Ketvirtadienis, 18 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kripto valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

Kripto valiutų populiarumas ir bėdos. Kripto valiutos vis daugiau užima vietos visame informaciniame sraute, tačiau realiame gyvenime jų vieta dar nėra iki galo aiški. Jei kripto valiutos tik atsiskaitymo priemonė – kodėl joms toks didelis dėmesys, tarsi lig tol nesame matę pinigų?

Tai ne šiaip retorinis klausimas. Į mūsų gyvenimus ateinančias kripto priimam kaip faktą ir žiauriai įdomu, koks jų poveikis bus pasaulinei ekonomikai arba kokie poslinkiai laukia ekonomikos mokslo paradigmoje. Kol kas stebime poslinkius pačioje rinkoje. Visai neseniai be atodairos linksniuotą bitcoin’ą, jau tapusį bendriniu žodžiu, šiandien keičia ICO, kur kas įdomesnis reiškinys.

ICO reiškinys smarkiai išplečia Mainų ekonomikos ribas ir galimybės. Nauji vėjai pasaulinės ekonomikos padangėje. Deja, bet ICO gerą vardą gadina sukčiai, siekiantys lengvai pasipelnyti kripto valiutų bumo metu. Jiems bepigu, norinčių greitai užsidirbti lengvatikių pilna.

Reguliavimas

ICO tapo toks populiarus, kad atsirado poreikis centralizuotam jo reguliavimui. Tai, be abejo, nė kiek nepažeidžia pačių kripto valiutų decentralizacijos, o investuotojų apsaugos poreikis labai didelis. Šveicarijos finansų rinkų reguliuotojas FINMA teigia, kad jau uždarė tis kompanijas (Quid Pro Quo Association, Digital Trading, Marcelco Group), susijusias su netikros kripto valiutos E-Coin platinimu. Mano, kad investuotojai jau spėjo sukišti milijonus frankų.

Tik deja, reguliuotojui nepavyko susieti kitų, į schemą įtrauktų, dviejų netikrų kripto valiutų. Tuo pačiu FINMA paskelbė inicijavusi tyrimą reguliavimo procesui sukurti. Kaip žinome, Šveicarijos Cugo kantonas ir pats miestas pasaulyje pripažintas kripto valiutų ir ICO „Silicio slėnis”. PricewaterhouseCoopers apskaičiavo, kad Šveicarijoje ICO daugiau nei JAV ar Kinijoje (kol neuždraudė).

Su trumpa PwC apžvalga susipažinkite čia.

Šveicarijos politikai kelia klausimą, ar ICO nepakenks šalies reputacijai; Pietų Korėja ir Kinija ICO uždraudė; JAV SEC nusprendė, kad ICO prilygsta vertybinių popierių platinimui ir turi būti reguliuojama pagal IPO taisykles. Bet kad ir kaip gražiai skambėtų ICO rinkos reguliavimas ir skaidrinimas, ‘kripto anarchistai’ ir toliau sieks, kad visa rinka būtų decentralizuota kiek galima plačiau ir ilgiau.

Kripto valiutų naujienos trumpai

Iš Rusijos sklinda vis prieštaringos naujienos. Anksčiau buvo kalbama, kad bitcoin šalyje bus pripažintas kaip turto klasė ir skirtas informuotiems investuotojams. Šiandien tie patys šaltiniai teigia, jog nėra jokių abejonių, kad atsiskaitymai bitcoin’ais bus uždrausti.

Bahreinas ruošiasi pripažinti bitcoin ir net leisti šalies obligacijas, nominuotas šia valiuta.

Japonijos finansų rinkos prižiūrėtojas FSA išdavė 11 licencijų bitcoin keitykloms.

JAV SEC vadovas susirūpinęs, kad ICO gali tapti apgavysčių ir pinigų plovimo rinka.

Buvęs Virtu Trader (HFT prekyba) brokeris planuoja atidaryti didžiausią nereguliuojamą biržą AirSwap.

Dar du bitcoin ateities sandorių ETF;ai laukia SEC leidimo. Royal Bank of Canada jau išbando blockchain technologiją atsiskaitymams su JAV.

Australijos finansų rinkų reguliuotojas jau išleido ICO reguliavimo gaires.

D,Trump administracija pradeda tyrimą blockchain panaudojimo galimybėms išsiaiškinti.

NASDAQ ir SEB jau išbando blockchain technologiją kol kas tik investicinių fondų prekyboje.

Accenture Plc. patentavo „redaguojamą blockchain’.

Makau finansų rinkų reguliuotojas uždraudė bankams ir mokėjimų sistemoms atsiskaityti kripto valiutomis.

Wall Street vilkas Jordan Belfort sutinka su JP Morgan CEO J. Dimon teigimu, kad bitcoin yra apgavystė.

Morgan Stanley CEO James Gorman mano, kad bitcoin yra viso labo’užgaida’ (fad),

Seniausia Kinijos bitcoin keitykla nutraukia atsiskaitymus juaniais.

BTCUSD įveikė pasipriešinimą ties $4 349, tačiau AO osciliatorius nepalaiko tolimesnio kainos kilimo. O ir rinkoje analitikai neskuba prognozuoti tolimesnio augimo.

Kripto valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

ETHUSD 4H periodo grafike pirkimo signalas @304.70. Stop signalas @295.74.

Kripto valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

BCHUSD 4H periodo grafike short pozicijos pildymosi signalas @417.54. Stopą nuleidžiam iki @455.90.

NEOUSD kilimo nepalaiko nei AO osciliatorius, nei apyvartos.

Kripto valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

LTCUSD short sell signalas @53.05. Stop signalas @55.66.

valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

Didelė tikimybė, kad STRATUSD rado stiprų palaikymą ties Fibonacci 0.786. Tiesa, jo stiprus dar bus testuojamas šiomis dienomis. Ir gali būti, kad laukia atšokimas į viršų.

valiutų savaitinė apžvalga 2017-10-02

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.