Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę – pažeistas tvermės dėsnis

Nauji rekordai

Bitcoin JAV dolerio atžvilgiu pasiekė naujus aukščio rekordus praėjusią savaitę. Bitstamp biržoje kaina pasiekė $5 846.43 kainą, taip sėkmingai užbaigiant keturių savaičių iš eilės kilimo sesiją.

Taip per savaitę bitcoin kaina pakilo dar 27.15%, o per šį mėnesį pakilo 35.14%; nuo metų pradžios kilimas siekia 505.03%; kilimas per metus sudaro jau 822.12%.

Nauji pinigai plūstelėjo į rinką, kai rinkoje pasirodė, kad SegWit2x palaiko vis daugiau kompanijų. Pasiruošusios yra 94, ruošiasi – 27, planuoja – 23 kompanijos.

Tuo pačiu pranešta apie kitą bitcoin hard fork – Bitcoin Gold. Ir jei prisiminsime neseniai buvusį Bitcoin Cash atskyrimą, kai bitcoin turėtojai už kiekvieną BTC gavo $550 vertą BCH, Tai praktiškai nemokami pinigai, nes BTC kaina nesumažėjo.

Tiesiog profilaktiškai į savo investicines strategijas įtraukite klausimą: „Ar aš nesu tas dėdė, kuris sumokės už pietus?“

Tad artėjant hard forkam’s į rinką plūsta pinigai su nemokamų pinigų lūkesčiais. Toks reiškinys nėra naujiena rinkose. Jis egzistuoja vos tik civilizacija sugalvojo turgų.

Bet su lūkesčiais drauge eina ir jos didenybė Sklerozė. Rinkų žaidėjai linkę pamiršti blogas dienas rinkoje, o šiandien pamiršta, kad nemokamų pietų nebūna.

Tai nereiškia, kad jau ryt ar po metų, ar po šimtmečio visa tai sugrius. Gal būt atsiras toks dėdė, kuris už viską sumokės?

Tiesiog profilaktiškai į savo investicines strategijas įtraukite klausimą: „Ar aš nesu tas dėdė, kuris sumokės už pietus?“ Atsakykite ir ramiai miegokite.

Pozityvios naujienos iš Kinijos ir Pietų Korėjos dėl ICO reguliavimo taip pat padidino investuotojų ir spekuliantų optimizmą. Ir pranešama, kad Kinijos pinigų praradimą rinkoje kompensavo Japonijos ir Pietų Korėjos žaidėjai.

Tą patvirtina ir Yuzo Kano, CEO iš japoniškos keityklos Bitflyer. Jei teigia, kad pakankamai konservatyvūs japonai pamišo dėl kripto ir investuoja viską, ką turi (“go all-in”).

Šiuo metu Japonijos užimama bitcoin rinkos dalis siekia net 61.23%, arba dvigubai daugiau nei JAV.

Ir dar viena įdomi detalė. Bitcoin kapitalizacija, kuri straipsnio rašymo metu siekia $93,074,608,220, jau viršijo antro pagal dydį Wall Street investicinio banko Goldman Sachs Group Inc. kapitalizaciją. Penktadienį po sesijos ji siekė $92.28 mlrd.


Valstybinis įsikišimas į rinką draudimais nėra vienintelė problema. Tokius draudimus galima laikyti laikinomis priemonėmis pereinant prie reguliuojamos, kiek tai leidžia altcoin’ų manifestas, rinkos.

Energijos klausimas jau dabar egzistuoja visu savo gražumu. Kasti kripto ne ‘fermoje’ jau neapsimoka. O prieštaringai vertinamoje Rusijoje vyriausybė per Interneto Vystymo Institutą drauge su Rusijos Blockchain ir Kripto valiutos Asociaciją svarsto planus sumažinti elektros kainas kripto miner’iams.

To reikia tam, kad kasimas būtų ne tik pelningas, bet apskritai įmanomas. Ir dar ne visi bitcoinai iškasti. Ir kiekvienam naujam bitcoin iškasti reikia vis daugiau energijos.

Naujienos trumpai

Mauricijaus valstybinis bankas (State Bank of Mauritius) ruošiasi bitcoin priimti kaip užstatą suteikiamai paskolai.

