Antradienis, 19 kovo, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako Kraken

Būti ar nebūti…

Klaustuko specialiai nededame. Nes pats Kraken klausimas būtų daugiau retorinis. Ir ne apie klausimą esmė. Juk niekas nieko tiksliai negali pasakyti, kas išliks kriptolyderiu per artimiausią dešimtmetį.

Tai bus bitcoin ar Hard fork’ų rezultatai (Cash, Gold, Diamond, you name it); o gal bitcoin vs. altcoin, pavyzdžiui ethereum?.. Ką mes matome, tai tik nuomonių ir emocijų srautą, tad pats protingiausias sprendimas yra neskaityti to turinio ar bent į jį nesigilinti. Rinka pati nuspręs, kas vertas išlikti. Ačiū Dievui, valstybės tam netrukdo. Tikėsimės, kad ne tik ‘kol kas’.

Bitcoin tinklo problema yra mažas pralaidumas dėl bloko grandinėje dydžio. Problemą galima išspręsti padidinus bloko dydį arba pridėjus papildimus protokolus, sakysim, SegWit arba Lightning Network. Konsensuso rasti nepavyksta jau keleri metai. Skirtumai ne tik dėl technologinių priežasčių. Stovyklų skiriasi ir filosofija. Vieniems bitcoin reikia kaip atsiskaitymo priemonės, kitiems – kaip investavimo instrumentas, tipo, elektroninis auksas.

Nuo Satoshi Nakamoto idėjos turėti skaidrią ir patikimą atsiskaitymo priemonę internete, nueita jau per toli ir visos kriptorinkos spartus kapitalizacijos augimas rodo, kad idėja pamiršta iš principo.

Skirtingos pozicijos reikalauja skirtingų sprendimų. Kol jų ieškoma, bitcoin cash, gold, ethereum, litecoine ir kiti pretenduoja užimti lyderio vietą rinkoje.

Žodžiu, nuo Satoshi Nakamoto idėjos turėti skaidrią ir patikimą atsiskaitymo priemonę internete, nueita jau per toli ir visos kriptorinkos spartus kapitalizacijos augimas rodo, kad idėja pamiršta iš principo.

Vis daugiau žmonių siekia įsigyti bitcoin vien investavimo tikslais. Tame nieko baisaus nėra. Tik sumanus investuotojas mato ir supranta, kad tai ne dėl vertės, o reklamos skatinamas mados reikalas. Mada kažkada baigiasi.

Tame irgi nieko baisaus, tik mados ir mainstream’ai padidina riziką.

Mokyklinio lygio uždavinys

Auga tiek atsiskaitymai kriptovaliutomos, tiek investiciniai depozitais. ir visai nesvarbu, kas labiau dominuoja kyla dar ir trečios šalies klausimas – valstybinio reguliavimo klausimas.Jo lyg ir reikia, lyg tai prieštarauja principams, lyg tai teoriškai įmanoma reguliuoti nepažeidžiant decentralizavimo.

Praktiškai turime pradinių klasių lygio uždavinėlį:

Reguliuoti negalima nereguliuoti

Kur padėsite kablelį? Deja, bet jei jums tai ir akivaizdu, rinkoje vieningo atsakymo dar nėra. Instituciniai investuotojai, kuriems tai gal būt aktualiausia, masiškai į rinką dar neįsitraukė. Nepamirškite, kad visiškas uždraudimas ar, priešingai, mokesčių priėmimas, toli gražu nėra joks reguliavimas. O ir valiutos be palūkanų reguliavimas sunkiai įsivaizduojamas. Lengviau reguliuoti prekybą išvestiniais instrumentais, kurio bazė yra turtas – kriptovaliuta.

Bet va bėda, kriptovaliuta nėra turtas. Ir kas ne mažiau svarbu – koks reguliavimo tikslas, kas realiai reguliuojama ir kokioje jurisdikcijoje? Ir tai dar ne visi klausimai.

Tuo tarpu, eteryje skamba…

Praėjusią savaitę pagaliau pradėjo kilti ethereum kaina. Šeštadienį pasiekė net $488. Kilimas per savaitę siekia 37.85%. Be abejo, tai ne filosofinių svarstymų rezultatas. Kilimui esminę įtaką turėjo Casper protokolo tinkle paleidimas. Protokolas naudoja kodą proof-of-stake.

Tarp blockchain patobulinimų – ir eterio kasimo supaprastinimas. Ir jei gerai supratau, tai tik tobulinimo pradžia.

ETHUSD pozicijoje stopą keliam iki @433.14.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako

Rinka

Straipsnio rašymo metu kriptorinkos kapitalizacija siekia $280 903 774 949 ir per savaitę pasidėjo 19.57%. 24h apyvartos padidėjo iki $11 216 288 054, o bitcoin rinkos dalis susitraukė iki 51.8%.

