Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

Bitcoin stiprybė kiša koją. Centrinio reguliavimo nebuvimas gali ir jau tapo ne tik kripto rinkos stiprybe, bet ir jos Achilo kulnu. Dabar keityklos visiškai negarantuoja asmeninių duomenų apsaugos, dažni sukčiavimo, įsilaužimo ir valiutos vagysčių atvejai. Ne visada kaltus pavyksta rasti.

O jei ir randa ir jie sėda į kalėjimą, atgauti savo investicijas nėra jokių galimybių. Absoliučiai. Ir jei tai nebus ištaisyta, kripto valiutos greitai gali atsidurti finansų rinkos užribyje. Nors šiuo metu dar tik slenkstį bando peržengti. Bitcoin susikūrė drauge su blockchain, kuri gali egzistuoti savarankiškai. Būtent šita technologija gali nužudyti pačią valiutą. Nes jei valstybinės institucijos dar vis mąsto, ką si kripto daryti, blockchain technologijas jau bando pritaikyti gyvenime.

Ir kol stambiausi viso pasaulio bankai – didžiausi lobistai – bus nusiteikę skeptiškai bitcoin atžvilgiu, tol galvoti apie šviesią jo ateitį per anksti. Reuters suskaičiavo, kad nuo 2011 metų pavogta 980 000 bitcoinų. Nei daug, nei mažai, kiek daugiau nei Maldyvų BVP.

Bet, reikia pripažinti, kad JAV, kurioje veikia precendentinė teisė, faktiškai pripažino bitcoin de facto. Vyriausybės iš nelegalia veikla užsiėmusio Silk Road konfiskavo daugiau nei 144 000 bitcoinų ir juos pardavė kitiems investuotojams, Taip per kelis aukcionus JAV gavo apie $48 mln.

Naujienos trumpai

Po kilimo užpraėjusią savaitę, bitcoin praėjusią kiek koregavosi ir tik ketvirtadienį rinkoje vėl atsirado pirkėjai. Ir visai ne paslaptis, iš kur jie atsirado. Pietų Korėjos keityklos klientai sukėlė valiutos paklausą ir kaina čia skyrėsi virš $50 nuo kitų pasaulio keityklų.

Ethereum kaina visiškame flate. Aligatorius miega, o AO lopšines dainuoja – vaizdingas aprašymas to, kad rinkoje spekuliantai yra, bet irgi miega. Žadintuvas užstatytas spalio 17 dienai. Tada, bent jau preliminariai suplanuota, pasirodys ETH Metropolis protokolo atnaujinta versija Byzantium pirmasis (ar pirmoji?) ‘hard fork’.

O spalio 25 d. numatytas dar vienas bitcoin blockchain ‘hard fork’, pradės generuotis nauja kripto valiuta Bitcoin Gold. Tikcker’is BTG.

***

Kinijos valdžia planuoja per artimiausius mėnesius išduoti licencijas leidimui prekiauti kripto valiutomis. Keityklos privalės laikyti griežtų reikalavimų, ypač pinigų plovimo prevencijos sistemos.

Bitcoin mineriams konkurencija vis stiprėja. Į rinką ateina Japonijos holdinginės kompanijos SBI Holdings ir GMO Internet su labai aiškiu tikslu – uždirbti pinigų.

Tiek resursų, kiek bankai, neturinčios kompanijos blochain technologijos kurti ir diegti, buriasi į Kanados Blockchain Research Institute. Kompanijos: Tencent, FedEx, Ontario Sveikatos apsaugos ministerija, Fujitsu, DTCC, Bell Canada, Deloitte Canada, Barrick Gold.

***

Šveicarijos Cugas laikomas kripto valiutų rojumi. Tačiau kai šiandien valstybės dar linkusios ‘užbaninti’ kripto veiklą, rojus gali prarasti prasmę, nes kripto negali būti izoliuota. Kitaip kam to reikia?

Singapūro Monetarinės priežiūros komisija (MAS) ir centrinis bankas ruošiasi skurti reguliavimo struktūrą atsiskaitymams bitcoin’ais.

Šveicarijos Liucernos universitetas paskelbė, kad priima mokestį ir bitcoin’ais.

Sąlyginė ramybė bitcoin pozicijoje aiškinama Segwit2x ko

Malaizija svarsto ar neuždrausti prekybos kripto valiutomis. Spendimą žada priimti per tris mėnesius, t.y. iki metų pabaigos.

***

Du Krymo ministrų tarybos IT darbuotojai naudojo įstaigos kompiuterus bitcoinams kasti. Dabar jie atleisti.

Kinija kripto valiutas ir ICO priskiria kriminalinėms struktūroms. Tačiau puikiai supranta, kad draudimais nieko nepakeisi irs sieks itin griežto reguliavimo – „Iron Fist”.

Suomijoje, Vokietijoje, Indijoje jau prasidėję ikiteisminiai tyrimai „token’ų” ir altcoinų platinimo.

Europol’o pranešime, be kita ko, sakoma, kad nors bitcoin yra populiariausia valiutr kiber nusikaltimuose, nusikaltėliai taip pat mielai naudoja Monero, Ethereum ir zcash.

Zimbabvėje, kur nacionalinė valiuta dėl hiperinfliacijos visiškai bevertė, kripto valiutos atrado savo aukso valandą. Vienintelėje šalyje bitcoin keitykloje Bitcoinfundi b savaitės pradžioje bitcoin’as buvo perkamas po $7 200 arba su beveik 70% premija, palyginus su jo kaina kitose keityklose.

O ir savaitės pabaigoje bitcoin Zimbabvėje kainavo apie $7 000.

Nuomonės

Investicijų valdymo bendrovės BlackRock vadovai nėra itin skeptiški bitcoin atžvilgiu. CEO Larry Fink sako, kad kripto valiutos turi potencijos, tik dabar tai grynai spekuliantų rinka ir dar joje pilna sukčiavimo ir pinigų plovimo. O vykdantysis direktorius Mark Wiedman nemato prasmės steigti kripto ETF’ų.

Jimmy Wales, Wikipedia kūrėjas mano, kad dauguma ICO yra absoliutus sukčiavimas (absolute scams).

Buvęs Bundesbanko vadovas, dabar UBS banko darbuotojas Axel Weber teigia, kad bitcoin pilnai neatitinka valiutos apibrėžimo. „Bitcoin is only a transaction currency”, – sakė jis.

JAV SEC vadovas Jay Clayton mano, kad ICO sukčiavimas gali būti labai paplitęs, labiau negu penny akcijose, nes čia sunkiau išsiaiškinti sukčiavimo atvejus. „They know this is a ripe area for pump-and-dump”,

Goldman Sachs vadovas Lloyd Blankfein lakoniškas: „No conclusion – not endorsing/rejecting.”

Tarptautinio valiutų fondo vadovė Christine Lagarde taip pat lakoniška, kaip ir visada. Ji sakė, kad neišmintinga valstybiniame lygmenyje ignoruoti kripto valiutų. „…it may not be wise to dismiss virtual currencies.”

Grafikai

BTCUSD pozicijoje, kaip matome, pasipriešinimas buvo įveiktas su padidėjusia apyvarta. Tai įvyko per savaitgalį.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

ETHUSD pozicijoje stop signalą keliam iki @304.56.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

Padidėjusi apyvarta XRPUSD pozicijoje padėjo įveikti stiprų pasipriešinimą. Tolimesnis kainos kilimas labai tikėtinas.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

BCHUSD pozicijoje suveikė stop signalas. Bet šioje vietoje susiformavo stiprus pasipriešinimas: kaina su kartus atšoko nuo šio pasipriešinimo ir kol kas tęsia kritimą.

Jei short pozicijos dar neuždarėte arba pagal signalą uždarėte tik pusę pozicijos, tai pildymosi signalas @334.03.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

LITUSD pozicijoje suveikė pirkimo, o kai kuriems dvigubo stopo signalas ir įeita į long poziciją. Stopas @51.34.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

DASHUSD pozicijoje pirkimo signalas dar nesuveikė. Susiformavo naujas Buy long signalas žemesniame lygmenyje @318.54410999. Stop @299.9973026. Čia galima panaudoti dvigubų stopų strategiją. Long pozicijos stopą dedam dvigubą. Ir šioje vietoje taip pat išstatomas Sell short orderis, su dvigubu stopu Buy long signalo vietoje.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

NEOUSD pozicijoje suveikė pirkimo signalas. Stopas @28.75264154.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin  tapo jo silpnybe

IOTUSD kaina stiprioje korekcijoje – down trendas. Short sell signalas @0.48599.

Kripto rinkos apžvalga: bitcoin tapo jo silpnybe

One thought on “Kriptorinkos apžvalga: bitcoin stiprybė tapo jo silpnybe

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.