Europos rinkoje. Bet ne paskutinis. Jau pranešta apie dar keturių kavinių atidarymus.

Savaitinis pirkimo signalas @58.75.

Šią savaitę

Kas svarbaus?

Pirmadienį rinkos vertins Kinijos Nacionalinio liaudies kongreso rezultatus. Antradienį lauksime Kinijos BVP skelbimo.

Trečiadienį bus Kinijos užsienio prekybos ir Japonijos BVP rezultatai. O ketvirtadienį – Kinijos infliacija, ECB sprendimas ir M.Draghi spaudos konferencija.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.