Kraken

Praėjusią savaitę lūžinėjo Kraken biržos tinklapis. Ir tai piktino ne tik Lietuvos spekuliantus, tai nepatiko visame pasaulyje prekiaujantiems žaidėjams. Kraken yra viena didžiausių ir populiariausių kriptobiržų pasaulyje ir dalyvauja formuojant bitcoin indeksą CME, pagal kurį ir bus bitcoin fjūčeriai.

Todėl Kraken vadovas buvo ‘iškviestas ant kilimo’ ir jam teko atsakyti į kelis klausimus. Visų pirma, vykstant elektroninei prekybai kenčia visos prekybos platformos. Net toks gigantas, kaip NASDAQ, padidėjus apimtims, ima lūžinėti. Tame nėra jokios naujienos.

Tai aišku, kad, pakilus kripto kainai ir padidėjus prekybai, sistema pradeda strigti. Biržos vadovas Jesse Powell aiškina, kad su tuo dirbama ir investuojama į HFT platformų kūrimą. Dabar birža turi daug vakantinių darbo vietų. Siekiant tapti birža Nr.1, reikia daug specialistų. Pavyko prisikviesti porą specialistų iš Wall Street, laukiama dar.

Įdomybės

Investicinis bankas JP Morgan Chase nusprendė, kad jų klientai per Chicago Mercantile Exchange biržą galės prekiauti bitcoin ateities sandoriais. Pranešimo ironija yra tame, kad banko CEO Jamie Dimon laikomas vienu didžiausiu bitcoin skeptiku.

***

Viena didžiausių bitcoin biržų Bitstamp nuo gruodžio įtrauks prekybą ir Bitcoin Cash (BCH) valiuta. Sprendimas priimtas dėl augančio Cash populiarumo. Dabar biržoje prekiaujama BTC, ETH, XRP, LTC poromis. Nuo gruodžio bus prijungtos BCH/BTC, BCH/USD ir BCH/EUR poros. Kraken

Taip pat birža planuoja bendradarbiauti su Masterpayment, kad galėtų aptarnauti depozitus per bankines VISA arba MasterCard korteles ir taip sumažinti aptarnavimo mokestį iki 5%.

***

Prancūzai aplenkė bitcoin apologetus brolius T. it C. Winklevoss. Investicinė prancūzų kompanija Tobam paleidžia pirmąjį Europoje bitcoin fondą.

Per ateinančius 2-3 metus fondas tikisi pritraukti $400 mln. Tai bus alternatyvus fondas, jo vienetais nebus prekiaujama biržoje ir jis turės UCITS (Undertakings For The Collective Investment Of Transferable Securities) statusą.

***

Lenkijos Finansų ministerija jau svarsto, kaip apmokestinti bitcoin ir altcoin prekybą. Tiksliau, kaip paimti pajamų mokestį. Kraken

Kol nėra oficialaus bitcoin statuso, tol neaišku, koks tarifas turėtų būti – 32% ar 19%. Taip pat sudėtinga iš pajamų atskaityti bitcoin pirkimo pajamas. Šita informacija yra tinkle, blockchain’e ir dar pakankamai anonimiškai – paimti sunku.

Panašu, kad tokia ar panaši situacija ne tik visoje Europoje, bet ir visame pasaulyje. Bet, patikėkite manimi, vyriausybės tikrai ras sprendimą…

***

Estijos mobilus kriptobankas Crypterium sėkmingai išplatino savo žetonus CRPT per 143 šalis už $14 000 000. Tai laikomas vienu sėkmingiausiu ICO, nes žetonai nesusikoncentravo vienose rankose, o tolygiai pasiskirstė tarp dalyvių.

Projekto tikslas yra sukurti integruotas bankines paslaugas, paremtas pagrindiniais blockchain privalumais. Bankas savo veiklą planuoja pradėti kitų metų sausį. Kriptovaliutomis prekiaujama dabar skirtingose  biržose. Crypterium siekia, kad kripto prekyba ir atsiskaitymai būtų visiems prieinama kasdienybė.

Planuose ir kreditų kriptovaliutomis išdavimas. Tan naudos papildomą žetoną. Kaip sako patys kūrėjai, jų kriptobankas greitai pakeis žaidimo taisykles.

***

Kaip sako rusai, „pervyj pošol”. Pietų Korėjoje išaiškino kriptopiramidę, kurios sumanytojai investuotojams žadėjo reguliariai mokėti 180% pelno. Iš aukų surinkta apie $38 mln. Beje, tokių pasiūlymų vis dar galima rasti ir uzdarbis.lt forume. Pasidomėkite, į ką nereikia investuoti.

Ir jei jūs pats nekasate kripto ar tiesiai jų neperkate, tai kitokie pasiūlymai gali būti labai abejotini. Nes pinigus atiduodate kažkam, o ne savo piniginėje darote keitimą ir/arba prekiaujate biržoje su savo sąskaita. Kam reikia aplinkinių kelių, kai yra tiesus ir paprastas.

***

Bitcoin Core kūrėjas BtcDrak metėsi į kasybą ir drauge su kompanija Halong Mining kuria kasimo mašiną DragonMint 16T. Energetinis efektyvumas yra 30% didesnis nei AntMiner S9. Pirmosios mašinos pasirodys 2018 m. kovą. Bent jau planas toks.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas

***

Didžiausia šiuo metu bitcoin birža pristatė BTCEUR porą. Eurus priima Lenkijos komercinio banko depozituose.

***

Bitcoin.com kiek pasukčiavo ir jų išleistoje iOS ir Android versijų Bitcoin Wallet, pagal nutylėjimą, susikuria Bitcoin Cash (BCH), o ne Bitcoin (BTC) adresas.

Tai papiktino dalyvius, tačiau nė kiek nenustebino. Juk Bitcoin.com savininkas, vienas bitcoin įkūrėjų Roger Ver teigia, kad Bitcoin Cash ir yra tikrasis bitcoin.

***

Ethereum kūrėjas Vitalik Buterin teigia, kad tie ICO, kurie siūlo bunusus iš apyvartos, neverti dėmesio, nes prieštarauja kriptovaliutų dvasiai.

If an ICO does volume bonuses („buy at least $50000 of coins, get 20% more”) then they do not understand the first thing about the egalitarian spirit of crypto (or at least, the egalitarian spirit that I believe crypto *should* have). Skip them.
— Vitalik Buterin (@VitalikButerin) November 20, 2017

***

Triad Securities apklausė 317 institucinių treiderių. Trečdalis jau turi, trečdalis planuoja pirkti. Bet kas įdomiausia, net 1.5% nieko apie bitcoin nežino. Tik 8% apklaustųjų investavo į ICO. Kiti stebi ir/arba laukia reguliavimo.

***

Penktadienį sėkmingai debiutavo naujas  bitcoin HF Bitcoin Diamond. Tačiau 4.2 mlrd. coinų dar kelia klausimų. Komanda yra anoniminė; niekam nežinomas „Bitcoin Diamond Foundation”; BCD paleistas po 495 866 bloko, tačiau išsikasa jau po 10 000 bloko.

***

Toks vienas Wall Street kompanijos Fundstrat strategas Tom Lee savo klientams rekomenduoja pirkti bitcoin. Mat jis prognozuoja, kad iki kitų metų vidurio BTC pasieks $11 500.

Kitas toks Max Keiser bitcoin ‘numato ilgalaikius tikslus’ – $100 000 visai realūs skaičiai. Dar vienas toks Ronnie Moas kitiems metams prognozuoja $14 000 už BTC. Čia tas pats veikėjas, kuris BTC, BCH ir BTG skaičiuoja kaip vieną kainą.

***

Filipinų SEC planuoja reguliuoti bitboin’ą kaip ‘vertybinius popierius’.

***

Jau antras Pietų Korėjos komercinis bankas Shinhan Bank savo klientams paleido kriptopinigines.

***

Zimbabvės Centrinis bankas pareiškė, kad bitcoin atsiskaitymai šalyje nelegalūs iki atskiro banko sprendimo.

Grafikai

BTCUSD pozcijoje stopą keliam iki @8538.19.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako Kraken

BTCEUR pozicijoje stopą keliam iki @7400.02.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako Kraken

ETHEUR pozicijoje pirkimo/pildymosi signalas @386.77/ Stopas @361.15.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako Kraken

Kol Bitcoin Gold buvo biržose HitBTC ir Bitfinex, tol prekyba jais buvo pasyvi. Tačiau užteko biržai Bittrex gold’ą įtraukti pas save, apyvartos iš karto išaugo. Ir dabar ši birža dominuoja BTG prekyboje. O kriptovaliutos kaina pakilo per 130%. BTGBTC pozicijoje stopas keliamas iki @0.03432.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako Kraken

BCHUSD pozicijoje stopą keliam iki @1451.99.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako

NEOUSD 3H periodo grafike pirkimo signalas @39.822. Stopas @34.499.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako

XRPUSD 3H periodo grafike pirkimo signalas @0.25201. Stopas @0.24099.

Savaitinė kriptorinkos apžvalga: Klausimus užduoda Hamletas, atsako