Pasaulyje neliko nepastebėta Lietuvos banko pozicija dėl virtualiųjų valiutų. Joje praktiškai uždrausta šalyje veikiančioms finansų institucijoms naudoti kripto valiutas, o ICO gali būti reguliuojama jau pagal veikiančius įstatymus.

ES valstybės pradėjo lenktynes, kuri bus ‘blockchainiausia’ ir ‘kritovaliučiausia’ valstybe sąjungoje. Po Estijos pranešimo apie galimybę turėti estcoin’us, Slovėnija pareiškė, kad sieks būti pirmaujančia ES valstybe blockchain technologijų srityje.

Švedija tapo dar viena šalimi bitcoin pripažinusi de facto. Išieškant skolas iš vietinės kompanijos, bus parduota dalis tai kompanijai priklausančio turto. Tame tarpe ir 0.6 BTC. Bitcoinai bus parduodami aukcione.

Kinija skelbiasi niekada nepripažins bitcoin, kaip valiutos, bet svarsto galimybę turėti valdžios išleistą alternatyvą.

Ukrainoje kripto valiutų keityklas siūloma reguliuoti atskiru įstatymu.

Paskui bitcoin į NASDAQ Stockholm biržą atėjo ir Ether ETN’as. Tai pirmoji Europos vertybinių popierių birža, turinti daugiau nei vienos kripto valiutos instrumentą.

Fujitsu su trimis Japonijos bankais kuria blockchain technologija paremtus P2P atsiskaitymus.

Ripple pranešė, kad nauji nariai prisijungė prie jų tinklo ir jis dar labiau išsiplėtė tarptautinėje arenoje. Tarp naujų narių yra Bexs Banco de Cambio, a dLocal, Credit Agricole, Currencies Direct, IFX, TransferGo, Cuallix, Krungsri, Rakbank.

Honkongo keitykla Gatecoin pranešė, kad iš listinguojamųjų sąrašo išbrauks tuos žetonus, kurie priežiūros institucijų bus pripažinti kaip vertybiniai popieriai (securities) ir reguliuojami.

Abu Dabio Finansinių paslaugų priežiūros taryba išleido ICO reguliavimo reglamentą. ICO priskiriama vertybinių popierių emisijai, o kripto valiutos panašios į žaliavas,

Rusijos Centrinis bankas užblokavo išorinius tinklapius, kuriuose piliečiai galėjo pirkti kripto valiutą. Nors vyriausybė nesipriešina blockchain technologijų atėjimui, draudimai šalyje dar labai paplitęs reiškinys.

UTRUST yra naujas unikalus projektas, kurio esmė panašumas į PayPal, tik viskas paremta blockchain technologija.

Video: UTRUST – How does it work?

 

Nuomonės

Wall Street analitikai žiūri tris ėjimus į priekį ir numato, kad bitcoin kainos kritimo atveju stipriai nukentės ir JAV akcijų rinka. Jų skaičiavimais, jei kompanijos bent 5% pajamų sudaro kripto valiutos, tai jų kritimo atveju kompanijos akcijų kaina kris kirviu į dugną.

Drauge tempdamos ir visą rinką. Analitikai čia mato paraleles su 1990-2000 metu „dot.com“ burbulu. Požymiai labai panašūs.

JPMorgan Chase CEO Jamie Dimon nerimsta. Nors ir pareiškė, kad apie bitcoin daugiau nekalbės, vienoje konferencijoje jam teko atsakinėti į klausimus apie tai.

Jis pasakė „Jei jūs esate tiek kvailas, kad šiandien pirkote bitcoinus, kitą dieną jums reikės už tai sumokėti („If you’re stupid enough to buy it, you’ll pay the price for it one day.“

Taip pat pridūrė, kad bitcoin vertė yra ta, kad kitas spekuliantas už jį sumokės daugiau („the other guy’ll pay for it“).

…bitcoin realiai yra ‘pinigų plovimo indeksas’.

Milijardierius Michael Novogratz mano, kad bitcoin vertė per artimiausius 6-10 mėn. pakils iki $10 000. Jis ‘išėjo iš pensijos; ir įsteigė fondą „Galaxy Digital Asset fund“.

Vienas toks Trace Mayer savo Twitter paskyroje ‘pačiulbėjo’, kad ateinantį vasarį bitcoin kainuos – iš kur toks tikslumas? – $27 395, mat jis yra nepakankamai įvertintas

O finansų analitikas iš Fundstrat Global Advisors Tom Lee teigia, kad bitcoin kaina pakils iki $25 000.

Iš principo, tai tipinis Wall Street vadybininko mastymas, kai pelnas daromas iš turto klasių kainų pokyčių. Pats M.Novogratz yra visiškas cinikas šiuo atveju: „Aš girdžiu, kaip banda jau atidunda“ („I can hear the herd coming“).

Finansų prognozuotojas Gary Shilling bitcoin tinklą laiko neskaidriu, „juodąja dėže“ ir neinvestuoja į tai, ko nesupranta („I’m just very suspicious of things that are not transparent. If I can’t understand it, I don’t want to invest in it.“).

Finansų rinkos isteblišmento atstovas Kenneth Rogoff parašė, kad kripto technologijos ateityje suklestės, tačiau paties bitcoin kaina kris.

Kompanijos MasterCard CEO Ajay Banga gana griežtai pasisako prieš valstybės nereguliuojamas kripto valiutas. Ir kam daugiau, jei ne jam tą daryti. Kripto valiutos dabar didžiausias kompanijos konkurentas.

Negali sakyti, jog jis neteisus, sakydamas, kad kiekviena valiuta reikalauja stabilumo ir skaidrumo. Bet kai vieną dieną už 1BTC perki 1 butelį vandens, o po metų jau 9 000 butelių – tai visai nerimta.

BlackRock CEO Larry Fink, anksčiau pozityviai kalbėjęs apie bitcoin, šiandien teigia, kad ši kripto valiuta parodo, koks pasaulyje yra pinigų plovimo poreikis. Anot jo, bitcoin realiai yra ‘pinigų plovimo indeksas’ (It’s an index of money laundering).

Pasaulio banko prezidentas Yong Kim į vatą nevynioja. Bitcoin yra Ponzi schema. Tačiau jis labai pozityvus blokchain technologijų atžvilgiu.

Grafikai

Pirmadienį tarp 12:00 ir 13:00 UTC planuojamas Ethereum Metropolis Byzantium hard fork. Laukimą kiek sudrumstė Geth programinės įrangos DoS ataka.

Šitas ‘kietas šakutes’ sudaro daug patobulinimų ir pakeitimų Ethereum tinkle. Vartotojams siūloma parsisiųsti naujas programėles Ethereum Wallet/Mistgeth client (v 1.7.2)Parity client (v 1.7.6)Harmony client (v 2.1.0), taip pat internete pasitikrinti ar nereikia piniginėse atlikti kokių pakeitimų.

Sekmadienį ETHUSD pasikoregavo virš -3%, 2H periodo grafike susidarė palaikymas ties 320.00, tai arti Fibonacci 0.50 linijos.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

Dieniniame grafike turime nuosaikų trendą UP. Dieninis pirkimo signalas @341.01. Tiesa, dar niekas nežino, kaip rinka sureaguos į hardforką.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

Dieniniame ETHBTC grafike susiformavo 1 Wisman Buy long signalas @0.06217002. Stop signalas @0.05099999.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

3H periodo BTCUSD pozicijoje stop signalą keliam iki @5414.99.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

XRPBTC dieninis pirkimo signalas @0.00004901. Stop signalas @0.00004299.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

BCHBTC pozicijoje kaina nuo spalio vidurio svyruoja siaurame kanale arti dugno. Čia susiformuoja labai konkretūs pirkimo ir pardavimo signalai.

Kadangi kainos visada linkusios palikti kanalą, tai bent vienas signalas suveiks tikrai. Kiekvienas nurodytas signalas šiuo atveju tampa stop signalu, suveikus priešingos krypties signalui. Galima naudoti dvigubo stopo strategiją.

Buy long signalas @0.05713. Sell short signalas @0.05419.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

LTCBTC dieniniame grafike stebime kas du mėnesius trunkanti Litecoin bandymą pramušti palaikymą ties 0.00978650. Ir šį kartą jis atsilaikė bei kaina atšoko. Todėl didelė kilimo tikimybė.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

4H grafike susiformavo fraktalinis pirkimo (kai kam pildymosi) signalas @0.01213340. Stop signalas @0.01091999.

Kripto valiutų rinka pati sau kasa duobę - pažeistas tvermės dėsnis

 


*Signalai susiformavo straipsnio rašymo metu ir dar nebuvo suveikę

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: